ZFP Akademie recenze

Hledání brigády či dlouhodobého příjmu vás může dostat do situace, kdy začnete zkoušet i nejrůznější způsoby, které nepatří mezi klasické výdělky peněz. Právě tak se člověk dostane k různým zaměstnaním na pozici obchodních zástupců či podobných “obchodníků”, kteří se živí tím, že získávají provize za dohodnuté služby. I když to tak na první pohled nevypadá, mezi firmy, kde takovou práci najdete patří i ZPF Akademie.

ZPF Akademie s.r.o. (někdy také ZPF Group) je firma, která funguje na částečně na principu “letadla” a částečně jako zprostředkovatel služeb a finančních produktů. Jejich zaměstnanci nabízí životní pojištění, stavební spoření, hypoteční úvěry a také penzijní (důchodové) připojištění.

Kromě nabídky služeb je ale zároveň jejich dalším “úkolem” verbovat další potenciální pracovníky pro ZPF. Z těch má totiž zaměstnanec ZPF další provize, takže vydělává jak nabídkou produktů, tak i díky MLM systému, kdy získává provize z obchodníků pod sebou.

Na první pohled to vypadá jako velmi zajímavé zaměstnání, jakmile se však dostanete blíže k lidem z této skupiny a tohoto oboru, sami poznáte, jaká je skutečnost.

Prvním krokem k tomu, abyste se do ZPF dostali je nutnost projít školením. První školení vás vyjde na 2 000 Kč. Jedná se především o motivační školení, které vám má ukázat a namotivovat vás k jednoduchým a snadným zisků pomocí tohoto programu.

[ad]

Už zde se dozvíte, že jednou z hlavních zbraní pracovníků ZPF jsou psychologické triky. Díky správné manipulaci dokážou v člověku vyvolat pocit, že práce pro ZPF je ta pravá a snadno díky ní splníte své cíle. Tohle se bohužel dozvíte v každém druhém zaměstnání, kde je nabízen zisk z provize za uzavřenou smlouvu.

Práce u ZPF

A v čem vlastně spočívá skutečná práce u ZFP Akademie, jak budete vydělávat? Zpočátku je vaším úkolem uzavírat co nejvíce smluv s výše zmiňovanými finančními produkty (životko, stavební spoření, …). Díky ZPF akademii se naučíte triky, které máte používáte na lidi k tomu, abyste je zmanipulovali a přesvědčili je o tom, že sjednání služby právě přes vás je pro ně výhodné.

Nepřehlédněte:  Zkušenosti s OVB

Ne ve všech případech budete muset klientům svoji nabídku nutit, ovšem většinou to tak. Lidé nejčastěji začínají s nabídkou v rodině, kde se ovšem většinou s vřelím přijetím nesetkají, protože uzavření smlouvy by pro rodinu takřka vždy znamenalo zvýšení výdajů (nejčastěji právě kvůli zálohám na pojištění).

Většina lidí tak velmi rychle pozná, že ZPF Akademie je jen další “pyramida” a takřka skoro podvod na lidi, kteří finančnímu sektoru nerozumí a hledají snadné způsoby, jak získat peníze.

Pomocí ZPF Akademie sice můžete peníze vydělávat, ovšem za cenu toho, že se budete muset změnit. Firmy jako ZPF Group vyžadují jak korporátní styl oblékání, tak i chování pro tuto společenskou vrstvu. Práce v ZPF Akademii vás tak nebude stát jen čas, ale také vaši svobodu.

Vaše hodnocení a zkušenosti

 • Na seminář ZFP jsem dostal pozvání od známé, zaplatil jsem si první i další desítky seminářů. Udělal jsem kombinaci sobě a každému v mé rodině, spoutě mým známým. Ze začátku vše vypadalo dobře, obchod byl o pomoci o vzdělávání rodinných finančních poradců za finanční odměnu. Bohužel za nějakou dobu, když jsem začal pozorovat co vlastně za lidi pracuje pro ZFP s lítostí musím konstatovat, že jsou to naháněči lidí na semináře a sběrači rodných čísel o profesinalitě ve finanční oblasti se moc mluvit nedá. Sami většinou mají své finanční potíže exekuce atd. Za uzavření smluv mají pouze drobné. Obrovská část provizí z pojišťoven, stavebních spořitelen, penzijních fondů atd. putuje díky naháněčům přímo do firmy kde si je rozdělují manažeři, ředitelé, nad ředitelé a další díky systému letadla. Jeden z nejvyšších ředitelů prohlásil na naší poradě, že je to nejlepší velko
  obchod na prachy v ČR. V jejich letadle jsem se vypracoval až na pozici číslo 7. Během 8,5 let co jsem pracoval pro ZFP byl několikrát změněn odměňovací systém v neprospěch spolupracovníků a tipařů. Pokud člověk neudělal určitý počet bodů neměl nárok na přímé provize až když to splnil. Proto poradci instinktivně dělali smlouvy klientům hlava nehlava, aby jim přišla vůbec nějaká provize a měli z čeho žít. Následné provize díky tomu přestali vyplácet všem co nespolupracovali a nechávají si je pro sebe. Je to škoda myšlenka která na začátku vypadala báječně, zvýšit finanční gramotnost v ČR a SR mít za to i peníze se změnila v úplně něco jiného. Majitelé a vůdci firmy by se nad tím měli zamyslet. Od ČNB dostala firma pokutu 2.000.000,-Kč.
  Já ničeho nelituji byla to zkušenost k nezaplacení.
  Kombinace jsem postupně zrušil a našel daleko lepší výnosy a zajištění pro sebe a své klienty.
  OBCHOD JE O UPŘÍMNÉ POMOCI KLIENTOVI POKUD TO TAK NENÍ VŽDY SE NA TO PŘIJDE ! OBĚ STARNY MUSÍ CÍTIT, ŽE JE TO PRO NĚ PŘÍNOS A NÉ ZTRÁTA!

 • četla jsem si všechny tyto vaše názory a nechápu to já jsem na semináři byla, smlouvy jsem si uzavřela, dokonce si troufám říct že jim teď víc rozumím, než když k nám přišel jen pojišťovák a řekl že ty jeho jsou ty nejlepší!! Nikdo mě do žádné spolupráce nenutil, sama jsem si řekla co od toho očekávám a provize za moje smlouvy mi přišly v plné výšši. JÁ JSEM SPOKOJENÁ.
  TAK NECHÁPU CO TO TADY PÍŠETE ZA BLUDY. Je to vaše blbost, každé finanční poradenství je o lidech a né o společnosti. já mám špatné skušenosti s bývalým AWD a Partners, ale né se společností, bohužel jsem jen trefila na špatné poradce, kteří si na mě chtěli vydělat.
  ZFP DOPORUČUJI!!!

  • Paní “Ta rozumná”, musím se Vám smát. Byť Vám do smíchu na pár let nebude, až se podíváte na výpisy, resp. budete chtít na své peníze sáhnout.

   Jetlipak se pochlubíte, když je to tak skvělé, co jste si vše uzavřela? Pokud je to lepší než to, co mám, uzavřu si to též.

   Název produktu, vázací doba, za jak dlouho budete mít dvojnásobek vkladu, průměrné roční zhodnocení, nákladovost produktů, tj. poplatek za uzavření, roční náklady atd. Likvidita, tedy za jak dlouho budete mít peníze doma, zdanění, penále za předčasné zrušení…

   Když Vám to tak dobře vysvětlili a všemu rozumíte, jiste nebudete problém nám, bludy píšícím blbcům, odkrýt karty a pochlubit se.

  • O fin. poradenství se u ZFP nedá mluvit ani náhodou. Podepisovat pojistky a ovládat kalkulačky umí každý gramotný člověk, ale pokud jsem se ptal prodejce ZFP na odborné termíny, které by měl znát každý fin. poradce, tak nebyl schopen odpovědi. A setkal jsem se s mnoha prodejci ze ZFP, takže to nebyla náhoda. Prostě v ZFP se to nikdy neučili, tam se jen učí podepisovat pojistky a balamutit lidi. Nikdo z nich neslyšel o nákladovosti produktů, které má mimochodem ZFP jedny z nejdražších (kvůli vysoké provizi, což zaplatí klienti). Odbornost prodejců je opravdu mizivá. A to je vizitka společnosti, to není o lidech.

 • Hm, tohle číst dříve, tak tam v sobotu nejedu… Doprd… peníze v háji…
  Jojo, jsem blbá důvěřivá ovce:(((
  Teď mi poraďte jak z nich dostat tu zálohu a nikam nejet!!!

  • Paní Lenko, mají šikovně ošetřené smlouvy, takže s penězi se musíte rozloučit. Radím Vám do budoucna, dobrého poradce poznáte podle toho, že se nebude zajímat o smlouvy, ale o Vaše plány, příp. problémy, a bude to komplexní a nezávislý poradce (tzn. že je schopen Vám vyřídit nejen pojištění, ale i vhodný účet, bude s Vámi řešit rezervy, atd.). A především si o něm budete moci zjistit co nejvíce referencí. Přeji hodně štěstí.

 • Firmu ZFP už nikdy. Jejich neodbytné pracovnice mě naverbovali na seminář, ze kterého jsem stejně nic nevěděla. Na rovinu jsem jim řekla, že tohle dělat nechci, že mám svoji firmu a nemám na blbosti čas. I tak mě zlomili a na ten hloupý seminář šla. Donutili mě uzavřít si tu jejich slavnou kombinaci nevýhodných pojistek, pak i manželovi. Když mi po půl roce, co mě furt otravovali došla trpělivost a nevýhodné pojistky vypověděla, chtěli po mě vrátit provize, ktré mi ani nevyplatili ve výši, které měli. Ale naúčtovali si dvakrát tolik zpátky. Takže za mě, UŽ NIKDY!!! Je to banda podvodníků a věřím, že jednou jim toto okrádání lidí, bude zakázáno!

  • Paní Martino, doporučil bych oznámit věc na ČNB. Už jednou za klamání klientů a další praktiky dostali pokutu 2 miliony, tak repete by je mohlo vyjít dráž.

 • Dobrý večer,mám tak též nepěknou zkušenost s touto firmou.
  ZFP akademie mi za sepsané smlouvy zaplatila pěkné provize.
  Jenže pak ti,kteří se mnou smlouvy sepsali,přestali platit a já musela provize vrátit.
  Nyní chtějí další peníze a dokonce vyhrožují právníkem,který za ně vymahání převzal a tomu již mám také zaplatit nemalou částku.Přitom provizi jsem jim již jednou vrátila..tvrdí,že mi poslali dopis psali email,ale nic z toho není pravda..prý jsou na tom nyní zle finančně,tak si myslím,zda touto formou se něchtějí na lidech jen zahojit.Je tu prosím někdo s podobnou zkušeností?A poradí mi?Děkuji Monika

  • Musím s Moniik77 souhlasit. Jsme na tom úplně stejně, přesně to se stalo i mně. Nerada na tu dobu, kdy jsem u nich pracovala vzpomínám.

   • Ja sa tiež pripájam. Pracovala som niekoľko rokov vo firme,ale teraz mám na krku exekúciu pre vrátenie províze zo zrušených zmlúv. Tie však mi už dávno stiahli z provízií a teraz som v koncoch.Takže asi tak…..

  • Dalsi okopirovany nesmysl z jineho fora od anonyma? Ja pasivne spolupracuji uz 6 let a kdykoliv jsem v rodine nebo u znamych vyresil s odbornikem smlouvu, vzdy mi dohodnuta cast provize prisla do 2 mesicu od podepsani.

   A to, ze klient prestane platit je nejcasteji zpusobeno tim, ze je smlouva nekvalitni. Kdyz delate praci dobre, tohle se vam stane max. v 1 ze 100 pripadu. Mimochodem, Moniko, od kdy se vraci provize klientum? V pripade storna se automaticky strhne pomerna cast provize z vaseho vyuctovani, po vas samotne nikdo penize chtit nemuze.

   • Co to znamená “pasivní spolupráce”? Jako že to máte jako hobby? Vy byste si nechal spravovat zuby od “pasivního zubaře”? Tak jako vy sjednáváte smlouvy jako “pasivní” spolupracovník… A provize se nevrací klientům, ale klienti stejně zaplatí vstupní náklady, které jim už nikdo nevrátí. Pokud jde jen o provize, jaké je to pak poradenství? Klient až na druhém místě… Jak řešíte lidem rezervy (ale ne v pojistce), jak lidem ušetříte, pokud mají kontokorenty, kreditní karty, spotřebitelské úvěry? Jak jim snížíte poplatky na běžném účtu?

   • Ano, myslel jsem tim neco takoveho. S tim ze kdyz neco resim, tak vzdy s nadrizenym. Vim, jak funguje provizni system, jen jsem nepochopil puvodni komentar od Moniky.

    Naopak velmi ocenuji, ze se trh zprostredkovatelu procisti tim, ze se bude provize ze ZP vyplacet behem peti let po 20%. Prestane to potom zajimat “namachrovane frajery”, co to delali jen pro penize.

    ZFP se dynamicky vyviji, uz cca 4 roky jsou v nabidce jak investice, sporici produkty vice typu, uvery, refinancovani atd. I samotna “kombinace” prosla hodne zmenami, recenze je hodne zastarala. Pro vyhnuti se poplatkum na beznem uctu doporucuji zmenit banku.

   • Ještě dotaz – klient má jako poradce Vás nebo Vašeho nadřízeného? Mě to připadá, jako by můj zubař se chodil ptát zkušenějšího zubaře, jestli mi ten zub má opravdu vrtat nebo ne….Asi bych si našel někoho, kdo to umí, má na to potřebné vzdělání, certifikáty, atd…Fakt si to neumím představit, že by mi někdo radil v tak důležitých záležitostech, kdy jde o velké částky, a sám by se chodil ještě ptát druhého…navíc jde i o mé soukromí. K semináři – nikomu asi neublíží, pokud ho tam nemasírují ke spolupráci, ale ve finančních produktech a trhu se stejně po semináři moc nevyznáte, pokud se tomu nevěnujete opravdu téměř každý den. Neustálé novinky, akce, změny…Ale pokud si to někdo myslí, proč mu to brát.

   • Ano, klienti maji jako poradce meho nadrizeneho, sam delam jen to, co umim nebo uz na to mam autorizaci. Kdyz jdeme za klientem, ktereho jsem nasel ja, jdeme vetsinou oba, pokud se resi vazne veci. Vam to muze pripadat zvlastni, ja to beru spise ze privedu odbornika, neco se od nej priucim a jsem kontaktni osoba mezi klientem a odbornikem.

    Dalsi myslenka, co se libi hodne absolventum seminare – neco sepisu s odbornikem a podelime se o provize – to se jinde nestane. :)

 • taky si myslim že je to banda podvodniků a šmejdů okrádají slušne lidi co si poctivě vydělavájí hnus jako vše tady v teto republice

  • Pane LAďo, jste naverbovanou duší a nebo spokojeným klientem? Mně osobně stačilo od několika obchoďáků se dozvědět, že v té nesmyslné trojkombinaci budu mít 30% ročně garantované zhodnocení. Jaká to škoda, že jsem si je nenahrál na diktafon. Ale nevadí, regulátor již zasáhl, byť ne dost důrazně.

   http://www.opojisteni.cz/ekonomika/dohled-nad-pojistnym-trhem/cnb-potvrdila-dvoumilionovou-pokutu-pro-zfp-akademii/

   Stačil začátek: 100000 kč na jakýsi “mimořádný účet”, úročený 4% p.a., ze kterého se přelije po připsání úroku 20 tisíc do stavebního spoření, kde dostanu státní podporu 2000 kč, tedy 10% z částky… Jestlipak někdy zkusili spočítat, kolik % činí 2000 k 42000… Pro nechápavé, 20000 vklad v prvním roce + SP 2000 + 20000 vklad v druhém roce. Kdo dokáže spočítat, že 2000 k této částce je 10%, zřejmě vynalezl novou matematiku… K těm 42 tis. jsou samozřejmě nějaké drobné z sotva 2% úroku. Daní z “výnosu” ani poplatky za vedení a založení to zde komplikovat nebudu…

   Ale konečně. Sumář tdy je, že zhodnocení vložených prostředků je 14%! 4 + 10 je přece 14… Žák střední školy v téhle chvíli musí zbystřit, že to nejde sčítat, jen průměrovat, a že to jsou procenta k různých částkám… Čachry s daňovými odpočty, kterými se dostali na výslednou třicítku, už přesně nepopíšu, papír mi z těch zážitlů bohužel nezůstal.

   Kdokoliv z mých známých tam byl klientem, byl oklamán a na zmíněných produktech přišel o peníze. Ale jestli jako obchoďák uděláte alespoň 8 smluv na IŽP za měsíc, věřím, že pro Vás to je dobrá společnost…

   Jinak MLM není špatné obchodní schéma, naopak je výborné, ALE má smysl u produktů/služeb, které se nedistribuují v kamenných prodejnách/na pobočkách. Smyslem MLM je, že firma peníze místo investovaní do reklamy vyplácí distributorům a jejich manažerům podle odvedené práce. Tento smysl se vytrácí u stavebních spoření, které se prodávají na každé poště, penzijnch fondů a podobných nesmyslů, které se inzerůjí v debilátoru, pardon televizi, v tisku atd.

   Jak z toho všeho ven? Fondy v přímé formě tak, aby klient měl upisovací formulář přímo té konkrétní investiční společnosti. Ne oranžovou, zelenou či modrou složku od pijavice, která mu bude rok co rok krátit jak výnosy, tak vlastní vklad. A hlavně, smysluplné jsou fondy od renomovaných zahraničních společností, registrované v Lucembursku, Lichtenštejnsku a vůbec výrazně na západ od ČR, ne nějaké české legrácky. To abych jen nenadával.:o)

 • Na doporučení a za účasti mé velmi dobré kolegyně jsem včera absolvovala pohovor se členem této společnosti. Jelikož zásadně nepodepisuji nic bez předchozího uvážení všech okolností a zjištění si nějakých informací, všechno nasvědčuje tomu, že jsem ušetřila 2100 Kč, když jsem se do ničeho nedala vmanipulovat. Společnost ZFP je prý na trhu velmi dlouho, tak nechápu, proč poplatky za úvodní seminář nelze zaplatit bankovním převodem. A když prý ano, tak jedině na účet toho člověka, který s vámi tento seminář dohodne. Už tohle mě varovalo: Pozor, letadlo!!!!!! Dále mi byly sděleny mylné informace o tom, že produkty jako stavební spoření, penzijní pojištění a životní pojištění je možno v průběhu trvání smlouvy čerpat. Lidičky, nenechte se nachytat. Na finance, které máte na stavebním spoření nebo na penizjním pojištění, si nesáhnete – zákon to neumožňuje. Pokud je chcete čerpat dřív, musíte smlouvy vypovědět a v tom případě přicházíte o dost peněz. Výjimka je jen kapitálové životní pojištění, tam to lze. Takže pozor, nevěřte nikomu, vše ověřujte a hlavně NIC NEPODEPISUJTE hned ani pod nátlakem. A manipulovat s lidmi, to tedy umí dobře.

  • Milá paní, důchodko je do 60 let a stavební spoření trvá 6 let…pokud ukončíte přijdete pouze o státní podpory a příspěvky, tak hovoří zákon o důchodovém spoření a stavebním spoření nikoli ZFP Akademie, koukám inteligence utíká. Není na závadu vypadat jak blbec, ale otevřít pusu a potvrdit to

   • Trochu se tu míchají jabka s hruškama…Je rozdíl mezi penzijním připojištěním a důchodovým spořením, a dost podstatný… Kapitálové životní pojištění – z toho vyberete, jen když to zrušíte (oproti investičnímu životnímu pojištění, což jsou naprosto rozdílné produkty). K prostředkům v penzijním připojištění (které se již nedá sjednat , nyní transformovaný fond), je přístup i v průběhu spoření (samozřejmě za určitých podmínek, podle sjednané varianty výplaty penzí), peníze ze stavebního spoření samozřejmě vyberete jen při ukončení smlouvy (bez státní podpory). Myslím, že i mnozí “poradci” (rozumějte prodejci produktů) v tom mají guláš…, natož aby rozuměli dalším parametrům produktů.

 • Dnes jsem absolvovala pohovor s lidmi od této firmy. Zaplatila jsem zálohu na první školení. Už teď ale ví, že nikam nepojedu. Myslela jsem si hned, že se jedná o nějaké “letadlo”. Schůzku mi sjednal jeden velmi dobrý známý, tak jsem věřila, že to snad není podvod. A jak vidím, je. Škoda, že jsem se na tyto stránky nepodívala dříve. Mohla jsem dát tu částku co jsem zaplatila raději svým vnoučatům. No, za blbost se platí.

 • Všichni tu píšete jak kdyby ste museli něco podepisovat s pistolí u hlavy pokud nemáte vlastní hlavu a neumíte použít zdravý rozum a úsudek je to jen a jen váš problém. Nikdo nikoho nenutí nic dělat. Když už píšete pyramida a letadlo alespoň si zjistěte co tyto slova znamenají v letadle se prodává produkt který ani neexistuje. Pyramida, a co takové zaměstnání to není pyramida ??? vyděláváte na šéfa pak na majitele a atd takže zapojte ty vaše mozečky a než sem něco napíšete trochu začněte přemýšlet…. a pokud se vám něce nelíbí tak to řešte jako dospělí uvažující lidé a ne trapným vypisováním se na internet to je taková ubohá forma postěžování si že??? tak ať se vám všem daří v zaměstnání a hodně štěstí s pojišťovákama :-) :D

  • v zamněstnání vyrábím spotřební zboží které se dál prodává a spotřebuje a můžeme vyrábět pořád dokola.to je klasický koloběh a s pyramidou to nemá nic společného.Máte o pyramidě dost zvláštní představy.

  • Souhlasim. Hanlive reci vetsinou pisou lidi, co bud nemaji co na praci, pripadne je bavi vse okolo nich kritizovat, aniz by to sami zkusili, nebo se “bavi” vyvolavanim hadek na internetu. Tak jako tak, uroven recenzi zde je velmi nizka a valna vetsina komentaru nema hlavu, ani patu.

 • Jednou jsem byl na pivu s Elvisem Preslym a ptal sem se ho co si mysli o ZFP a on mi rekl ze kdyz bydlel pred 5 lety na měsíci tak uz o nich slyšel ale ze az co se přestěhoval na Mars tak ho soused pozval na seminář ZFP a ze to bylo super. Takze Elvis miluje ZFP :-D

 • Dobrý den,
  Nechala jsem se taky unést asi před 5 lety a založila spoření,tzv trojkombinacia a registraci u ZFP.Nyní je doba jiná,chtěla bych odstoupit od smlouvy u kapitalového živ.pojištění Kooperativa a ĆSOB. Stavebko jsem ukončila dávno.Ponechala bych si pouze důchodové spoření.Podotýkam,že jsem se tomu nikdy nevěnovala a nevyužila žádných benefitů krom ročních úlev na daních.Jak mám postupovat aby vše bylo podle zákona a vyhla se tak nějakým nepříjemnostem a sankcím,co se týče členstí v ZFP?Poradíte?

 • To ty nevíš o čem mluvíš! Nikdy jsi nespolupracoval se ZFP. Mé zkušenosti jsou jiné!
  Že nikdo není nucen?
  Pani která mně natlačila do této společnosti, Podstrčila několik papíru podepsat na neosvětleném parkovišti. O několik dni později mně dala smlouvy a stvrzenky od pojištení, protože ona už to za mně zaplatila, a žádala ode mně uhrazení. Zuřila jsem, že co to dovolila. Ona mi ale řekla, že žádne obavy, spolupráce se ZFP mi tohle několikanásobně vrací.
  Nakolik ze spolurpáce se mi nepodařilo vydělávat, přestala jsem s tým. Na to mně zavolali do místní kanceláře ZFP. Když přestaneš spolupracovat, přestanu se k tobě mluvit s úsměvem, a udélají z tobě debila. Byla tam tá pani, plus několik dalších spolupracovníků ze struktury. Říkali, mně že je to pracovní schůze. Schůze vedl vedoucí místní kanceláře, a ten se do mně pustil, že proč mám taký slabý výkon. Já jsem mu řekla, nakolik se nacházíme v zaostalém regionu, a moji známí nejsou žádní boháči, a tak jsi rozmyslejí, že kam utratí své korunky. Na to mi odpověděl, že proč pak neponukám jim smlouvu na druhý penzijní pilíř, že on s tým vydělával hodně, a jiný spolupracovníky mají 50 000 mésíčne jen z toho, a že to nemusí být ani zaměstnaní lidi, a ty lidi ani za to platit nemusí. A to byla lež jak jsem to zjistila o několik měsíců později. Provize jsem nedostala, protože za všechny ty slmouvy jsem musela zaplatit odvody za tí lidi. A já jsem o nic takovém nevěděla, i když jsem ptala „nadřízených“, že klienti dostávají výzvu k zaplacení od pojišťovni. Oni mi řekli, že klid, to se brzy vyřeší. Za měsíc mi volala pani, ať se dostavím do místní kanceláře. Tam mně dali seznam s číslem účtu a variabilnými symboli, a řekli mi, že nebudem mat provizi z těch smlouv, jestli ty odovody za klienti nezaplatím, a taky mi hrozí hromada třestních oznámení od klientů. Odvody jesm zaplatila, minula jsem všechno co jsem do té doby vydělala ze ZPF, ale ani to nestačila, takže jsem musela brat i půjčku.
  Jenomže provize jsem nedostala ani tak. Bylo mně zaplaceno za pouhých osum slmuv, i když jsem odevzadala a zaplatila přes sto. Dostala jsem později informaci, že ostatné mé smlouvy ukradl někdo z nadřízených ve struktuře. Dokázat to neumím, ani to, že mně „nadřízení“ podvedli, nepravdivými informaci. Na to jsme už zrušila svou Kombinaci (smlouvy které jsem méla od ZFP). Když jsem šla do místní kanceláře udělat rámus, pak ješté vedoucí kanceláře a jedna spolupracovnice začali mně napadat, že proč už několik měsíců nedonesla žádnou novou smlouvu, a že když jsem uzavírala smlouvy na druhý penzijný pilíř, pak jsem šla pouze na rýchlé peníze. Pamatuješ co jsem psala výše? Oni na mně tlačili, ať takové smlouvy mám dělat víc. A ještě blya řeč o tom proč jsem nenatlačil další spolupracovníků do ZFP. Po těch podvodech ještě mám zavolat k spolupráci někoho jiného?
  Zabouchla jsem dvěře. Na nejbližší semináři jsem o situaci řekla ředitelovi obchodní sítě. On to řekl, že mi pomůže, pak jesm mu dala své číslo mobilu a e-mailovú adresu. Já taky jsem ptal na jeho číslo mobilu, on ale řekl mám mu volat do kanceláře. Představ si nikdy mně nazavolal. Celý další měsíc jsem volala do jeho kanceláře, ale sekretárka vždy řekla, že není přítomen.
  To byl konec mé trpělivosti. Napsala jsem list na centrálu společnosti generální ředitelke o situaci a taky o nečinnosti ředitele obchodní sítě (Odpověď nemám ani dnes a uplynulo už několik let). Několika dnů po podáni listu mi zavolala tá pani která mně do ZFP natlačila, a ptala se proč jsem to musela udělat, že vedoucí místní kanceláře už s ní nechce mluvit kvůli mému chování, a já jsem ji poalala do prdele, že kvůli něj jsem v zoufalé siutaci, a ať mi už dál nikdy nevolá.
  Malý dodatek:
  Sekretářka z kanceláře ředitele obchodní sítě mi mezitím volala. S potěšením mi oznámila, že mám možnost převzít certifikát v Bilovicích. A já jsem ji odpověděl, že kdo mně odveze do Bilovic, a jestli ZFP m i hradí ubytování v hoteli. Ona řekla, že to mám vyřešit na vlastní náklady. Na to jsem ji řekla, že ať ten certifikát pchala ředitelovi do prdele, a že vypovídám smlouvu o spolupráci.
  Takže provize nemám, dluhy jsem platil více než rok.
  To byly mé zážitky s ZFP.

  • Tento fake komentar jsem videl zkopirovany uz asi 100x, patrne nejaky konkurent to vymyslel bez jakekoli osobni zkusenosti. Lidi, neverte nesmyslum na internetu, je to skoda casu. :)

  • Podle kvality Vašeho pravopisu jsem si udělal obrázek o Vašem příspěvku:)))) vy jste učiněný mučedník, vlastně ne, kdyby jste byla ukřižovaná, tak nemůžete psát takové bláboly

 • Taqké jsem asi před dvěma lety složila 25OO kč,chodila a jezdila na školení,pár lidí v rodině jsem přesvědčila o dobré změně přejít z jedné poj.spol.do “naší” ale brzy jsem zjistila,že tohle není můj šálek kávy.Zapoměla jsem.Před dvěma měsíci se nenadále ozvala moje manažerka,přinesla mi k podpisu papíry na prý provizi 2OOOkč,které dostanu na účet.Nevím,jestli to byla sranda nebo podvod.Emailová adresa neexistuje,peníze nemám ,tak co na to ? slečno Seidlová Gabrielo? Marta

 • ja osobne mam s firmou ZFP skusenosti a kdo rika ze firma je podvod tak lze nebo vubec nevi co to slovo znamena.lide nejsou do niceho nuceni a na ne neni vyvijen zadny natlak vse je dorovolne a opravdu je mozne touto cinnosti nejakou korunu privydelat to ze tdy nekdo pise jak vas to bude stat vas cas a svobodu tak nad tim se clovek musi pousmat.Nevim jak vy ale neznam praci kde by se dali vydelat penize a clovek by nevenoval tomuto zadny cas to je asi nesmysl a co se tyka svobody u firmi ZFP JE VSE DOBROVOLNE ANI PO PRVNI SKOLENI NIKDO NENI NUCEN NIJAK VE FIRME FUNGOVAT,PRACUJE TEN KDO MA ZAJEM A CHCE SI VIDELAT

  • Psychologický nátlak jsem poznal nejen já.Možná si to jen neuvědomujete ale i to jak váš “SPONZOR” se o vás stará a od dalších kolegů tam posloucháte o luxusních dovolených v 5ti hvězdičkových hotelech a další plky za co se dá utratit spousta peněz je nátlak.

 • Víte, vše je o LIDECH. I např. v KB může za přepážkou pracovat ne zrovna dobrá pracovnice, ale to přece neznamená, že budede kvůli ní odsuzovat celou KB! Spolupracuji se ZFP už od r. 2003. Je to běžná práce ve finančním poradenství, podobná jako u jiných firem v daném oboru.

 • Dobrý den, já tedy se ZFP přímo nespolupracuji (pokud jsem to dobře pochopila, tak nemají zaměstnance, ale pracuje se tam, na OSVČ, ale to je jen taková poznámka), ale máme doma od nich nějaké smlouvy a jsem s nimi rozhodně více spokojena než např. s OVB, kde jsem viděla nějakého pána 1x a více se o mě nezajímal, tenkrát jsem byla velice mladá a tak jsem si toho taky nechala více nabulíkovat. K ZFP jsem přišla mnohem později (a tedy i po mnoha pádech a zkušenostech) a zatím s nimi nemám žádný problém, žádné vymývání mozků se nekonalo a dokonce paní od nich i pravidelně vídám (aniž by mi pokaždé něco uzavřela. A co já vím, tak pokud si chce někdo vydělávat obdobným způsobem jako u ZFP, tak je to v jiných firmách podobného formátu úplně stejné (to jsem BOHUŽEL zažila na vlastní kůži).

 • Největší podvodná firma u nás. Filozofie : kdo porozumí Vaším financím lépe jak Vy sami a ještě dostanete vyplacené provize ?????
  Po základním semináří nevíte vůbec nic, pouze dneska nebo zítra musíte uzavřít smlouvy,abyste mohli profitovat !!!! Smlouvy stejně uzavírá sponzor a ten se dívá vždy jen na to, aby měl co nejvíc bodu ve vaší rodině – super plných 100 bodů je ta nejideálnjěší kombinace, ale že platíte za smlouvy, které Vám nic neřeší ????? To mají na háku, 70% provizí s Vás mají jistých a proklamovaných 100% že máte Vy ???? pouze 20-30% !!!!! Jedná lež za druhou prostě HNUS !!!!!!!

   • Po regulaci provizí tzv. “poradci” zapláčou a brzy skončí. Už se nebudou vyplácet provize najednou, ale v průběhu 5 let postupně, právě kvůli tomu, aby skončili tzv. přebouchávači pojistek. Roky hojnosti končí. Takže se konečně pročistí trh od rádobyporadců a lidí, co sjednávají smlouvy na něčí provizní číslo. Jak si může někdo nechat radit od člověka, který to nedělá jako hlavní činnost, nechápu. Nejde jen o některé lidi ze ZFP, ale i další firmy.

 • ZPF Akademie? Žádnou takovou společnost neznám. Ale dobrá, na tu si dám pozor.
  Mám zkušenost se společností podobného názvu, a to ZFP Akademie. A jak neznámý autor píše v odstavci zaznačeném kurzívou, na první pohled zde zaměstnání vypadá velice zajímavě. Ovšem v ZFP je právě ještě zajímavější, když se dostanete blíže k lidem z této skupiny a tohoto oboru.

 • Plně souhlasim, i ze sve zkušenosti, s tímto článkem a doufám, že si ho přečte co nejvíce lidí. A POUČÍ SE.

  • Díky, už jsem se poučil…Sice hezké řeči, fajn a příjemní lidi na pokec, ale odbornost a profesionalita, tu jsem nenašel. Umí lidem prodávat produkty, nabízet..obchodníci výborní.

1 2

PŘIDAT NÁZOR DO DISKUZE