Menstruační kalhotky Snuggs [recenze]

0

Menstruace se až na výjimky týká všech žen na světě. Dříve, když ještě neexistovaly moderní tampony a vložky si musely vystačit s obyčejnou vatou. Protože jsou ale jednorázové hygienické pomůcky zdrojem odpadu, byla otázka času, kdy světlo světa spatří ekologičtější varianty, mezi které patří i menstruační kalhotky. Jejich výrobcem je například i česká značka Snuggs.

menstruační kalhotky snuggs

Menstruace byla ještě donedávna zcela okrajové téma, o kterém nebylo vhodné mluvit ani v okruhu nejbližších přátel. I když je i dnes považována za jasné společenské tabu, sílí hlasy, které říkají, že by se tomuto (zcela přirozenému) mechanismu lidského těla měla věnovat náležitá pozornost. 

Nejen v souvislosti s tím, že je normální, když chlapci vědí, co se s jejich matkou, nebo partnerkou děje, ale například i ve spojení s chudobou, která některým ženám odepírá přístup k základním hygienickým pomůckám. A jak už bylo řečeno, zcela zásadní je v této záležitosti i otázka ekologie.

💡 Dbejte na bezpečnost nákupu: Oblečení doporučujeme kupovat v oficiálních e-shopech (často výhradních) distributorů nebo výrobců. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální produkt se zárukou. ✅ Oficiální e-shop Snuggs

Reakce na tyto problémy na sebe ale nenechala příliš dlouho čekat. V posledních několika letech jsme svědky toho, že se v e-shopech objevují pratelné látkové vložky, nebo silikonové menstruační kalíšky. Nejedná se ale o produkty pro každého. Proto se k nim přidaly moderní menstruační kalhotky.

V dnešní recenzi se společně mrkneme na to, jak fungují menstruační kalhotky Snuggs. Jste připravení?

O Snuggs

Česká značka ✅ Snuggs se proslavila tím, že začala vyrábět svoje vlastní menstruační kalhotky. Za jejím vznikem stojí Linda Šejdová a Tomáš Zahradník, kteří chtěli vrátit menstruujícím ženám pocity sebevědomí a jistoty. (Které jim mohou kvůli nehodám a dalším nepříjemnostem během periody dost citelně chybět.)

Zároveň jim šlo ale o to, aby se redukovalo množství odpadu, který vzniká vyhazováním jednorázových menstruačních pomůcek. Proto se spojili s odborníky napříč obory a s pomoci hi-tech technologií vyvinuli elegantní a zcela funkční menstruační kalhotky. (Vzhledem k tomu, že jde o relativně mladou značku Snuggs sbírá i nápady od uživatelek, na které bere ohledy při vývoji nových, ale i stávajících produktů.)

Co vše Snuggs nabízí a za kolik?

Značka Snuggs se aktuálně specializuje jen na výrobu a prodej menstruačních kalhotek. 

Najdeme mezi nimi:

V závislosti na tom, jakou preferujete variantu si můžete v obou případech koupit buď kalhotky klasického střihu, nebo kalhotky se zvýšeným pasem. Od střihu a síly menstruace se pak odvíjí samotná cena kalhotek.

Klasické kalhotky pro slabou až střední menstruaci pořídíte od 600 korun. Kalhotky pro slabou až střední menstruaci se zvýšeným pasem zakoupíte od 720 korun. Kalhotky klasického střihu pro silnou menstruaci jsou od 680 korun a pro silnou menstruaci se zvýšeným pasem od 800 korun. Co se týče barev, aktuálně jsou všechny prodávané kalhotky hladké černé.

V současné době (k 22. červnu 2020) má Snuggs speciální akci, která vám při nákupu tří kusů ušetří 10 % výdajů a při nákupu pěti kusů rovnou 20 %.

Jak to funguje?

Pokud s menstruačními kalhotkami (nejen) od ✅ Snuggs nemáte žádnou předchozí zkušenost, je pravděpodobné, že budete k jejich funkčnosti a hygieničnosti skeptické. Proto se vám pokusíme vysvětlit, jak celá tahle věc s menstruačními kalhotkami vlastně funguje.

Když se podíváme na složení, najdeme v nich:

 • 93 % nylon a 7 % elastan (tělo kalhotek)
 • 100 % polyester (absorpční vrstva)
 • 90 % bavlna a 10 % elastan (mezivrstva)
 • 95 % bavlna a 5 % PUL (membrána)

Aby byla uživatelkám zajištěná bezpečnost a zároveň byla prokázána funkčnost výrobku, všechny kalhotky mají certifikaci OEKO-TEXⓇ

Samotné nošení kalhotek je pak velice snadné. Menstruující žena si je ráno, během dne, nebo třeba večer obleče na sebe a dál se už nemusí vůbec o nic starat. Kalhotky do sebe totiž absorbují tolik tekutiny, jako dvě až tři vložky. Bez toho, aniž by krev prosakovala ven, nebo aby se z kalhotek linul nepříjemný zápach.

 

Pokud je potřeba kalhotky během dne vyměnit (což může být za 8-12 hodin), vložte je do sáčku, nebo do speciální krabičky a buď si vezměte jinou hygienickou pomůcku, nebo jiné menstruační kalhotky. (Obecně se doporučuje mít jich doma víc, abyste je mohly střídat a prát podle potřeby.) 

Jakmile budete doma, použité kalhotky nejprve propláchněte ve studené vodě. (Určitě to znáte. Pokud dáte skvrnu od krve hned do horké, naváže se na látku a už nejde pryč.) Hned na to je vyperte tak, jak uvádí výrobce. Jakmile uschnou, můžete je opět použít.

Hodnocení uživatelek

I když se jedná o obrovský krok kupředu, řada žen je k funkčnosti a hygieničnosti menstruačních kalhotek stále dosti skeptická. Proto se podíváme na názory žen, které je pravidelně nosí.

Ty, které s nimi mají pozitivní zkušenost říkají, že:

 • Kalhotky dobře sedí
 • Z nich není nic cítit
 • Jsou dobré na spaní
 • Opravdu fungují
 • Jsou pohodlné
 • Neprotékají
 • Dají se nosit celý den

Ty, které měly nějaké výhrady zmiňovaly:

 • Cenu
 • Krátkou savou vrstvu
 • Nutnost si brát při silné menstruaci ještě tampon
 • Nutnost si jich kupovat několik (pokud mají zcela nahradit tampony a vložky)

Recenze ostatních zákazníků, které jsme našli na internetu

snuggs-diskuze

Zdroj: eMimino.cz

Zdroj: eMimino.cz

Zdroj: Vinted.cz

Zdroj: Modrykonik.cz

Většina uživatelek, které Snuggs vyzkoušely sdílejí výhradně pozitivní zkušenost. Jako jedno drobné mínus uvádějí, že po častém praní se kalhotky trochu opotřebují. Neuváděly ale, že by se to nějak odrazilo na úrovni absorpce.

Proto není důvod, proč s nákupem alespoň jedněch menstruačních kalhotek Snuggs otálet.

Jakou zkušenost máte s těmito menstruačními kalhotkami vy? Budeme rádi, když se nám svěříte do komentářů pod článkem.

Menstruační kalhotky Snuggs [recenze]
4.5 (90%) 4 hlasů
1 komentář
 1. Já mám Snuggs na silnou menstruaci a není pravda, že neprotečou. Kdybych neměla vložku nebo tampon tak během nejsilnějších dnů by protekly tak za 2 hodiny. Protečou v noci i s vložkou, takže použitelné pro mě jsou jen na slabší dny, to jsou pak celkem spolehlivé a pohodlné. Jen si ani tak neumím představit mít je na sobě celý den bez použití něčeho dalšího.Za ty peníze jsem od nich čekala víc.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo