Liverax na játra

0

Problémy s játry trápí velkou část populace. Cirhoza nebo steatosa jsou velkým strašákem, naštěstí mají játra jako taková mimořádnou schopnost regenerace.

Proto i když docházíte pravidelně do lékařských ordinací a máte předepsána speciální léčiva, není od věci svému organismu pomoci ještě o trochu více.

Existuje mnoho způsobů, jak ulevit přetíženým játrům.

  • omezení tučné stravy
  • omezení alkoholu
  • co nejméně stresu
  • nepřejídat se

A samozřejmě – pomocnou ruku podá opět příroda, od doplňků stravy po speciální kapky, některé bylinky si lze pěstovat i doma.

Liverax je přírodním doplňkem stravy, který může při problémech s jaterní dysfunkcí trochu pročistit organismus. Je však pravdou, že v poměru ceny a výkonu se vlastně moc nevyplácí, za podobnou nebo nižší cenu pak najdete na trhu i jiné preparáty, které oplývají podobným složením.

liverax-recenze

Základem každého přírodního doplňku stravy pro zdravější játra je samozřejmě ostropestřec mariánský. Ten obsahuje účinnou látku silymarin, ta dokáže jaterní buňku do jisté míry chránit před nepříznivými vlivy zvnějšku a regenerovat ji.

Důležitou složkou Liveraxu je pak také cholin, látka, která vlastně patří do podskupiny vitamínu B.

Dá se samozřejmě doplnit díky pestré stravě (luštěniny, vejce, oříšky atd.).

Pokud se stravujete zdravě a vyváženě, není vlastně třeba cholin doplňovat pomocí tabletek, ve vzácných případech pak hrozí předávkování, které se projeví bolestmi svalů nebo nechutenstvím.

Varovným signálem může u Liveraxu být fakt, že není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. U většiny přírodních léčiv tomu tak být jistě nemá.

Je pravdou, že během prvních několika týdnů těhotenství je třeba opatrnosti, na stranu druhou je ostropestřec netoxický i ve větší dávce, podávat je ho možné dlouhodobě.

Lepším řešením by proto mohlo být užívání pravidelných dávek oleje z této byliny, buď nalačno čajovou lžičku před jídlem, případně také v klasické studené kuchyni. Mnoho lidí také doporučuje čaj ze semen této byliny, který je ovšem proslulý hodně nevábnou chutí.

Nepřehlédněte:  Kotvičník zemní

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password