LightInTheBox [recenze]: Jaké jsou zkušenosti s nákupem?

4

Hezkého oblečení, doplňků a bot není nikdy dost. Protože nám ale nabídka kamenných obchodů často nestačí, naše nákupy se ve velkém přesouvají do virtuálního prostoru. Právě v něm operuje i online obchod LightInTheBox. Dnes si proto posvítíme na to, co přesně nám tento e-shop nabízí. 

LightInTheBox.com

Hledáte šaty na svatbu, zajímavé boty nebo netradiční šperk? Případně, chystáte se na velký nákup oblečení a bot a nabídka klasických obchodů vás z nějakého důvodu plně neuspokojuje?

Pak stačí, abyste otevřeli internet a začali trochu pátrat po dalších dostupných možnostech pro váš nákup. Při něm hraje velkou roli nejen vzhled jednotlivých položek, ale také jejich kvalita a cena. Naprosto klíčový je ale spolehlivý obchodník, který vám dodá zboží v termínu a obsah vaší zásilky bude korespondovat s tím, co jste si nechali poslat.

💡 Dbejte na bezpečnost nákupu: Oblečení a další zboží doporučujeme kupovat v oficiálních e-shopech (často výhradních) distributorů nebo výrobců. Získáte záruku výborné ceny a především jistotu, že se jedná o 100% originální produkt se zárukou. ✅  Oficiální e-shop LightInTheBox.cz

Má tyto parametry i LightInTheBox? 

O LightInTheBox

✅ LightInTheBox je  internetový obchod s módou a doplňky, který je dostupný takřka ve všech zemích světa . Podle dostupných informací má zastoupení v USA a Číně. Aby vše probíhalo hladce, provozuje i různé další e-shopy, které přímo odkazují na mateřský obchod LightInTheBox. (Například MiniInTheBox atd.)

Prodejce deklaruje, že kromě klasické konfekce si lze na jeho stránkách zakoupit i oblečení na míru, což ocení především milovnice kultury a nevěsty.

Nabídka LightInTheBox

Stejně jako u jiných podobných e-shopů, i LightInTheBox má své zboží rozděleno do několika kategorií.

Mezi ty nejhlavnější patří: 

 • Dámské oděvy
 • Pánské módní oblečení
 • Boty a tašky
 • Svatby a akce
 • Děti a děti (nejspíš chyba překladu)
 • Šperky a hodinky
 • Dům a zahrada
 • Vylepšení domácnosti
 • Sport a outdoor
 • Hračky a záliby
 • Krása a vlasy
 • Do auta
 • Telefony a příslušenství
 • Telefony a elektronika (opět nejspíš chyba)
 • Malé gadgety

 

Jak můžete vidět, výběr je v LightInTheBox opravdu velký.

💡  TIP – Dámské oděvy lightinthebox dámské oděvy

👩  Široká nabídka dámského oblečení

✅ Šaty
✅ Topy
✅ Kabáty a bundy
✅ Plavky
✅ Pantofle

Orientace na webu

Aby se vám dobře nakupovalo, je potřeba, abyste se na webu mohli pohybovat co možná nejjednodušším způsobem. Proto se podíváme na to, jak to s ✅ LightInTheBox v tomto ohledu vypadá.

Hned na úvod se podíváme na přistávací hlavní stránku. Ta je v porovnání s ostatními e-shopy poměrně “úzká”. To ale nijak nebrání orientaci na ní. Lišta s hlavním menu je umístěná vlevo nahoře. S ní sousedí i slide bannerů, které vás informují o aktuálních nabídkách. Nad nimi máte ještě jedno menší výběrové menu, které vám nabízí sekce “Bleskový výprodej”, “Nové produkty” a “Předprodej”.

Jakmile začneme postupovat směrem dolů, ukáže se vám lišta produktů, které by se vám mohly líbit, zboží z nejžádanější nabídky a jednoduchý přehled všech v menu uvedených sekcí. (To znamená rychlou nabídku dámského, pánského, dětského oblečení atd.) Tyto sekce jsou řazené tematicky. Jsou opatřené horním nadpisem, odpovídající fotkou a podrobným menu podkategorií, které vychází z hlavního menu. Aby to bylo ještě jednodušší, hned vedle jsou obrázky zboží i s popisem o jakou kategorii se jedná. Na tento obrátek stačí kliknout a okamžitě se před vámi otevře celá nabídka.

Jako trochu mínus hodnotíme špatně přeložené některé názvy a popisky. Není to sice nic strašného, ale i přesto to člověku trochu pokazí dojem z pohybu na stránce.

Vzhled fotek se do značné míry různí. Nemůžeme přesně říct, zda je dělá přímo ✅ LightInTheBox, nebo jsou odjinud. Například u svatebních a plesových šatů je uvedeno, že pokud je napsáno, že byly vyfocené u nich, pak je tento údaj pravdivý. I přesto jsou některé fotografie stylově trochu mišmaš, takže nevíme, zda to platí pro všechny prodávané produkty.

Nepřehlédněte:  H&M e-shop [recenze]

💡  TIP – Pánské oblečení lightinthebox pánské oblečení

👨  Široká nabídka pánského oblečení

✅ Trička
✅ Bundy a kabáty
✅ Kalhoty
✅ Doplňky

Rozhodně ale oceňujeme, že u oblečení je poměrně rozsáhlá tabulka velikostí, výběr barev, fotek, instrukce k měření velikosti (včetně nákresu), informace o značce a recenze zákaznic, které mnohdy přikládají i fotky šatů, které jim po nákupu přišly. Samozřejmě, není to tak u všech modelů, ale u těch nejprodávanějších a nejoblíbenějších fotky objevíte určitě.

Čtěte také: Shein recenze

Objednávka a doprava

Když se rozhodnete nějaké šaty, boty či doplňky objednat, můžete je uhradit širokým spektrem karet. Pokud se zdráháte platit na internetu kartou, můžete využít i platbu prostřednictvím služby PayPal.

V závislosti na tom, odkud pocházíte se velmi liší doba dopravy. Pokud byste žili v místě, kde má LightInTheBox sklad, svůj balíček můžete obdržet už za 5 dní. Obvykle se ale doba dodání pohybuje mezi 14-30 dny. Co vás asi nepotěší je to, že v závislosti na skladu může být na zboží uvaleno clo a další poplatky. Kvůli tomuto faktu se může dodání zásilky mírně opozdit. Veškeré úkony ohledně cla má na svých bedrech kupující.

V případě, že chcete zboží vrátit prodejci, vše důležité vybavíte ve svém osobním účtu. Zákaznický servis vám zašle formulář, který vyplníte a vložíte jej do balíčku se zbožím. Jakmile se balíček dostane do rukou zákaznického servisu, ten celou reklamaci/vratku/výměnu přezkoumá a kontaktuje vás s dalšími detaily.

Kdyby vám nebylo cokoliv jasné, samotný LightInTheBox má celkem propracovaný systém podpory, která vám pomůže projít celým procesem objednávky a reklamace krok za krokem.

💡  Další kategorie e-shopu lightinthebox kategorie

✅ Svatby a akce
✅ Boty a tašky
✅ Děti
✅ Šperky a hodinky
✅ Dům a zahrada
✅ Sport a outdoor

Jaké jsou alternativy e-shopu LightInTheBox?

Pokud často nakupujete oblečení, nebo všelijaké produkty a vychytávky na internetu, tak by vás mohly zajímat i naše další recenze. Napsali jsme pro vás například recenzi o e-shopu Joom, Aliexpress, nebo internetovém obchodu Zalando.

Podívejte se také: Vigoshop recenze

LightInTheBox na VašeStížnosti.

Zkušenosti zákazníků

Jako již tradičně jsme si na úplný konec nechali hodnocení zákazníků. To totiž nejlépe reflektuje kvalitu tohoto obchodu.

Zákazníci, kteří byli s nákupem na LightInTheBox spokojení hodnotili: 

Výhody
 • Kvalitu oblečení
 • Rychlost dodání
 • Dobře sedící šaty
 • Šaty odpovídají fotkám
 • Po komplikacích byly vrácené peníze
 • Podpora komunikuje (i když ne vždycky)

Ti, kteří mají s LightInTheBox negativní zkušenost zmiňovali: 

Nevýhody
 • Špatnou kvalitu oblečení
 • Podpora jim nevrátila peníze
 • Problémy s vrácením zboží
 • Oblečení neodpovídalo fotkám
 • Během stížností s nimi podpora přestala najednou komunikovat a znemožnila jim i další kontaktáž
 • Podpora v češtině přešla při řešení problémů do angličtiny
 • Zboží přišlo až po několika měsících
 • Zboží přišlo poškozené

Recenze ostatních zákazníků, které jsme našli na internetu

lightinthebox diskuze

Zkušenost s LightInTheBox. Zdroj: eMimino.cz

lightinthebox zkušenosti

Zkušenosti s LightInTheBox. Zdroj: Modnipeklo.cz

 

Je to zvláštní, jelikož spousta lidí se shodla na tom, že první objednávka zboží proběhla naprosto v pořádku. Šaty (dokonce i svatební) odpovídaly fotkám a ani materiál, který byl na jejich ušití použit nebyl jedním z nejhorších.

Oproti tomu je spousta žen na ✅ LightInTheBox naštvaná, protože kvalita šatů byla úplně jiná, než odpovídalo obrázkům. V mnoha případech neseděla ani velikost. Některé ženy měly kvůli objednávce i problém s celnicí (zvlášť při velké objednávce zboží).

Velký problém bylo v některých případech i samotné vyřízení reklamace. Podpora často komunikovala a z ničeho nic přestala odpovídat, nebo zcela znemožnila psaní poznámek k řešení celého problému. V některých případech bylo nutné přejít do angličtiny a tvrdě se dožadovat vrácení peněz. Teprve až po podniknutí tohoto kroku došlo znovu k navázání dialogu s prodejcem.

Je tedy zjevné, že nákup na LightInTheBox bude vždycky trochu risk. Posouzení výhodnosti nákupu proto ponecháme zcela na vás.

 

 

Nakupovali jste na LightInTheBox? Napište nám své hodnocení do diskuze. 

LightInTheBox [recenze]: Jaké jsou zkušenosti s nákupem?
2.7 (53.78%) 45 hlasů
23 Comments
 1. Rozhodně nedoporučuji obchod LightInTheBox.Oblečení je úplně jiné než na fotce .Za ty peníze je to šmejd .A na vrácení dopředu zapomeňte.Spíš ještě proděláte.

  • ani já nedoporučuji tento obchod,1. přišlo mi jen něco
   2. zboží vůbec neodpoví fotkám
   3. vše je syntetický materiál
   a nelze se nikam odvolat,jelikož emaily se vrací jako nedoručitelné
   dní,zboží přišlo po naúčtovali mi expres poštovné,které jsem si vůbec neobjednala,a přišlo za dlouho

 2. Katastrofa.Nikdy více

 3. Dobrý den, rozhodně nedoporučuji nic kupovat. Zboží neodpovídá uvedenému popisu a fotografii. Reklamace je běh na dlouhou trať s velmi nejistým výsledkem.

 4. Musím změnit názor, byl jsem mile překvapen. To co jsem tu všude četli se mi nestalo, balíček došel do měsíce, nemusel jsem platit žádné clo navíc a oblečení vypadalo stejně jako na fotce.

 5. Děkuji všem za zde uvedené negativní recenze, chtěla jsem objednávat, tudíž ani náhodou!!!!

 6. Uděl jsem chybu, že jsem si předem nepřečetl recenze. Objednal jsem před měsícem a stále je to v procesu. Myslíte, že by mi vrátili peníze?

 7. Bohužel jsem se také nechal napálit (nepřečetl jsem si recenzezdarma.cz – moje chyba). Objednal jsem si bundu pilotku. Krásná na fotce, e-shop měl adresu U.S.A., cena slušná – říkám si bude to O.K. To, co mi dnes přišlo je absolutní čínský hnus bez pásku, nekvalitní koženka s vypelichaným kožichem uvnitř, smrdí to jak bolavá noha. Z reakcí zde je mi jasné, že nic nevyreklamuji, tak alespoň tohle varování pro ostatní

 8. Lightin the Box jsou neskuteční podvodníci, vůbec nic od nich nekupujte. Do dnes mi nedali zpět peníze !!! Fuj, je to hanba !!!

 9. Od března 2021 čekám na zboží a jsem stále ubezpečován, že za 14 dní přijde. Naštěstí to byly jen náramky ke sportovním hodinkám, taže jsem necelých 8 stovek odepsal. Každopádně nedoporučuji cokoli tam objednávat. Holt Čína se vším všudy, jako z partesu, šejdíři a podvodníci.

 10. Určitě! Nedoporučuji nákup ničeho! V e-shopu Iinghtinthebox. Je to opravdu jak říkají danajský dar! Účtují dodatečné poplatky!!! I za REKLAMACI!

 11. Nenekupovat!!!!! Zboží přišlo rozbité….

 12. Přidávám také negativní hodnocení, zboží jsem zaplatila a přišla pouze polovina objednaneho. Po 2 měsících stále nic, odpovědi na mé urgence přicházejí pouze jako zpráva z nějakého automatu. NEDOPORUČUJI !!!!!

 13. Tomuto obchodu s masivní reklamou – se rozhodně vyhnout velkým obloukem. Má zkušenost z jedné objednávky:
  – na poškozený obal hodinek mi nabídli slevu…dobrá, přijal jsem. když se po rozbalení – po pár týdnech, byl to dárek, ukázalo, že jsou nefunkční, tak již mám smůlu, využil jsem přeci jejich nabídku „kupónu“
  – místo černých sluchátek poslali bílé, byl to dárek, koupený v listopadu, dárky nebudu rozbalovat a zkoušet dopředu…ejhle, v lednu již se nedá reklamovat, mají ve smluvních podmínkách 30-ti denní lhůtu, vůbec nerespektují zdejší pravidla.
  – tričko velikosti S přišlo XXL

  Sice zdvořile vždy odpoví, ale na další dohady a přeposílání s Čínou již rezignuji a NIKDY VÍCE
  (nehledě na šílené částky za dopravu)

 14. Rozhodně nic u těchto podvodníků nenakupovat. Čekám na zboží přes 2 měsíce, posílají jen idiotský správy a když urguji dodávku vůbec nereagují. Poslední správa byla že si za to můžu sám, tím že jsem dodávku odmítl. Peníze že tudíš nevracejí!!!. Dokud nebude zákonná norma jak tyto podvodníky trestat, okradou ještě hodně lidí

 15. Rozhodně nedoporučuji Lightin TheBox. Když jsem zbožíobjednávala hlásilo se všechno skladem. Platila jsem dopředu, takže další smůla. Hned druhý den po objednání mi zaslali, že zhruba 4 věci nemají, a že mi vrátí rozdíl na účet. Celkovou platbu jsem poslala 5000Kč a na účet po jejich výpočtu rozdílu mi došlo 150kč. To není ale vše. Balík došel, nebudu se rozepisovat kolik s ním bylo ještě papírování. Položky, které měly dojít, tak tam nebyly. Došly ty, které mi tvrdili, že nejsou skladem. Kvalita naprosto otřesná, kdybych zašla někde na tržnici, tak udělám lépe. Můžu si za vše sama, kdybych si přečetla recenze zde na stránce, tak si nikdy nic neobjednám. Ráda bych se někde odvolala, ale vůbec netuším kde :-(

 16. Rovněž rozhodně nedoporučuji. Oblečení krásně, efektně nafocené, iluze 3D, ale pak zklamání, běžný potisk. Objednal jsem dvoje obdobné chytré hodinky, jedny přišly hezky zabalené, OK, druhé ve zcela jiné, zmuchlané krabičce, jen pidi návod v angličtině. Měl být dárek, v tomto stavu bych se styděl…Zvažuji, zda se kvůli pár stovkám dohadovat s Čínou či holt oželím.

 17. Pozor, zboží objednáno a zaplaceno 29.5 2020 – dnes 25.9.2020 zboží stále nemám. Nic zde nekupujte!!!

 18. Nedoporučuji nákupy v e-shopu Lightin TheBox. Dopravné je příšerně drahé a zboží dorazilo pozdě. V mém případě zboží neodpovídalo fotkám. Při hledání způsobu vrácení zboží zjistíte, že ho musíte poslat do skladu v Číně.U levnějších produktů zaplatíte více za poštovné než za samotné zboží. V této fázi již komunikujete anglicky..Již nikdy více.

 19. Rozhodně nedoporučuji obchod LightInTheBox- Zboží objednáno na začátku května 2020 dnes je 14 srpna 2020 a ještě nic nepřišlo.

 20. Rozhodně nedoporučuji obchod Lightin TheBox. Za dopravné jsem zaplatila 1500,- Kč s tím, že mi garantují dodání 5-8 pracovních dní. Zboží samozřejmě nedorazilo, urgovala jsem, ale jenom se vymlouvali. Nakonec zboží po měsíci dorazilo, tak jsem ráda, že to mám doma a nepřišla jsem o peníze.

 21. Rozhodně nedoporučuji obchod LightInTheBox – účtují dodatečné poplatky!!!

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo