Mioweb [recenze]: Jaké jsou s ním zkušenosti?

0

Uvažujete o tom, že byste chtěli rozjet online podnikání, ale netušíte, jakého byste si měli zvolit poskytovatele? Kromě těch největších, mezi které patří například OxyShop, Prestashop nebo Webnode, můžete vyzkoušet platformu Mioweb. Víte, co vše vám může nabídnout?

V současné době platí, že kdo není online, ten jako by snad ani nebyl. A o podnikání to platí dvojnásob. Ne každý má čas na to, aby chodil cvičit každý týden do fitka, nebo ztrácel čas přesunem do kamenné pobočky vašeho obchodu. Z toho důvodu se vyplatí mít kvalitně zpracovaný e-shop, který funguje 24/7, a který umožní nákupy a další aktivity lidem, kteří nežijí ve vašem bezprostředním okolí.

Vzhledem k tomu, že mnoho obchodníků online světu vůbec nerozumí, mohou mít potíže s orientací v nabídce dostupných řešení. Existují (osekané) varianty zdarma, které ale mají zásadní mouchy. Dále seženete i opravdu drahé weby, které vám vzniknou na míru, ale jejich provoz vás vyjde na velké množství peněz.

Mohl by pro vás byl vhodnou alternativou český Mioweb?

O Mioweb

Mioweb je internetové řešení pro podnikavce, kteří nemají zájem o klasický web, ale jde jim spíš o prodejní automat, který dokáže pracovat i bez jejich většího zásahu. (A právě tahle věc ho zásadně odlišuje od všech ostatních řešení.)

Mnoha lidem se bude určitě líbit i to, že pochází z Česka, takže budou při jeho nastavování všemu rozumět, a s největší pravděpodobností se dokážou spojit i s česky hovořící podporou. Mioweb není ani tak orientován na klasické e-shopy, ale spíš na vydavatele e-booků a online kurzů.

Jaká jsou jeho specifika?

Řešení Mioweb má několik specifik, která můžete vzít při rozhodování, jestli se vám ho vyplatí aktivovat, brát v úvahu.

Měli byste vědět, že:

  • Jeho rozhraní se podobá systému WordPress, takže by mělo být jednoduché a intuitivní i pro lidi, kteří zatím nemají s existencí v online prostoru velké zkušenosti
  • Mioweb je propojen s e-mailingem
  • Budete mít po ruce fakturační nástroje
  • Má dostupnou česky hovořící podporu, návody, nápovědu…
  • Budete mít k dispozici velké množství šablon, vzorových stránek a obsahových prvků, které můžete použít, takže nastavení vašeho online podnikání s Mioweb by mělo být opravdu hodně snadné

Velkým benefitem je i to, že s Mioweb zvládnete dobře nastavit i weby, které mají pouze jednu stránku, různé landing page a podobně. Využít ho můžete i pro pořádání online webinářů, které připravíte pro své klienty.

Cena

Počítejte s tím, že za používání Mioweb budete muset zaplatit. Ve srovnání s webem na míru jde ale o přijatelné částky, které by neměly vysát váš rozpočet. Měsíčně za Mioweb zaplatíte 2 000,- (bez DPH). Také si musíte zaplatit licenci, která činí 1 000,- bez DPH. (Z vlastní zkušenosti každopádně víme, že weby na míru mohou v ekonomické variantě přijít i na více než 150 000,-, takže ve srovnání s tím je provoz přes Mioweb o dost ekonomičtější.)

Co dalšího byste měli vědět?

Mioweb zatím není mimo sociální sítě až tak diskutovaný, ovšem, vzhledem k tomu, že se základna uživatelů Mioweb postupně rozšiřuje, lze z toho vydedukovat, že jsou s jeho službami i cenou spokojení.

Navíc, za služby platíte měsíčně, takže v případě, že byste se náhodou rozhodli změnit obchodní strategii, neměl by být problém v tom spolupráci ukončit. Jelikož ale s dobrou marketingovou strategií bude Mioweb vydělávat i bez toho, abyste na své stránce museli neustále něco dělat, domníváme se, že náklady za provoz by se vám měly každý měsíc rychle vrátit. (E-book si může zákazník stáhnout prakticky kdykoliv.)

Dále kladně hodnotíme jednoduchost nastavení a použití, protože ne každý má na tyto věci talent, takže je důležité, aby postupu rozuměl i úplný začátečník. V případě potřeby se navíc můžete kdykoliv obrátit na českou podporu s prosbou o pomoc, což by vám mělo nastavení stránek také významně usnadnit.

Co z toho plyne?

Že pokud vás to netáhne směrem k prodeji nějakého zboží, ale dáváte přednost prodeji placených online kurzů a e-booků, Mioweb pro vás bude optimálním řešením, které byste měli vyzkoušet.

Také máte s Mioweb dobrou zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo