Xeforapid recenze

12
Aktualizováno

Xeforapid-recenze Jak si ulevit od revma nebo úporných bolestí zad? Samozřejmě existují mnohé metody, které trochu napomůžou potlačit bolest, jedním z nich jsou tablety Xefo Rapid 8 mg (Lornoxikam).

Na co se používá Xefo rapid

Jde o nesteroidní protizánětlivé antirevmatikum, určené pro naléhavé případy akutní mírné až středně silné bolesti. Je však nutné číst pečlivě příbalový leták! Tak například, komu je Xefo Rapid přímo zapovězen?

http://www.pribalovy-letak.cz/947-xefo-rapid-8-mg

Tento lék by neměli užívat lidé s poruchou jater nebo ledvin

Pacientky v posledním trimestru těhotenství, lidé s nemocemi jater či ledvin, srdeční poruchou nebo alergií na lornoxikam.

Peptické vředy, trombocytopenie (nedostatečná funkce krevních destiček) nebo výrazně zvýšený krevní tlak – i to jsou kontraindikace pro používání tohoto léčiva.

Klasická dávka u dospělých je 8 až 16 mg denně, tedy jednu až dvě tablety po zhruba dvanácti hodinách, je nutné nepřekračovat denní dávkování (na bolest navíc obvykle zabere), je nutné tablety zapít větším množstvím čisté vody.

Xefo Rapid se současně dle vyjádření odborníků nesmí užívat současně s Biofecanem.

Xefo rapid tablety

Efektivní léčbu pomocí Xefo Rapidu lze podpořit i užíváním hořčíku, ale také různými gely, mastmi a náplastmi. Produkt nelze zakoupit na českém trhu online, léčivo je výhradně na předpis (6 tablet po osmi miligramech je k dostání nejčastěji, k dispozici jsou ale samozřejmě i objemnější balení).

Výrobcem je firma Nycomed, která dodává na trh například i Calcichew, lék, který se používá při nedostatku vápníku či vitamínu D v potravě, držitelem rozhodnutí o registraci je rakouská společnost Takeda SAS.

Xefo rapid zkušenosti

Tablety by se neměly vystavovat teplotám nad třicet stupňů Celsia, léčivou látkou je zde lornoxicamum, každá potahovaná tableta pak obsahuje osm miligramů účinné látky.

Nepřehlédněte:  Defumoxan: Pomůže se závislostí na nikotinu? | Recenze

Máte zkušenosti s přípravkem Xeforapid? Přidejte vaše recenze dolů do diskuze

Xeforapid recenze
2.5 (50.91%) 22 hlasů

3 Comments
 1. Odpovědět
  MUDr.Zdenka Hynková před 2022/09/15

  Prosím o zodpovězení , kdy bude na trhu opět Xeforapid 8 mg ? Proč není?? Výborné analgetikum i při nízké dávce. Moje výborné hodnocení tohoto léku neni ojedinělé. Kdo mi odpoví ?Proč vyzýváte k dotazům,když na ně nikdo neodpovídá ? Děkiji.

 2. Odpovědět
  Zdenka Hynková,777092460 před 2020/10/05

  Prosím,kdy bude opět v distribuci Xeforapid tbl. 8mg.Výpadek již trvá dlouhou dobu a lékárny nedovedou zdůvodnit.Uvedené léčivo jsem užívvala pro chron.svalové bolesti.Jeho výpadek silně postrádám a jinou vyhovující alternativu nemám . Děkuji Hynková

 3. mne vyhovoval,ale pak nebyl k zakoupení.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo