Lapert [recenze]: Co na tomto e-shopu nesedí?

0

Už naše babičky dobře věděly, že není všechno zlato, co se třpytí. A nejspíš se o tom přesvědčili i lidé, kteří se rozhodli udělat objednávku na webu Lapert, který o sobě (poněkud ironicky) ve vyhledávači píše, že u něj lidé nic neriskují. Co byste měli o tomto webu, před kterým varuje například i ČOI, vědět?

Znáte webové stránky, které se sice jmenují jinak, ale když se na ně podíváte vedle sebe, jsou si na chlup podobné? Mezi ty, u kterých to platí, patří například web Lapert, o kterém se v zápatí dozvídáme, že jeho provozovatelem je známější (a ne o moc méně problematičtější) Lunzo. Vizuální podobu obou webů si pak ukážeme na dvou velmi podobných obrázcích. To už samo o sobě poukazuje na to, že nejspíš půjde o další řetězec internetových tržišť, která nenesou odpovědnost za to, když se v průběhu nákupního procesu něco pokazí.

Lapert web

lunzo web

To ostatně ukazují i obchodní podmínky, ve kterých se dá ve většině případů spolehlivě zjistit, zda jste zavítali na stránky nákupní galerie, která pouze přeprodává levné zboží z Asie, a která nemá žádný vlastní sklad, ze kterého by expedovala vytvořené objednávky. (Jako to dělají někteří jiní.)

lapert vyhledávání

Jaké jsou s Lapert zkušenosti? A je v případě potřeby možné domoci se reklamace?

Varování ČOI a platba předem

Stejně, jako u jiných pofidérních nákupních galerií, i Lapert po kupujících požaduje peníze za objednávku předem. To však může být v mnoha situacích problematické, protože tím, že jde o pouhého zprostředkovatele obchodu, nemusíte mít v případě potíží zboží ani finanční prostředky, za které jste ho koupili.

Ne náhodou před nákupem v nákupní galerii Lapert varuje Česká obchodní inspekce, která Lapert zařadila na seznam rizikových e-shopů (viz snímek obrazovky).

lapert čoi

Dle uvedených informací ČOI registruje velké množství stížností, které směřují k provozovateli stránek. Mezi nejčastější stížnosti patří dlouhá dodací lhůta při dodávce zboží. Případně se týkají i toho, že jim objednané zboží vůbec nepřišlo. ČOI také varuje před problematickými reklamacemi a před náročným procesem vrácení zboží. (Nezapomínejte, že své nároky musíte vznášet směrem k dodavateli, který je někde v Asii, a ne přímo k nákupní galerii Lapert.)

O Lapert se pak dokonce psalo i v článku portálu Živě, a to v souvislosti s trendem nákupních galerií, na jejichž webech může být zákazník uveden v omyl tím, že si myslí, že jde o klasický e-shop se skladovou zásobou. (Právě z toho důvodu vždy důrazně doporučujeme u nového e-shopu kontrolovat obchodní podmínky, kde bývá informace o přeprodeji jasně uvedená.)

Zkušenosti s Lapert

Na Lapert se to názory a zkušenostmi doslova hemží. Například na portálu Vaše Stížnosti je negativní hodnocení Lapert uvedeno přímo pod kartou Lunzo. (A bodejť by taky ne, když patří do jedné rodiny.)

Z recenzí lidí na webu (Google firmy, Firmy, Mapy…) se pak můžeme dozvědět, že:

 • Vše bylo v pořádku
 • Objednané zboží vůbec nedorazilo
 • Lidé nemají zboží ani peníze a není možné se domoci zpět toho, co už zaplatili
 • Nedoporučují nákup
 • Jim přišlo něco úplně jiného
 • Lapert neodpovídá nebo se vymlouvá
 • Není možné se někam dovolat

Pokud bychom vám tedy měli něco doporučit, na Lapert rozhodně nic neobjednávejte. A raději ani na Lunzo a na jiných pochybných nákupních galeriích, kterým jde hlavně o vaše peníze a ani ne tak o vaši spokojenost.

lapert zkušenosti

lapert zkušenosti 2

Jak poznat rizikový web

Sice to uvádíme často, ale jak se říká, opakování je matkou moudrosti. I kdyby se na základě takové rady podařilo předejít jedinému rizikovému nákupu, důsledné upozorňování má rozhodně smysl.

Před nákupem:

 • Si pročtěte obchodní podmínky (pokud chybí, nebo v nich najdete informaci o marketplace/nákupní galerii, raději odejděte)
 • Se podívejte na ČOI, která vede seznam rizikových e-shopů (pokud se na něm webová stránka vyskytuje, obvykle to nevěstí nic dobrého)
 • Si přečtěte recenze jiných kupujících
 • Se snažte zjistit, jestli web nefiguruje v negativních zprávách na internetu (které popisují nějaký negativní fenomén), na důvěryhodném webu Vaše Stížnosti a podobně

To vše může napovědět, že to s vámi prodejce nejspíš nemyslí dobře a nemá význam se snažit u něj utrácet své těžce vydělané peníze. Je sice pravda, že na základě těchto pravidel a ukazatelů se budete muset vzdát nákupu na rozšiřujícím se počtu webů, za ten klid a za ochranu finančních prostředků to ale snad stojí.

Také jste se už nechali nachytat na Lapert či Lunzo?

Lapert [recenze]: Co na tomto e-shopu nesedí?
5 (100%) 4 hlasů
6 Comments
 1. Nemám co vytknout

 2. Zboží podle mne stejné kvality za poloviční cenu. Jsem velmi spokojen

 3. Zboží bylo dodáno ve sjednaném temínu a v očekávané kvalitě.

 4. všechno v pořádku, dobrá cena

 5. Rychle a dle vyobrazení a popisku.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo