LightInTheBox [recenze]

-1
Aktualizováno

Hezkého oblečení, doplňků a bot není nikdy dost. Protože nám ale nabídka kamenných obchodů často nestačí, naše nákupy se ve velkém přesouvají do virtuálního prostoru. Právě v něm operuje i online obchod LightInTheBox. Dnes si proto posvítíme na to, co přesně nám tento e-shop nabízí. 

Hledáte šaty na svatbu, zajímavé boty nebo netradiční šperk? Případně, chystáte se na velký nákup oblečení a bot a nabídka klasických obchodů vás z nějakého důvodu plně neuspokojuje?

Pak stačí, abyste otevřeli internet a začali trochu pátrat po dalších dostupných možnostech pro váš nákup. Při něm hraje velkou roli nejen vzhled jednotlivých položek, ale také jejich kvalita a cena. Naprosto klíčový je ale spolehlivý obchodník, který vám dodá zboží v termínu a obsah vaší zásilky bude korespondovat s tím, co jste si nechali poslat.

Má tyto parametry i LightInTheBox? 

O LightInTheBox

LightInTheBox je internetový obchod s módou a doplňky, který je dostupný takřka ve všech zemích světa. Podle dostupných informací má zastoupení v USA a Číně. Aby vše probíhalo hladce, provozuje i různé další e-shopy, které přímo odkazují na mateřský obchod LightInTheBox. (Například MiniInTheBox atd.)

Prodejce deklaruje, že kromě klasické konfekce si lze na jeho stránkách zakoupit i oblečení na míru, což ocení především milovnice kultury a nevěsty.

Nabídka LightInTheBox

Stejně jako u jiných podobných e-shopů, i LightInTheBox má své zboží rozděleno do několika kategorií.

Mezi ty nejhlavnější patří: 

 • Dámské oděvy
 • Pánské módní oblečení
 • Boty a tašky
 • Svatby a akce
 • Děti a děti (nejspíš chyba překladu)
 • Šperky a hodinky
 • Dům a zahrada
 • Vylepšení domácnosti
 • Sport a outdoor
 • Hračky a záliby
 • Krása a vlasy
 • Do auta
 • Telefony a příslušenství
 • Telefony a elektronika (opět nejspíš chyba)
 • Malé gadgety

Jak můžete vidět, výběr je v LightInTheBox opravdu velký.

Orientace na webu

Aby se vám dobře nakupovalo, je potřeba, abyste se na webu mohli pohybovat co možná nejjednodušším způsobem. Proto se podíváme na to, jak to s LightInTheBox v tomto ohledu vypadá.

Hned na úvod se podíváme na přistávací hlavní stránku. Ta je v porovnání s ostatními e-shopy poměrně “úzká”. To ale nijak nebrání orientaci na ní. Lišta s hlavním menu je umístěná vlevo nahoře. S ní sousedí i slide bannerů, které vás informují o aktuálních nabídkách. Nad nimi máte ještě jedno menší výběrové menu, které vám nabízí sekce “Bleskový výprodej”, “Nové produkty” a “Předprodej”.

Jakmile začneme postupovat směrem dolů, ukáže se vám lišta produktů, které by se vám mohly líbit, zboží z nejžádanější nabídky a jednoduchý přehled všech v menu uvedených sekcí. (To znamená rychlou nabídku dámského, pánského, dětského oblečení atd.) Tyto sekce jsou řazené tematicky. Jsou opatřené horním nadpisem, odpovídající fotkou a podrobným menu podkategorií, které vychází z hlavního menu. Aby to bylo ještě jednodušší, hned vedle jsou obrázky zboží i s popisem o jakou kategorii se jedná. Na tento obrátek stačí kliknout a okamžitě se před vámi otevře celá nabídka.

Jako trochu mínus hodnotíme špatně přeložené některé názvy a popisky. Není to sice nic strašného, ale i přesto to člověku trochu pokazí dojem z pohybu na stránce.

Vzhled fotek se do značné míry různí. Nemůžeme přesně říct, zda je dělá přímo LightInTheBox, nebo jsou odjinud. Například u svatebních a plesových šatů je uvedeno, že pokud je napsáno, že byly vyfocené u nich, pak je tento údaj pravdivý. I přesto jsou některé fotografie stylově trochu mišmaš, takže nevíme, zda to platí pro všechny prodávané produkty.

Nepřehlédněte:  MODOVO oblečení [recenze]

Rozhodně ale oceňujeme, že u oblečení je poměrně rozsáhlá tabulka velikostí, výběr barev, fotek, instrukce k měření velikosti (včetně nákresu), informace o značce a recenze zákaznic, které mnohdy přikládají i fotky šatů, které jim po nákupu přišly. Samozřejmě, není to tak u všech modelů, ale u těch nejprodávanějších a nejoblíbenějších fotky objevíte určitě.

Objednávka

Když se rozhodnete nějaké šaty, boty či doplňky objednat, můžete je uhradit širokým spektrem karet. Pokud se zdráháte platit na internetu kartou, můžete využít i platbu prostřednictvím služby PayPal.

V závislosti na tom, odkud pocházíte se velmi liší doba přepravy. Pokud byste žili v místě, kde má LightInTheBox sklad, svůj balíček můžete obdržet už za 5 dní. Obvykle se ale doba dodání pohybuje mezi 14-30 dny. Co vás asi nepotěší je to, že v závislosti na skladu může být na zboží uvaleno clo a další poplatky. Kvůli tomuto faktu se může dodání zásilky mírně opozdit. Veškeré úkony ohledně cla má na svých bedrech kupující.

V případě, že chcete zboží vrátit prodejci, vše důležité vybavíte ve svém osobním účtu. Zákaznický servis vám zašle formulář, který vyplníte a vložíte jej do balíčku se zbožím. Jakmile se balíček dostane do rukou zákaznického servisu, ten celou reklamaci/vratku/výměnu přezkoumá a kontaktuje vás s dalšími detaily.

Kdyby vám nebylo cokoliv jasné, samotný LightInTheBox má celkem propracovaný systém podpory, která vám pomůže projít celým procesem objednávky a reklamace krok za krokem.

Zkušenosti zákazníků

Jako již tradičně jsme si na úplný konec nechali hodnocení zákazníků. To totiž nejlépe reflektuje kvalitu tohoto obchodu.

Zákazníci, kteří byli s nákupem na LightInTheBox spokojení hodnotili: 

 • Kvalitu oblečení
 • Rychlost dodání
 • Dobře sedící šaty
 • Šaty odpovídají fotkám
 • Po komplikacích byly vrácené peníze
 • Podpora komunikuje (i když ne vždycky)

Ti, kteří mají s LightInTheBox negativní zkušenost zmiňovali: 

 • Špatnou kvalitu oblečení
 • Podpora jim nevrátila peníze
 • Oblečení neodpovídalo fotkám
 • Během stížností s nimi podpora přestala najednou komunikovat a znemožnila jim i další kontaktáž
 • Podpora v češtině přešla při řešení problémů do angličtiny
 • Zboží přišlo až po několika měsících
 • Zboží přišlo poškozené

Je to zvláštní, jelikož spousta lidí se shodla na tom, že první objednávka zboží proběhla naprosto v pořádku. Šaty (dokonce i svatební) odpovídaly fotkám a ani materiál, který byl na jejich ušití použit nebyl jedním z nejhorších.

Oproti tomu je spousta žen na LightInTheBox naštvaná, protože kvalita šatů byla úplně jiná, než odpovídalo obrázkům. V mnoha případech neseděla ani velikost. Některé ženy měly kvůli objednávce i problém s celnicí (zvlášť při velké objednávce zboží).

Velký problém bylo v některých případech i samotné vyřízení reklamace. Podpora často komunikovala a z ničeho nic přestala odpovídat, nebo zcela znemožnila psaní poznámek k řešení celého problému. V některých případech bylo nutné přejít do angličtiny a tvrdě se dožadovat vrácení peněz. Teprve až po podniknutí tohoto kroku došlo znovu k navázání dialogu s prodejcem.

Je tedy zjevné, že nákup na LightInTheBox bude vždycky trochu risk. Posouzení výhodnosti nákupu proto ponecháme zcela na vás.

Nakupovali jste na LightInTheBox? Napište nám své hodnocení do komentáře. 

LightInTheBox [recenze]
2.6 (51.43%) 7 hlasů
5 komentářů
 1. Pozor, zboží objednáno a zaplaceno 29.5 2020 – dnes 25.9.2020 zboží stále nemám. Nic zde nekupujte!!!

 2. Nedoporučuji nákupy v e-shopu Lightin TheBox. Dopravné je příšerně drahé a zboží dorazilo pozdě. V mém případě zboží neodpovídalo fotkám. Při hledání způsobu vrácení zboží zjistíte, že ho musíte poslat do skladu v Číně.U levnějších produktů zaplatíte více za poštovné než za samotné zboží. V této fázi již komunikujete anglicky..Již nikdy více.

 3. Rozhodně nedoporučuji obchod LightInTheBox- Zboží objednáno na začátku května 2020 dnes je 14 srpna 2020 a ještě nic nepřišlo.

 4. Rozhodně nedoporučuji obchod Lightin TheBox. Za dopravné jsem zaplatila 1500,- Kč s tím, že mi garantují dodání 5-8 pracovních dní. Zboží samozřejmě nedorazilo, urgovala jsem, ale jenom se vymlouvali. Nakonec zboží po měsíci dorazilo, tak jsem ráda, že to mám doma a nepřišla jsem o peníze.

 5. Rozhodně nedoporučuji obchod LightInTheBox – účtují dodatečné poplatky!!!

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo