Tinder seznamka [recenze]

1

Dnešní doba vztahům příliš nepřeje. Kdo má taky někoho najít, když je neustále doma, nebo v práci? Někteří lidé se proto rozhodnou, že pro hledání partnera využijí seznamku. I když jich existuje nespočet, v posledních letech se hojně rozšířil Tinder. Je ale on tím pravým místem, na kterém byste měli hledat své životní štěstí? 

Zkoušeli jste se někdy kolem sebe rozhlédnout? Pokud ano, jistě víte, že mnoho lidí dnes nedokáže žít bez toho, aniž by neměli nos neustále zabořený do obrazovky mobilu. Koukají do něj při čekání na autobus, ve vlaku, v restauraci i v práci. A to dokonce i v případě, že jdou na romantickou večeři, nebo na dlouho plánované setkání s rodinou.

Většinou jde navíc i o situace, kdy by bylo (minimálně v dřívějších dobách) možné se s někým seznámit. Normální člověk, který ještě zcela nepropadl digitálnímu šílenství může mít celkem oprávněný pocit, že pokud se se svým partnerem nezná od dětství, nebo třeba ze školy, zůstane po zbytek života na ocet.

V této chvíli je ale dobré začít uvažovat nad tím, zda se přeci jen nevyplatí vzít dnešní techniku alespoň trochu na milost a neudělat si profil na některé ze seznamek. A protože nejspíš dáte na doporučení známých, kteří už přes seznamky nějakou dobu aktivně randí, během chvíle se vám dostane do ruky Tinder.

Pojďme se proto společně mrknout na to, co od něj můžete čekat. 

Co je to Tinder?

Jak už bylo řečeno, Tinder je jednou z online seznamek. Oproti jiným ale nemusíte vyplňovat svůj profil někde na síti. Je to proto, že Tinder je do značné míry provázaný se sociální sítí Facebook. Po stažení aplikace Tinder do telefonu ji jen spárujete se svým existujícím účtem a můžete se vrhnout do víru poznávání protějšků.

Podle toho, co o sobě všechno řeknete můžete skrze Tinder hledat parťáka (nebo parťačku) na akce, milenku a milence a v neposlední řadě i dlouhodobého partnera.

Jak to funguje?

První, co musíte udělat je to, že si založíte profil. Po stažení aplikace, která je dostupná jak v Google Play tak v App Storu se stačí už jen přihlásit. K tomu bude Tinder potřebovat buď váš Facebookový účet, nebo telefonní číslo. (Při přihlášení Facebookem i telefonním číslem se vám udělají dva účty.)

Někteří lidé mají strach, že propojení Tinderu s Facebookem bude o tomto kroku informovat jejich přátele, kteří díky tomu uvidí, že někoho hledají. (Také jistě znáte aplikace, které vám přidávají při vykonání jakékoliv akce příspěvky na profil.) Nemusíte se ale ničeho bát. V tomto ohledu je Tinder velmi diskrétní.

Jediné informace, které od vás Tinder nutně potřebuje jsou: 

 • Jméno
 • Věk
 • Povolání
 • Dosažené vzdělání
 • Fotka

Až na jméno a fotku se jedná o parametry, které lze vyfiltrovat v průběhu hledání. Také přirozeně zvyšují šanci, že naleznete shodu.

Díky spolupráci se sociální sítí Facebook Tinder získá i přehled o vašich přátelích a zájmech. Může se proto stát, že vám doporučí někoho, s kým máte stejné koníčky, nebo totožný okruh známých. (Ale třeba jste jen neměli šanci se v jejich doprovodu setkat.) Aplikace jednoduše vychází z toho, že pokud se stýkáte se stejnými lidmi a máte alespoň trochu jednotné zájmy, existuje velká šance na to, že nakonec skončíte ve vztahu. (Nebo v duchnách. Stačí si vybrat.)

Hledání partnera

Ještě předtím, než se pustíte do samotného hledání, je důležité, abyste si nastavili, co přesně vás vlastně zajímá. V překladu to znamená, jaká věková kategorie partnerů je pro vás klíčová. Stejně tak můžete určovat, v jaké nejdelší vzdálenosti by měl váš vysněný partner být. (Tinder hodně pracuje s vaší polohou.)

Jakmile máte všechny parametry vyplněné, můžete začít procházet jednotlivé profily. Na nich ale zprvu uvidíte jen základní informace (jako je např. jméno a fotka). Jedná se o klasické svajpování (posouvání) doleva a doprava. Také si tu můžete navzájem udílet srdíčka.

Tento postup výběru má svoji vlastní logiku. Hodně lidí, z nichž většina jsou ženy, hodně trpí tím, že jim na klasické seznamce napíše téměř kdokoliv a pak se dotyčného nemohou po dlouhý čas zbavit. A Tinderu se podařilo tuhle patálii vyřešit. To, zda se dva lidé skutečně propojí závisí na tom, zda se líbí sobě navzájem. To zjistí zpravidla tak, že si buď oba dají srdíčko, nebo tím, že potáhnou displej prstem zleva doprava. Teprve až po shodné akci obou se jim otevře okno chatu, díky kterému se mohou začít seznamovat blíž.

Ani v tomto případě ale nemáte úplně vyhráno, protože: 

 • Lidé, které odmítnete, vás mohou díky jménu a fotce vyhledat na jiných sociálních sítích, kde vás budou i přes váš nezájem uhánět
 • I přes zjevnou shodu a sympatie většina žen čeká, že se jim muž ozve jako první

Zastoupení uživatelů

Díky tomu, že se jedná o mobilní aplikaci, kterou propojíte s existujícím účtem na sociálních sítích je možné na Tinderu narazit i na lidi z mladších ročníků.

Jsou tu studenti a studentky, lidé, kteří teprve začali pracovat, ale i ti, kteří jsou už trochu ostřílení životem. Je tedy opravdu z čeho vybírat. Na druhou stranu, počítejte s tím, že hodně profilů na seznamce nebude aktivních. Většinou jde o uživatele, kteří chtěli Tinder pouze zkusit, nebo o lidi, kteří už jsou ve vztahu, ale z nějakého důvodu si nechali aktivní účet. (Nemusí jít o záměr, někdy člověk zapomene.)

To znamená, že i přes váš zájem nemusí vůbec dojít ke smysluplnému kontaktu. Také myslete na to, že stejně jako pro Instagram existují i u Tinderu aplikace, které mají za cíl automaticky reagovat na váš zájem, i přesto, že vás dotyčný vůbec neviděl. Jinak řečeno tím máme na mysli, abyste si případný zájem, nebo nezájem neinterpretovali pouze v rámci obecně platného scénáře. (Dala mi srdíčko = určitě mě chce. Nedal mi ho zpátky = určitě mě nechce.)

Zkušenosti uživatelů

Jako již tradičně si na úplný konec necháváme hodnocení uživatelů. Jak už to u seznamek bývá, reakce se do značné míry různí.

Ti, kteří jsou s používáním Tinderu spokojení nejčastěji hodnotí: 

 • Jednoduché rozhraní
 • Jednoduché používání
 • Kvalitu seznamky
 • Větší množství mladých lidí
 • Že na něm jde najít vážný vztah
 • Že vám přijdou zprávy jen od lidí, kteří se vám líbí (a vy jim)
 • Dobrou shodu, která může vycházet z okruhu vašich zájmů a přátel
 • Výběr podle přesně stanovených parametrů
 • Propojenost s jinými sítěmi
 • Diskrétnost

Ti, kteří z Tinderu tak odvaření nebyli nejčastěji zmiňovali: 

 • Nutnost propojení s jinou sítí
 • Malé množství zpráv
 • Že Tinder slouží hlavně pro hledání sexuálních partnerů
 • Že jim vadí tak velké množství mladých
 • Že je mohou odmítnutí obtěžovat na jiných sítích
 • Že z psaní si s někým nakonec nic nevzešlo (i přes relativně velké množství shod)
 • Návykovost hodnocení
 • Technické chyby ve fungování aplikace

Je pravda, že Tinder byl v první řadě vyvinut pro realizaci sexuálního kontaktu. I když se jeho obraz v naší společnosti pomaličku mění, mnoho lidí ho stále používá jen pro tento účel. Na to by měly myslet hlavně ženy, které chtějí prostřednictvím Tinderu navázat dlouhodobý vztah. (Není to nemožné. Případy, kdy z Tinderu vzniklo manželství s dítětem skutečně existují.) Je proto dobré nepolevovat v ostražitosti.

Co se týče soukromí, Tinder je tak trochu dvousečná zbraň. Jedná se sice o samostatnou aplikaci, ve které vám nemůže napsat každý, ale zato se budete muset dobrovolně propojit se svým Facebookovým profilem (nebo telefonním číslem). Každý si vás tedy bude moci vyhledat i mimo rámec aplikace a při eventuální zabezpečovací/technické chybě může dojít ke zneužití vašich údajů.

Pokud jste dlouhodobě sami, neexistuje důvod, proč Tinder alespoň na krátký čas nezkusit. Důležité je ale k seznamování přistupovat tak, že nic není jisté, a ne všechno je na první pohled takové, jak se zdá. Když se tím budete řídit, bude všechno v pořádku.

Máte s používáním Tinderu vlastní zkušenost? Napište nám ji do komentářů. 

 

Tinder seznamka [recenze]
3.1 (62.11%) 19 hlasů
3 Comments
 1. Hlavně do toho nestrkat peníze,je to zbytečný. Je to nejhorší seznamka co sem navštívil. Pokud zaplatíš můžeš poslat zprávu,jen jednu. Potom už jen když ti odpoví a to se nestává,takže tě to nepropojí. Pokud se lajky shodnou můžete psát. Profil nikdo nečte ,ozývají se profily z obrovské vzdálenosti i když máš nastavení v místě bydliště a to je k ničemu. No a většina tu hledá dobře zajištěné muže. Jsou tu profily několik let staré.

 2. Mam dotaz Omylem jsem si smazala kontakt, se kterym jsem si psala. Je mozne ho dohledat ? Vim pouze jmeno.

 3. Přijde mi to celé jako podvod. Udělal jsem profil, vystavil fotku a začal hodnotit. Během pár dní mám desítky lajků a propojení, takže by se zdálo že je vše v pořádku. Bohužel mi však zatím žádná žena neodpověděla na zprávu. Jen ztráta času, ještě štěstí že jsem si to nezaplatil.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo