Enterosgel [recenze] – zkušenosti, složení a cena

1

Současné životní tempo ovlivňuje celkové zdraví našeho těla. Nemůžeme to ale svádět čistě jenom na něj. Hodně si škodíme i tím, v jakém se pohybujeme prostředí, nebo tím, co pijeme a jíme. Není proto divu, že se postupem času vyrojila řada přípravků, které slibují detoxikaci organismu. Jedním z nich je Enterosgel. Funguje?

enterosgel recenze

Oproti našim předkům žijeme úplně jiné životy. Celý den stojíme u pásu, nebo u kadeřnického křesla, nebo něco datlujeme do počítače pod klimatizací a umělým světlem. Jediný pohyb představuje sporadická chůze, nebo skupinová sportovní lekce.

Někde mezi tím jsme ve stresu z požadavků našich nejbližších (třeba kvůli odvozu do kroužků, nebo domácím úkolům), takže si pak za odměnu večer dáme (nejspíš ne jen jednu) sklenici nějakého toho alkoholického nápoje, který doplníme něčím opravdu nezdravým k snědku. 

Není divu, že pokud v podobném duchu jedeme prakticky celý život, později se to projeví na naší celkové kondici a zdraví. Jelikož ne všechny změny jdou jednoduše vrátit, nelze se divit tomu, že se hodně z nás pokouší o průběžný detox.

💡  Dbejte na bezpečnost nákupu: Enterosgel nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy a lék doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální výrobek. ✅  Enterosgel

Ať už se detoxikujete pravidelně, nebo to zkoušíte úplně poprvé, podíváme se společně na to, zda vám s tím pomůže Enterosgel.

Co je Enterosgel?

✅  Enterosgel je  gel, který má sloužit k detoxikaci těla. Po pozření prochází zažívacím traktem, ve kterém na sebe váže středněmolekulární toxické látky, patogenní bakterie a alergeny a spolu se stolicí je odvádí do propadliště dějin.  

To je možné kvůli tomu, že je založen na bázi organického minerálu s absorpční vlastností vůči některým škodlivým látkám, které se nacházejí ve střevě. (Pozn.: I když to zní bizarně a jako něco, co nemůže fungovat, na podobném principu pracuje uhlí, které se berete při střevních potížích.) Z toho důvodu může mít vliv na léčbu střevních obtíží.

💡  TIP na produkt – Enterosgel

enterosgel cena 💊 Perorální suspenze

✅ K léčbě akutních průjmových onemocnění
✅ K léčbě chronického průjmů
✅ Slouží k detoxikaci těla

 

Složení Enterosgelu

✅  Enterosgel nás trochu překvapil. Při prvním hledání informací o něm na nás trochu působil jako další příklad něčeho, co bude slibovat něco, co nemůže slíbit. (Zvlášť, když jeden z odkazů, který byl uveden na důvěryhodných stránkách nefungoval.) Našli jsme ho ale prodávat v oficiálních sítích lékáren, což znamená, že jde o prověřený přípravek. (Říkáme to stále dokola. Pokud se něco prodává i v lékárnách, lze tomu věřit, protože lékárny musí nabízet jen nezávadné a prověřené zboží.)

Naše pátrání po oficiálních stránkách Enterosgelu neskončilo. Nakonec jsme je našli a dopracovali jsme se až ke kompletnímu příbalovému letáku s označením SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv). Takže je tím pádem potvrzeno, že jde o oficiální léčivo, které má navíc dohledatelné složení. Vraťme se ale k původnímu tématu této sekce, kterým je obsah výrobku.

Ve složení Enterosgelu najdeme:

 • Hydrogel kyseliny metylkřemičité 70 %
 • Vodu 30 %

A to je všechno. Žádné cukry, žádná barviva ani cokoliv dalšího.

 

Jak se to používá?

✅  Enterosgel by neměl přijít do kontaktu s jinými léky, nebo jídlem. Z toho důvodu výrobce uvádí, že by se měl brát dvě hodiny před, nebo dvě hodiny poté, co se rozhodnete něco sníst. V případě, že se jím rozhodnete léčit akutní průjem, berte Enterosgel 3-5 dní. Při chronických obtížích se užívá 21 dní. Dávka se před konzumací rozmíchá ve sklenici s vodou, která má pokojovou teplotu. Co se týče velikosti a pravidelnosti dávky, o tom se dočtete v příbalovém letáku.

Je založen na bázi organického minerálu s absorpční vlastností vůči některým škodlivým látkám, které se nacházejí ve střevě.

Pro koho není Enterosgel vhodný

I když je Enterosgel považován za bezpečný, existují skupiny, kterým by nemusel udělat dobře. 

Jde o:

 • Malé děti do 3 let (u nich je nutné se prakticky vždy domluvit s jejich ošetřujícím lékařem)
 • Lidi, kteří užívají léky, jejichž účinek se uvolňuje postupně
 • Lidi s neprůchodností střev
 • Lidi, kteří trpí závažnou zácpou z důvodu střevní obstrukce
 • Lidi, kteří zaznamenali na Enterosgel nežádoucí reakci

Co se týče užívání u těhotných a kojících žen, není to vyloučeno. Nicméně, je jim doporučeno, aby se nejprve poradily se svým lékařem.

Dobrý pozor by si měly dát uživatelky hormonální antikoncepce. Enterosgel může snižovat její účinnost. Proto se během jeho užívání a nějakou dobu po skončení chraňte i nějakou doplňkovou formou antikoncepce. (Jak dlouho vám nejlépe poradí váš gynekolog.)

Dodatek k našemu průzkumu

Jak už bylo řečeno, i když se Enterosgel na začátku jevil ne zcela důvěryhodně (nefungující odkaz, ne zcela důvěryhodně vypadající prezentační text u jednoho z ověřených prodejců, jehož autorem byl distributor…), během dohledávání informací o něm není pochyb o tom, že jde o oficiální léčivo, které podléhá kontrole. 

Na webových stránkách Enterosgelu navíc najdeme veškeré povinné informace o provozovateli (IČ, DIČ, spisová soudní značka, adresa…). Takže i po této stránce je vše v naprostém pořádku. 

I přesto bychom ale ve finále ✅ Enterosgel neoznačili jako přípravek k detoxikaci organismu (i když k ní dochází), ale jako přípravek k léčbě střevních obtíží. V někom to může vyvolat dojem, že jde o produkt, který je možné používat jako prevenci, nebo jako cílený detox. 

Hodnocení uživatelů

Nakonec se mrkneme na to, co o Enterosgelu říkají uživatelé.

Ti, kteří se ho rozhodli osobně vyzkoušet a byli spokojení o něm říkají, že:

Výhody
 • Se s ním dobře manipuluje
 • Jim pomohl během potravinových alergií
 • Jim pomohl při zažívacích obtížích
 • Jim vyhovuje, že nemá žádnou příchuť
 • Funguje
 • Je snadno dostupný
 • Má rychlý nástup účinků

Někteří vidí jako nevýhodu:

Nevýhody
 • Vysokou cenu
 • Musí se rychle spotřebovat

Recenze ostatních zákazníků, které jsme našli na internetu

enterosgel složení

Zdroj: Lekarna.cz

enterosgel zkušenosti

Zdroj: Pilulka.cz

recenze na enterostgel

Zdroj: Doktorka.cz

Někdo vidí jako nevýhodu cenu a skutečnost, že se přípravek musí rychle spotřebovat. Jinak jsme nezaznamenali žádnou závažnější stížnost, která by stála za zmínku.

Z našeho pohledu je tedy užívání Enterosgelu bezpečné. Jen bychom ho doporučili lidem, které trápí střevní potíže a nejde jim o průběžný detox. Při něm je určitě lepší postupovat jinak. (Především je důležité ho doprovázet celkovou změnou životního stylu.)

Jaké jsou alternativy produktu Enterosgel?

Pokud hledáte alternativní produkt na lepší zažívání a pomoc při průjmů, tak si přečtěte některou z našich dalších recenzí. Hylak forte nebo Pancreolan Forte.

 

 

Máte s používáním Enterosgelu nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

Zdroje informací

https://doplnky-stravy.heureka.cz/bioline-products-enterosgel-225-g/ – Enterosgel (česky)

enterosgel.eu/files/pdf/cz/pribal_sukl.pdf – Enterosgel – příbalový leták (česky)

 

Enterosgel [recenze] – zkušenosti, složení a cena
5 (100%) 1 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo