Shein: Opravdu důvěryhodný obchod?

7

Milujete nakupování a chcete mít každý týden nový kousek oblečení za přijatelnou cenu? Případně si brousíte zuby na nějaký návrhářský kousek, ale po přečtení cenovky se vám protočily panenky? V tom případě budete znát (minimálně z doslechu) internetový obchod Shein. Vyplatí se na něm nakupovat?

I když se v posledních několika letech čím dál víc popularizuje upcyklace oblečení a slow fashion, mnoho lidí (a především žen) má ve zvyku nakupovat v zahraničních obchodech a řetězcích, které chrlí jednu novinku za druhou. Navíc, oblečení v těchto obchodech je často podle nejnovějších trendů a po stránce ceny je extrémně dostupné.

Z toho důvodu je velmi populární internetový obchod Shein, který je splněným snem prakticky každé shopaholičky. 

Opravdu je ale tento e-shop důvěryhodný? A opravdu stojí oblečení, které vám z něj přijde, za to?

Co je to Shein

Shein je v poslední době velmi diskutovaný (a taky trochu kontroverzní) internetový obchod s oblečením, kosmetikou a domácími doplňky. V podstatě jde o fast fashion řetězec původem z Číny, který je aktuálně dostupný v cca 220 zemích světa. Poprvé spatřil e-shop Shein světlo světa v roce 2008. 

Od té doby čelil celé řadě sporů, které se týkaly designu oblečení. Také z minulosti víme, že z e-shopu unikly data některých jeho nakupujících, což v části veřejnosti vyvolalo pochybnosti o tom, zda je nákup na tomto portále doopravdy bezpečný. Velmi probírané jsou i podmínky dělníků v oděvních závodech. 

Jak Shein funguje

Na Shein najdete prakticky každý den něco nového.

Shein funguje na tom principu, že na něm prakticky každý den najdete něco nového. Z toho plyne, že mnozí uživatelé sedí doslova přilepení na obrazovce a snaží se ulovit nejlepší a nejmódnější kousky. Ovšem ne vždy je preferování kvantity výhodné. Zvlášť když trpí kvalita. Mnoho kousků oblečení z Shein ji nemá zrovna dvakrát valnou. V podstatě se počítá s tím, že jde o rychloobrátkové zboží, které není nutné nosit dlouho, protože brzy přijde další a zajímavější trend, který oblečení ve vaší skříni opět vymění.

Shein a doprava

Shein posílá zboží do celého světa. S tím, že zpracování objednávky obvykle zabere 1-3 dny. Co se týče standardního dopravného, do ČR lze zasílat už od 3,90 EUR. Objednávky nad 19 EUR mají obvykle dopravu zdarma. Je ale také potřeba počítat s tím, že budete muset řešit proclení a další záležitosti, které se mohou s nákupy v zahraničí pojit. Shein doprava je však podle mnohých nakupujících celkem spolehlivá. 

Jaké mají zákazníci s Shein zkušenosti?

Zkušenosti jsou veskrze smíšené. Důležité je zamyslet se i nad etickou stránkou věci.

Jelikož jde o populární obchod, je celkem jasné, že si můžeme přečíst Shein zkušenosti od mnoha různých uživatelů a uživatelek. 

Výhody

Ti, kteří mají s nákupem na tomto e-shopu dobrou zkušenost říkají, že:

 • Všechno dobře sedí
 • Dodávka bez problému přišla
 • Balík je dobře zabalený
 • Vzhled zboží odpovídá tomu, co je na fotkách
 • Oblečení je příjemné a nepůsobí lacině
 • Jsou naprosto spokojení
 • Oblečení je dobře zpracované
 • Se jim líbí rychlá doprava (cca do 8 dní)
Nevýhody

Lidé, kteří měli s něčím problém naopak zmiňovali:

 • Že jim některé věci neseděly
 • Že jim něco nepřišlo
 • Vyšší poštovné při menším nákupu
 • Nutnost sledovat povinnosti, které se týkají cla

Většina nakupujících je s e-shopem Shein spokojená a objednává si z něj opakovaně. Ovšem, je potřeba se zamyslet i nad etickou stránkou věci. 

Například nad tím, zda chcete svými levnými nákupy přispívat ke zhoršování životního prostředí. Zkuste se také zajímat o pracovní podmínky lidí, kteří toto zboží vyrábí. V neposlední řadě si zkuste odpovědět, zda je pro vás v pořádku, že designéři Shein kopírují vzhled a další znaky značkového oblečení.

Pokud toto vnímáte jako něco běžného, pak vám v nakupování na Shein nic nebrání.

Nakupujete na Shein, nebo je pro vás podpora takového druhu podnikání nepřípustná?

Nepřehlédněte:  VidaXL e-shop [recenze] - nábytek, obchod, reference, zkušenosti

Zdroje informací

https://en.wikipedia.org/wiki/Shein_(company) – Shein (anglicky)

 

Shein: Opravdu důvěryhodný obchod?
4 (80%) 4 hlasů
8 Comments
 1. Dobrý den, prosím jak je to s proclením, musí se platit clo nebo je cena konečná.

 2. Dobrý večer
  Chci se jenom zeptat .Dá se zboží zaplatit i na dobírku a poslat balík na poštu
  Děkuju a s pozdravem Pavla

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo