Stojí oblečení z Shein opravdu za to?

11

Milujete nakupování a chcete mít každý týden nový kousek oblečení za přijatelnou cenu? Případně si brousíte zuby na nějaký návrhářský kousek, ale po přečtení cenovky se vám protočily panenky? V tom případě budete znát (minimálně z doslechu) internetový obchod Shein. Vyplatí se na něm nakupovat?

I když se v posledních několika letech čím dál víc popularizuje upcyklace oblečení a slow fashion, mnoho lidí (a především žen) má ve zvyku nakupovat v zahraničních obchodech a řetězcích, které chrlí jednu novinku za druhou. Navíc, oblečení v těchto obchodech je často podle nejnovějších trendů a po stránce ceny je extrémně dostupné.

Z toho důvodu je velmi populární internetový obchod Shein, který je splněným snem prakticky každé shopaholičky. 

Opravdu je ale tento e-shop důvěryhodný? A opravdu stojí oblečení, které vám z něj přijde, za to?

Co je to Shein

Shein je v poslední době velmi diskutovaný (a taky trochu kontroverzní) internetový obchod s oblečením, kosmetikou a domácími doplňky. V podstatě jde o fast fashion řetězec původem z Číny, který je aktuálně dostupný v cca 220 zemích světa. Poprvé spatřil e-shop Shein světlo světa v roce 2008.

Od té doby čelil celé řadě sporů, které se týkaly designu oblečení. Také z minulosti víme, že z e-shopu unikly data některých jeho nakupujících, což v části veřejnosti vyvolalo pochybnosti o tom, zda je nákup na tomto portále doopravdy bezpečný. Velmi probírané jsou i podmínky dělníků v oděvních závodech. 

Jak Shein funguje

Na Shein najdete prakticky každý den něco nového.

Shein funguje na tom principu, že na něm prakticky každý den najdete něco nového. Z toho plyne, že mnozí uživatelé sedí doslova přilepení na obrazovce a snaží se ulovit nejlepší a nejmódnější kousky. Ovšem ne vždy je preferování kvantity výhodné.  Zvlášť když trpí kvalita . Mnoho kousků oblečení z Shein ji nemá zrovna dvakrát valnou. V podstatě se počítá s tím, že jde o rychloobrátkové zboží, které není nutné nosit dlouho, protože brzy přijde další a zajímavější trend, který oblečení ve vaší skříni opět vymění.

Je potřeba se zamyslet i nad etickou stránkou věci.

Shein a doprava

Shein posílá zboží do celého světa. S tím, že zpracování objednávky obvykle zabere 1-3 dny (doba doručení je pak závislá na zvoleném typu doručení). Co se týče standardního dopravného, do ČR lze zasílat už od 3,90 EUR. Objednávky nad 19 EUR mají obvykle dopravu zdarma. Je ale také potřeba počítat s tím, že budete muset řešit proclení a další záležitosti, které se mohou s nákupy v zahraničí pojit. Shein  doprava je však podle mnohých nakupujících celkem spolehlivá .

Čtěte také: LightInTheBox recenze

Jaké mají zákazníci s Shein zkušenosti?

Zkušenosti jsou veskrze smíšené. Důležité je zamyslet se i nad etickou stránkou věci.

Jelikož jde o populární obchod, je celkem jasné, že si můžeme přečíst Shein zkušenosti od mnoha různých uživatelů a uživatelek. 

Výhody

Ti, kteří mají s nákupem na tomto e-shopu dobrou zkušenost říkají, že:

 • Všechno dobře sedí
 • Dodávka bez problému přišla
 • Balík je dobře zabalený
 • Vzhled zboží odpovídá tomu, co je na fotkách
 • Oblečení je příjemné a nepůsobí lacině
 • Jsou naprosto spokojení
 • Oblečení je dobře zpracované
 • Se jim líbí rychlá doprava (cca do 8 dní)
Nevýhody

Lidé, kteří měli s něčím problém naopak zmiňovali:

 • Že jim některé věci neseděly
 • Že jim něco nepřišlo
 • Vyšší poštovné při menším nákupu
 • Nutnost sledovat povinnosti, které se týkají cla

Většina nakupujících je s e-shopem Shein spokojená a objednává si z něj opakovaně.  Ovšem, je potřeba se zamyslet i nad etickou stránkou věci.  

Například nad tím, zda chcete svými levnými nákupy přispívat ke zhoršování životního prostředí. Zkuste se také zajímat o pracovní podmínky lidí, kteří toto zboží vyrábí. V neposlední řadě si zkuste odpovědět, zda je pro vás v pořádku, že designéři Shein kopírují vzhled a další znaky značkového oblečení.

Pokud toto vnímáte jako něco běžného, pak vám v nakupování na Shein nic nebrání.

Přečtěte si také: Joom recenze

Nakupujete na Shein, nebo je pro vás podpora takového druhu podnikání nepřípustná? Dejte nám vědět do naší diskuze níže!

Zdroje informací

https://en.wikipedia.org/wiki/Shein_(company) – Shein (anglicky)

 

Stojí oblečení z Shein opravdu za to?
3.8 (76%) 5 hlasů
13 Comments
 1. Zrušila jsem zasílání nabídek, přesto stále chodí.

 2. Prozradí mi někdo, jak lze vrátit zboží? Návod nefunguje (nezobrazují se v návodu uvedená tlačítka), přesto jsem se dopracovala k oznámení, že vracím. Nikde se ovšem neobjevilo potvrzení, že email odešel. Sice se ozvali, ale se stejně neúčinnými radami, jako jsou ty v návodu. Nedokážu najít vratný lístek, neznám adresu skladu, kam to vrátit. Díky za pomoc.

 3. Nejhorší obchod, komunikaci účelově prodlužuje a neposkytuje služby zákazníkovi jako ostatní eshopy. Nikdy už neobjednám. Dám podnět na ČOI.

 4. Bohužel jsem se stal obětí podvodu,objednal jsem kameru přišlo tuba na bělení zubů,na mail nikdo nereaguje:(

 5. Dobrý den, prosím jak je to s proclením, musí se platit clo nebo je cena konečná.

 6. Dobrý večer
  Chci se jenom zeptat .Dá se zboží zaplatit i na dobírku a poslat balík na poštu
  Děkuju a s pozdravem Pavla

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo