Fotobanka Depositphotos [recenze]
Fotobanka Depositphotos odstartovala svou činnost v roce 2009 na Ukrajině, kdy během jednoho jediného měsíce stihla nahromadit dokonce přes jeden milion snímků. Založil ji podnikatel Dmitry Sergeev. Dnes má společnost hlavní sídlo ve Fort Lauderdale na Floridě ve Spojených státech a kanceláře po celém světě. Svoje dobré jméno si neustále buduje i skvěle fungující podporou, která reaguje dokonce i na negativní uživatelské recenze. Nepatří k největším, ale patří k nejvybavenějším.
Představení firmy Depositphotos
✅ Depositphotos je dobře zavedená a velmi dobře zásobovaná fotobanka , která patří mezi velmi dobré společnosti na trhu. Se svojí více než desetiletou historií se může pochlubit rozsáhlou databází fotografií a skvěle fungujícím zákaznickým servisem. Fotobanka Depositphotos nabízí velkou knihovnu plnou fotografií Royalty-Free se širokou možností výběru z cenových balíčků pečlivě navržených tak, aby vyhovovaly každému klientovi dle jeho stanoveného rozpočtu.
Plány a cena
U fotobanky Depositphotos si například můžete koupit fotoobrazy na vyžádání s kreditními balíčky ve výši 2,99 až 4,90 dolarů, což je v přepočtu asi 67 až 109 Kč za jeden kus. Výhodnější jsou však ceny u předplatného. Můžete si v této skvělé fotobance zakoupit měsíční nebo roční předplatné a různé objemové plány, které vám umožňují získat jedinečné fotografie s vysokým rozlišením v cenovém rozmezí pohybujícím se 0,99 až 0,21 USD za stažení. ✅ Společnost Depositphotos je velmi spolehlivá, skvěle fungující a obsáhlá fotobanka, kterou stojí za to vyzkoušet.
Cena měsíčního předplatného
Počet obrázků | Cena za měsíc | Cena za obrázek |
30 | 29 USD | 0.97 USD |
75 | 69 USD | 0.92 USD |
150 | 99 USD | 0.66 USD |
750 | 199 USD | 0.27 USD |
✅ Fotobanka Depositphotos je velmi dobrá ukázka toho, že vás nákup profesionálních fotografií nemusí vždy finančně zruinovat. Pokud si pohrajete s flexibilním tarifem, tak se dostanete klidně i na 29 USD měsíčně, tedy v přepočtu na 700 Kč. Pak máte nárok na 30 snímků, které se vám přesunou do vašeho balíčku a máte je i nadále k dispozici v dalších měsících. Další si pak dokupujete za každý za 1 USD.
Pokud navíc nechcete platit více peněz za větší rozměry nebo rozlišení, všechny velikosti jsou zde za stejnou cenu. Potěší vás také nákup na kredity. Cena nejvýhodnějšího tarifu je asi 199 USD, v přepočtu asi 5000 Kč, kde máte k dispozici 750 snímků měsíčně. Cena jednoho snímku v nejvýhodnějším tarifu vás vyjde asi na 7 Kč. Pro porovnání tu máme měsíční předplatné, ve kterém si můžete stáhnout až 750 fotek za měsíc. Spolu s fotobankou 123RF je Depositphotos nejlevnější na trhu.
- fotobanka Depositphotos – 5 000 Kč
- fotobanka 123RF – 4 800 Kč
- fotobanka Shutterstock – 5 400 Kč
- fotobanka Adobe Stock – 5 400 Kč
- fotobanka iStock – 9 200 Kč
Rozsah a nabídka fotek
Web Depositphotos je plně lokalizovaný do češtiny a není tedy vůbec žádný problém spravovat své zakoupené fotky skrz mobilní aplikaci iOS i Android. Někteří nadšenci také jistě ocení i možnost zakoupení videí či vektorů, videa či hudby. Někomu může naopak scházet třeba absence audia. Ve fotobance Depositphotos máte na výběr mezi standardní i rozšířenou licencí.
Royalty Free licence je samozřejmostí a fotky si můžete používat kdykoliv, kolikrát chcete, kdy chcete a kdekoliv chcete. V databázi fotobanky dokonce najdete přes 113 miliónů snímků. To je podobné číslo, jaké mají některé konkurenční fotobanky, jako je například 123RF či iStock. Oproti největším fotobankám na trhu, tedy Shutterstock a Adobe Stock, je to stále o dost méně.
Vyhledávání obrázků
Vyhledávání obrázků je díky plné lokalizaci do češtiny snadný. K dispozici je celá řada filtrů. Vybrat si můžete roční období, den, noc či soumrak, nebo interiér a exteriér. S takto nápaditým způsobem filtrování se nesetkáte u ostatních fotobank. K dispozici jsou i standardní filtry, ve kterých si můžete vybrat minimální výšku či šířku fotky, nebo třeba počet lidí na fotce. Stahování fotek probíhá ve formátu JPG, na výběr je 5 velikostí, S, L, XL, SUPER a EL. U minimální velikosti fotky S je nejčastěji formát 1000×667 pixelů a u velikosti EL formát 7361×4790 pixelů.
Nonstop podpora navíc vůbec není pro celou řadu i zavedených fotobank samozřejmostí. Ve fotobance Depositphotos se ale právě takové podpory, která jede 24/7 dočkáte. Máte na výběr z live chatu, telefonu i emailu. Na live chatu navíc obdržíte odpověď prakticky okamžitě. Je však třeba počítat s tím, že podpora není v češtině a musíte umět komunikovat v angličtině. Pokud Depositphotos nemá fotky a obrázky, které hledáte, zkuste se podívat na další fotobanky na českém trhu, jako je třeba Shutterstock, 123RF, Dreamstime nebo Adobe Stock.
Výhody a nevýhody
Tak jako u všech služeb se i u Depositphotos najdou výhody a nevýhody.
- Možnost stahovat obrázky v libovolné velikosti
- Nonstop podpora
- Vysoce kvalitní obsah
- Česká lokalizace
- Mobilní aplikace
- Menší nabídka fotek oproti konkurenci
- Zákaznická podpora není v češtině
- Obtížné zrušení měsíčního tarifu
Ocenit se dá u Depositphotos i nonstop live chat podpora, skvěle fungující mobilní aplikace a česká lokalizace. I přesto, že je v této databázi o něco menší výběr než je třeba na dost známém Shutterstocku či Fotolia, najdete tu neskutečně velké množství kvalitních fotografií s licencí Royalty free. Fota tedy můžete využít, tam kde chcete a v jakém množství chcete. Depositphotos nabízí dostatečně velkou škálu fotek pro univerzální a obvyklá témata. Pro běžné uživatele je to více než dostačující. Pokud ale naopak budete potřebovat speciální fotografie pro méně obvyklá témata, doporučujeme vsadit spíše na Shutterstock, který má největší nabídku fotek na trhu.
Máte s Depositphotos nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.