Pikaluna RECENZE: Jsou tyto legíny lepší než konkurence?

0

Hledáte pohodlné legíny a snažíte se zjistit, která ze značek, která je nabízí, je po stránce ceny a vlastností produktů nejvíc výhodná? Jelikož někdy můžete dost váhat, dnes se společně podíváme na to, co očekávat v případě, že si rozhodnete vybrat značku Pikaluna.

Legíny Lelosi zná nejspíš každý. Co když si ale nejste jistí tím, že se vám budou dobře nosit a chcete si trochu obhlédnout i možnosti, které nabízí konkurence? Pak určitě potřebujete mrknout i na to, co nabízí značka Pikaluna, o které se dá říct, že je k Lelosi přímou konkurencí.

I když má ale v nabídce hlavně legíny, které mohou být vhodné jak pro sport, tak pro nošení doma, také si u ní můžeme koupit třeba tepláky a spodní prádlo.

Jak byli kupující s Pikaluna spokojení? A je možná výměna zboží?

O Pikaluna

Když se podíváme do sekce Obchodní podmínky, vidíme, že Pikaluna e-shop provozuje společnost Invio d. o. o. se sídlem ve Slovinsku. Co se nám na tom v úvodu moc nelíbí je to, že zrovna Obchodní podmínky jsou napsané v angličtině. Vzhledem k tomu, že se jedná o českou mutaci stránek, existuje riziko, že člověk, který není po jazykové stránce příliš vybaven, nebude OP rozumět. A to je problém, protože každý by měl vědět, jaké jsou jeho povinnosti a práva.

Všechny dodatečné časté dotazy pak Pikaluna uvádí na stránce FAQ (česky Nejčastěji kladené otázky). To však neznamená, že by obchodní podmínky neměly být v jazyce, ve kterém je vedený web pro určitou zemi.

Za to tedy Pikaluna dáváme malý černý puntík.

pikaluna obchodní podmínky

 

Reklamace

Zboží, které vám přišlo domů, vám z nějakého důvodu nesedlo, nebo se vám nelíbí? Pak je jasné, že vás budou zajímat podmínky reklamace. V případě vážných vad nebo špatně doručené velikosti můžete využít kontakt na e-mail info@pikaluna.com, který je potřeba napsat a poslat do 14 dnů od převzetí zásilky. Balíček do doby vyjádření neposílejte zpět.

Samozřejmě je ale potřeba také pro vrácení dodržet další standardní podmínky, ke kterým patří například to, že zboží nesmí být použito a nošeno, musí mít štítky a originální balení. Co je možná trochu přehnané je pravidlo, že na výrobku nesmí být ani vlasy. (Z vlastní zkušenosti víme, že vlas se skoro vždycky někde objeví, a to i když si dáváte dobrý pozor.)

Následně je možné vyplnit formulář na webu a poslat zboží do Slovinska. (Počítejte, že se vám to asi trochu prodraží.) Nevýhodné je to, že kupující hradí dopravu zboží do Slovinska z vlastních zdrojů. Náklady na dopravu jsou navíc nevratné.

Vzhledem k tomu, že cena některých legín (Biker) se pohybuje kolem 600,- a odeslání balíku do cizí země může stát i několik set korun, reklamace se z našeho pohledu moc nevyplatí.

Výměna zboží pak probíhá tak, že po kontrole zásilky Pikaluna může zaslat buď náhradní výrobek, nebo vrátit kupní cenu výrobku. Vzhledem k tomu, že se u výměny nehovoří o tom, že by se na to nějak vztahovala vratka dopravného prvního balíčku zpět do Pikaluna, s těmito penězi se budete muset nejspíš rozloučit.

pikaluna reklamace

Zkušenosti

Z výše uvedených skutečností je vidět, že Pikaluna se snaží (s ohledem na kvalitu zákaznického servisu) ušetřit. A to nejen na profesionálním překladu obchodních podmínek do češtiny, ale také na tom, že zákazníky nutí posílat zboží do úplně jiné země bez nabídky proplacení nákladů. (Alespoň v oprávněných případech, kdy se zboží při přepravě poškodí, nebo nevyhovuje nějakým jiným způsobem.)

Podíváme se ale i na to, co o zkušenostech s nákupy na Pikaluna říkají lidé, kteří se jej rozhodli vyzkoušet.

V diskuzi na eMimino se můžeme dozvědět, že:

  • Pikaluna legíny jsou delší a volnější
  • Ve srovnání s konkurencí jde o levnější legíny
  • Legíny od Pikaluna jsou hebké
  • Se jim líbí možnost koupit výrobky Pikaluna za výhodnější cenu (například akce 2+2 zdarma atd.)
  • Po srovnání Lelosi a Pikaluna se některým zdá, že mají Lelosi příjemnější materiál na dotek

Mnoho žen se v diskuzi každopádně shodlo na tom, že legíny Pikaluna budou vyhovovat těm, které mají delší nohy a všechny nohavice jsou jim z toho důvodu moc krátké. 

Po stránce klientského přístupu bychom však spíše preferovali Lelosi.

pikaluna hodnocení pikaluna zkušenosti

Jakou zkušenost máte s legínami Pikaluna a Lelosi vy? Dejte nám vědět!

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo