Recenze na Vagifem

1

Menopauza umí hodně potrápit, pocit sucha v ústech, návaly horka, ale někdy i podráždění pochvy. Existuje spoustu různých léčiv, které pomohou tyto problémy překonat.

vagifem-recenze

Jedním z nich je třeba Vagifem, který nahrazuje v dávkách estrogen a může zmírnit nepříjemný pocit v pochvě. Podle příbalového letáku je ale určen spíše ženám do pětašedesáti let věku, klinické zkušenosti s léčbou starších jsou totiž omezeny.

Kdy je zakázáno užívat Vagifem? Kontraindikací je poměrně dost

Alergie na estradiol, prodělaná rakovina prsu nebo děložní sliznice, porucha krevní srážlivosti nebo krevní sraženiny v žilách (a to i v dávné minulosti).

Samozřejmě také angina pectoris, cévní mozková příhoda, infarkt myokardu. Tyto všechny potíže jsou jasnou kontraindikací, Vagifem prostě v takových případech vůbec nesmíte užívat, konzultace s lékařem je zcela zbytečná, potvrdil by nakonec do puntíku naše slova.

Pokud trpíte zvýšeným krevním tlakem, lupénkou, cukrovkou nebo astmatem, je nutné s lékařem všechno pečlivě probrat a užívání Vagifemu si ještě rozmyslet – naštěstí, absorpce účinné látky do krevního oběhu je naprosto minimální.

Silná bolest hlavy, zvýšení krevního tlaku nebo žlutá kůže, to vše je jasným důkazem, že s užíváním tohoto léku musíte přestat.

Držitelem rozhodnutí o registraci a výrobce je poměrně známá dánská firma Novo Nordisk A/S. Velikost balení je obvykle 18 nebo 24 tablet s aplikátorem.

Lék je výhradně na lékařský předpis, navíc má poměrně vysoký doplatek. Pojišťovna hradí jen zhruba třicet korun, připravte se na to, že doplácet budete asi pětistovku.

Vagifem se poprvé objevil na českém trhu už v březnu 2013, uživatelské recenze se bohužel v češtině nedají dohledat. Dá se ale předpokládat, že toto léčivo dočasně pomůže zlepšit problémy s menopauzou, už jen kvůli obsaženým účinným látkám.

Nepřehlédněte:  ArthroNEO sprej recenze

Zkušenosti s přípravkem Vagifem

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password