Ketonová dieta

0

ketonova-dieta-recenze Díváte se do zrcadla a nejste sami se sebou spokojení? Nelíbí se vám, co vidíte a chtěli byste to změnit? Přemýšlíte o tom, jakým způsobem svůj vzhled vylepšit?

Věřte, že nejste sami. Všichni na celém světě na sobě naleznou alespoň nějakou chybičku, díky které se budou trápit. Koukáte se na různé reklamy, čtete magazíny a tam nenaleznete nikoho, kdo by nebyl dokonalý. Ale nevěšte hlavu, většina fotek nebo videí jsou přes photoshop upravené. Nikdo z nich není v reálné podobě.

Hledáte způsoby, jak vše napravit. Ať je to pocení ve fitness centru, hubnoucí vibrační pásy nebo posilovací stroje v pohodlí vašich domovů. Existuje však i další řešení a to v podobě různých diet. Je jich neskutečně moc, ale jsou i takové, které opravdu fungují a pomáhají. Tou je například i ketonová dieta, také známá jako ketodieta.

Co je ketonová dieta?

Hlavní úlohou této diety je redukce tělesné váhy. Váš jídelníček by měl být sestavený z velkého příjmu proteinů a zeleniny. Aby měla vaše dieta správný efekt, musíte vypustit kompletně sacharidy.

Sacharidy totiž zásobují naše tělo velkým množstvím energie a jakmile si toto odepřete, začne se energie uložená v tucích odbourávat. A tímto způsobem ketodieta funguje.

Vzhledem k tomu, že dochází ke spalování tuků, vytvářejí se vám v moči ketolátky a ty potlačují chuť k jídlu a zanechají vás bez pocitu hladu.

Tato dieta opravdu funguje, ale musí se také pro to něco udělat. Může se vám zdát, že je velmi podobná proteinové dietě. Z části je to pravda, protože se hodně od ní odvíjí a mají spoustu postupů společných.

ketonova-dieta-diskuze

Jedno však je u ní jiné. Narozdíl od proteinové ketonová dieta není jen o redukci váhy, ale také pomáhá k lepším stravovacím návykům, k pitnému režimu a k zdravému životnímu stylu.

Nedílnou součástí této diety musí být i pravidelné cvičení a pohyb, protože bez toho to prostě nefunguje. Každý si myslí, že stačí držet pouze dietu, ale musíte mít i nějakou svalovou hmotu, aby jste dosáhli efektu, který jste si udali jako cíl.

Jen tři kroky k cíli!

Stejně jako proteinová dieta má tři fáze.

První fáze je hlavně o hubnutí, což trvá asi 4 týdny. Druhá fáze spočívá v kombinaci běžné stravy s proteinovými jídly. Tento postup trvá přibližně 6 týdnů a poslední je v zásadě o návratu k běžnému jídlu, avšak s potravinami s vysokým podílém proteinů a málo sacharidy.

Uvidíte-li na sobě, že se někde něco zvrtlo, je nutné se vrátit ke kroku číslo dva. Celá tato práce trvá asi tak 3 měsíce. Nikdy nesmíte nic vynechat a dbát na postupu a pravidlech. Jinak byste se tak akorát mohli chytat za hlavu a začít úplně znovu. A i přesto, že tři měsíce pominou, musíte své tělo udržovat fit bez škodlivých a tučných jídel.

Ketonova dieta a jídelníček – v čem všem jsou proteiny?

ketonova-dieta-jidelnicek Na to je jednoduchá odpověď. V první řadě by váš jídelníček měl obsahovat pouze libové maso, ovoce, zeleninu, ryby, vejce a mléčné výrobky kvůli dostatku bílkovin.

Oproti tomu, musíte úplně vysadit přílohy, uzeniny, sladkosti, ochucené vody a alkohol.

Zdravé zdroje bílkovin:

Svou stravu můžete i vylepšit. Pro lepší přísun proteinů si můžete vybrat ze široké škály nápojů nebo jiných doplňcích stravy bohaté na tyto látky. Někdo se může ptát, zda jsou nějak škodlivé. Nejsou! Ale nic se nesmí přehánět. Musíte se dívat na dávkování a také jej dodržovat.

Nevíte si rady? Vyhledejte specializovaného odborníka!

Nikde není psáno, že nemůžete začít s dietou sami, ale přeci jen je lepší se opravdu obrátit na někoho, kdo tomu všemu rozumí. Poradí vám, jak se stravovat, jak cvičit či pomůže a zodpoví všechny vaše otázky.

Ať je to internet, časopis nebo kniha, naleznete spoustu tipů a dokonce i přehled správného jídelníčku. Takže se nemusíte bát, že něco pokazíte.

Mohou držet ketodietu všichni?

Bohužel tomu tak není. Nebezpečná je pro lidi s onemocněním ledvin a jater. Vyhnout by se jí měli i ti, co mají cukrovku nebo zvýšený cholesterol.

Ale i když jí nemohou držet všichni, tak to na jejích kvalitách nemění. Je spíš skvělé, že nenavádí všechny, ale napíšou k ní i toto varování.

Jak bylo napsáno výše, dieta potlačuje chuť k jídlu, ale nebojte se, hlady neumřete. Narozdíl od jiných se vám nedostaví nežádoucí účinky v podobě stresu, deprese, ztráty energie a vaše tělo jí bude výborně snášet, protože není vůbec drastická.

Má ketonová dieta nějaké zápory?

To je věta, která napadne každého z vás. A odpověď je velmi snadná. Ale záleží také, co si představíte pod pojmem zápor. Na vaše tělo a psychiku žádné záporné účinky nemá.

Pokud se vám zdá, že požadavky na váš čas, přesnost a velkou trpělivost je zápor, tak ano. Ale nemůžete přeci podstoupit tento postup, aniž byste tomu věnovali čas. Jestliže tak neučiníte, je přeci naprosto jasné, že efekt, který jste si přáli, se nedostaví.

Takže se přestaňte neustále koukat na hodinky a něco pro své tělo udělejte. Chcete se zase pyšnit v plavkách, být hvězdou pro okolí a hlavně se líbit sami sobě? Neváhejte a zkuste ketonovou dietu, která pomohla už spoustě lidem.

Ketonova dieta a diskuze

Ketonová dieta
3.6 (71.43%) 7 hlasů

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo