VeryVoga [recenze]

1

Když jsou obchody dlouhodobě zavřené, nezbývá nám nic jiného než nakupovat po internetu. Většinou nakupujeme u ověřených prodejců, ale někdy nám padne do oka něco z e-shopu, který neznáme a u kterého nelze posoudit jeho důvěryhodnost. Jak je na tom VeryVoga?

Online nákupy jsou pro hodně z nás zábava. Prohlížíme si fotky a sníme o tom, kam si vybrané kousky vezmeme. Po sítích ale často kolují vtipná srovnání toho, co člověk očekává, že mu přijde a toho, co mu ve skutečnosti dorazilo. Mezi čímž je mnohdy propastný rozdíl. 

Při nákupu u neověřeného e-shopu navíc riskujete, že vám nic nepošle a ani se nedomůžete svých práv. Proto je dobré se nenechat nalákat hezkými fotkami a cenou, ale před dokončením objednávky si o prodejci něco málo zjistit.

Vyplatí se vám uvažovat o nákupech na VeryVoga?

Co je VeryVoga?

VeryVoga je e-shop s šaty, obuví a doplňky pro ženy, který byl založený v roce 2018. Zajímavé je na něm to, že nejde o nějaký lokální internetový obchůdek, ale o velkého prodejce, který funguje i v dalších zemích světa. ( Belgie, Španělsko, Švýcarsko, Kanada, Bahamy…)

Mezi výhody nákupů, které VeryVoga na svých stránkách uvádí patří:

  • Vysoká kvalita za přijatelnou cenu
  • Bezproblémové doručení kdykoliv a kamkoliv

Když jsme se trochu pídili po provozovateli, zjistili jsme, že VeryVoga e-shop provozuje společnost PIU FASHION LIMITED, která má sídlo v Hong Kongu. Je tedy otázka, jak moc horké to bude s tou vysokou kvalitou.

Na první pohled nás odrazuje i nedostupné české telefonní číslo a e-mail, pod kterým je anglicky napsáno, že slouží k business účelům a nikoliv k zodpovídání dotazů kupujících. (A tedy, že pokud na něj pošlou svoji zprávu, tak jim na ni nikdo neodpoví zpět.) To, co se ve spodní liště vpravo dole jeví jako online podpora, na kterou by mohl zákazník napsat je jen předvolbou nejčastěji pokládaných otázek.

Podmínky vrácení zboží, platba a doprava

Nyní se mrkneme na to, co bývá slabinou nejednoho e-shopu. Zaměříme se na podmínky vrácení zboží, platbu a dopravu.

První, co nás v sekci “Vrácení zboží” zaujalo je informace o tom, že je možné zboží do 14 dnů vrátit a kupující se má obrátit na jejich adresu. Ovšem, k té se nelze dostat. Jen za předpokladu, že dojde k přihlášení. Také vám nebude uhrazen poplatek za přepravu

Doprava zboží probíhá prostřednictvím standardní, nebo expresní dopravy. Rozdíl je v rychlosti, která trvá (pravděpodobně) 7-15 dní u standardní a 3-6 u expresní dopravy. Podle všeho je nutné započítat i dny, během kterých bude trvat zpracování objednávky. (7-9) Standardní doprava činí 90,-. Expresní až 450,-. Z přepravních společností VeryVoga využívá DHL, UPS, TOLL a poštu.

Způsoby platby jsou trochu pestřejší. Akceptuje se platba kartou online, přes PayPal, bankovním převodem, Google Pay, Trustly a další u nás ne tak obvyklé aplikace a služby.

Hodnocení zákazníků

Bohužel se nám nepodařilo najít jakékoliv recenze, které by zahrnovaly nějaké zkušenosti zákazníků. Jediná důvěryhodná zpráva byla na webové stránce České obchodní inspekce, která e-shop VeryVoga zařadila na seznam nedůvěryhodných prodejců. (Bylo to v roce 2019, z důvodu nedohledatelné identifikace provozovatele.)

Trochu jsme se ale porozhlédli po domovské Facebookové stránce VeryVoga, na které se lze setkat s komentáři o spokojenosti se službami. (Ač v cizích jazycích.) Jeden z nich z doby před 6 týdny upozorňuje na nákup na tomto e-shopu. Z důvodu absence jakékoliv komunikace ze strany obchodu a také kvůli velmi špatné kvalitě zboží. Lidé si také stěžují na to, že jim chodí od VeryVogy newsletter, ke kterému se nepřihlásili a nelze se z něj odhlásit. Někdo dokonce uvádí, že se jedná o podvodný e-shop, který mu nic neposlal. 

Rozhodně vám tedy nedoporučujeme si z e-shopu VeryVoga cokoliv kupovat.

Máte s tímto e-shopem nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když se o ni s námi podělíte v komentářích pod článkem.

Zdroje informací

https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/ – Rizikové e-shopy (česky)

https://www.facebook.com/VeryVoga – Facebook účet VeryVoga se stížnostmi pod jetnodlivými příspěvky (anglicky)

 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo