VitaStik – vitamínový vaporizér [recenze]

0
Aktualizováno

Jste unavení a potřebujete trochu dobít baterky? Většina z nás v této situaci sáhne po kávě, nebo energetickém nápoji. Doba jde ale neustále kupředu, což znamená, že se na trh dostávají i méně známé metody, jak si rychle pomoci. Jednou z nich je vitamínový vaporizér VitaStik. 

Ne vždy má člověk po ruce obchod, nebo alespoň kávovar, díky kterému by si mohl opatřit šálek silné kávy. Proto někoho napadlo, že by bylo fajn šetřit energii a čas a vitamíny inhalovat ve formě páry.

Své výhody to dozajista má. Kapesní vaporizér můžete nosit neustále u sebe. Navíc k jeho provozu není skoro vůbec nic potřeba. Můžete si ho tedy vzít třeba na sjezdovku, nebo do lesa.

Co všechno VitaStik umí? A může inhalování vitamínů vůbec fungovat? Na to si odpovíme v následujících několika odstavcích. 

Co je VitaStik?

VitaStik je (jak už jsme zmínili výše) vitamínový vaporizér. Technicky vzato jde o speciální kovovou tyčinku, která ze sebe vydává páru obohacenou o vitamíny a další tělu prospěšné látky. Na první pohled vám může evokovat elektronickou cigaretu. Fakticky jí ale není, protože neobsahuje nikotin. Mělo by se tedy jednat o zdravotně nezávadný produkt, který nezpůsobuje závislost.

Jak a kde to vzniklo?

Pravdou je, že se jedná o celkem inovativní produkt. Mnoho lidí se proto (celkem přirozeně) zajímá o to, odkud vlastně pochází. (Zvlášť, když česky psané stránky tohoto výrobce nám na internetu zcela chybí.)

Myšlenka, která vedla až k výrobě prvního VitaStiku se zrodila v Beverly Hills v Kalifornii. Jelikož se jedná o město, kterým hýbou nejnovější trendy ze všech myslitelných odvětví, dostalo se mu velké mediální kampaně. Výrobce VitaStiku na svých stránkách uvádí, že byl předveden v televizních pořadech jako Men´s Health, Good House Keeping atd.

Díky tomu se povědomí o něm rozšířilo i mezi běžnou populaci, která si ho začala postupem času kupovat. Dnes je k dostání asi v 60 zemích světa a poptávka po něm neustále roste.

Hlavní filozofií VitaStiku je: 

 • Cenová dostupnost
 • Alternativa k éterickým olejům, difuzérům, vaporizérům a aromaterapii

K tomu všemu přidejme i vliv vitamínů a bylin na zdraví a výkon lidského organismu. Bez toho, aniž by uživatel podstupoval nějaké vlastní pokusy s jejich kombinací, nebo dávkováním.

Jako potenciální uživatele vás může uklidnit skutečnost, že pro výrobu VitaStiku se používají ingredience, které mají certifikaci USDA.

Složení VitaStiku

Nyní se podíváme na to, z čeho se náplň do VitaStiku vlastně vyrábí.

Mezi hlavní složky patří: 

 • Voda
 • Drcené ovoce
 • Květiny
 • Byliny
 • Éterické oleje
 • Extrakty

Aby nedocházelo ke kažení, všechny jsou stabilizovány ve 30% organické rostlinné glycerinové bázi. Poměr bylin a dalších látek závisí pak na tom, jakou variantu VitaStiku si koupíte. Jsou rozdělené podle barev, kdy zelená je Refresh, fialová Relax, bílá Calm, žlutá Energize a zlatá Grace. (Existují ale i další varianty produktu.)

Výrobce také nezapomíná zmínit, že se distancuje od používání cukrů, chemikálií a dalších syntetických látek. Inhalace by zároveň neměla nijak ovlivnit váš denní kalorický příjem.

Jak to funguje?

První, co by vás mělo zajímat je to, že VitaStik se nedá nabíjet. Jakmile skončí jeho životnost (cca 500 potažení), musíte ho vyhodit. Pokud jste tedy v hodně stresujícím životním období, moc dlouho vám tahle vymoženost nevydrží. (Kdo ale potřebuje nakopnout jen občas, tomu může vydržet klidně i rok.)

Nepřehlédněte:  Defumoxan: Pomůže se závislostí na nikotinu? | Recenze

Co se týče používání VitaStiku, to bylo navrženo tak, aby pro vás bylo co možná nejjednodušší. Jakmile zprovozníte zařízení, můžete přikročit k běžné inhalaci, jako při kouření cigaret. S tím rozdílem, že nevdechujete nikotin a ostatní “nenutíte” k pasivnímu kouření. Naopak do okolí vypouštíte vitamíny a další přírodní látky, které pozitivně ovlivní jak vás, tak vaše okolí.

Má používání VitaStiku smysl?

Lidé, kteří přijdou s VitaStikem do kontaktu poprvé mají tendenci ho hodnotit veskrze pozitivním způsobem.

Postupem času se ale začali ozývat stoupenci z druhého tábora, kteří naznačují, že inhalace vitamínů nemá na lidský organismus vliv. Zvlášť, pokud se stravujete zdravě, neexistuje pro vás žádný pádný důvod, proč byste měli s inhalací vitamínů vůbec začínat. (Veškeré potřebné množství získáte z běžné stravy.)

Někteří odborníci se dokonce domnívají, že efekt inhalace vitamínů nemusí mít žádný měřitelný efekt. (U některých vitamínů je důležité, aby prošly trávícím traktem, jiné se zase ničí při kontaktu s kovem, další se zase mohou rozpadat na světle atd.)

Rozhodnutí je na každém. Pokud ale pro sebe chcete opravdu něco udělat, začněte tím, že změníte svůj každodenní životní styl.

Hodnocení uživatelů

Aby mělo smysl hodnotit, zda vám koupě VitaStiku za něco stojí, je potřeba brát v úvahu zkušenosti a názory jeho uživatelů. Z nich si pak můžete udělat vlastní názor, zda vám (vcelku náročný) nákup VitaStiku za něco stojí.

Ti, kteří VitaStik hodnotí pozitivně říkají, že: 

 • Dobře chutná
 • Hezky voní
 • Obsahuje vitamíny
 • Má elegantní design
 • Neobsahuje nikotin
 • Neohrožuje lidské zdraví
 • Je docela levný
 • Navozuje dobrou náladu a pocit uvolnění
 • Se dá používat takřka kdekoliv
 • Po inhalaci nesmrdí
 • Jim zařízení celkem dlouho vydrží

Lidé, kteří měli k používání VitaStiku nějaké výhrady řešili: 

 • Nemožnost ho nabíjet
 • Krátkou životnost během častého používání
 • Horší sehnatelnost
 • Nemožnost spojit se česky s výrobcem
 • Neprokazatelnost jeho vlivu na zdraví
 • Divnou chuť a přehřívání tyčinky po pár použitích

Většina zákazníků je s používáním VitaStiku spokojená. Kromě toho, že ho považují za zdravý jim vyhovuje i jeho design a cena. Hodně lidí souhlasí i s tím, že jsou po VitaStiku klidnější a mají lepší náladu. Velmi chválená je i skutečnost, že ho mohou používat prakticky kdekoliv a kdykoliv. I na cestách. Po inhalaci navíc nesmrdí, protože neobsahuje nikotin.

Na druhou stranu, vliv inhalace vitamínů na lidské tělo nebyl dosud prozkoumán. Je to dáno hlavně tím, že se jedná o celkem čerstvou novinku na trhu, kterou je třeba podrobit delšímu zkoumání.

Další nevýhodou je i horší sehnatelnost produktu v našich končinách. Když jsme procházeli jednotlivé e-shopy, které ho měly v nabídce, ve většině případů na nás čekala hláška, že daný výrobek není v aktuální nabídce. Lidé tedy musí VitaStik objednávat ze zahraničí. (Případně z oficiálních stránek výrobce, ze kterých se vám to může vcelku prodražit.)

Úplně bez poskvrny není ani samotná funkčnost zařízení. Někteří lidé měli zkušenost s tím, že se jim VitaStick po několika použitích přehříval. Měli tedy opodstatněnou obavu, že by se mohl během další manipulace vznítit.

Jakou zkušenost máte s VitaStikem vy? Napište nám ji do komentářů. 

VitaStik – vitamínový vaporizér [recenze]
3.1 (61.43%) 14 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo