LightInTheBox [recenze]

0

Hezkého oblečení, doplňků a bot není nikdy dost. Protože nám ale nabídka kamenných obchodů často nestačí, naše nákupy se ve velkém přesouvají do virtuálního prostoru. Právě v něm operuje i online obchod LightInTheBox. Dnes si proto posvítíme na to, co přesně nám tento e-shop nabízí. 

Hledáte šaty na svatbu, zajímavé boty nebo netradiční šperk? Případně, chystáte se na velký nákup oblečení a bot a nabídka klasických obchodů vás z nějakého důvodu plně neuspokojuje?

Pak stačí, abyste otevřeli internet a začali trochu pátrat po dalších dostupných možnostech pro váš nákup. Při něm hraje velkou roli nejen vzhled jednotlivých položek, ale také jejich kvalita a cena. Naprosto klíčový je ale spolehlivý obchodník, který vám dodá zboží v termínu a obsah vaší zásilky bude korespondovat s tím, co jste si nechali poslat.

Má tyto parametry i LightInTheBox? 

O LightInTheBox

LightInTheBox je internetový obchod s módou a doplňky, který je dostupný takřka ve všech zemích světa. Podle dostupných informací má zastoupení v USA a Číně. Aby vše probíhalo hladce, provozuje i různé další e-shopy, které přímo odkazují na mateřský obchod LightInTheBox. (Například MiniInTheBox atd.)

Prodejce deklaruje, že kromě klasické konfekce si lze na jeho stránkách zakoupit i oblečení na míru, což ocení především milovnice kultury a nevěsty.

Nabídka LightInTheBox

Stejně jako u jiných podobných e-shopů, i LightInTheBox má své zboží rozděleno do několika kategorií.

Mezi ty nejhlavnější patří: 

 • Dámské oděvy
 • Pánské módní oblečení
 • Boty a tašky
 • Svatby a akce
 • Děti a děti (nejspíš chyba překladu)
 • Šperky a hodinky
 • Dům a zahrada
 • Vylepšení domácnosti
 • Sport a outdoor
 • Hračky a záliby
 • Krása a vlasy
 • Do auta
 • Telefony a příslušenství
 • Telefony a elektronika (opět nejspíš chyba)
 • Malé gadgety

Jak můžete vidět, výběr je v LightInTheBox opravdu velký.

Orientace na webu

Aby se vám dobře nakupovalo, je potřeba, abyste se na webu mohli pohybovat co možná nejjednodušším způsobem. Proto se podíváme na to, jak to s LightInTheBox v tomto ohledu vypadá.

Hned na úvod se podíváme na přistávací hlavní stránku. Ta je v porovnání s ostatními e-shopy poměrně “úzká”. To ale nijak nebrání orientaci na ní. Lišta s hlavním menu je umístěná vlevo nahoře. S ní sousedí i slide bannerů, které vás informují o aktuálních nabídkách. Nad nimi máte ještě jedno menší výběrové menu, které vám nabízí sekce “Bleskový výprodej”, “Nové produkty” a “Předprodej”.

Jakmile začneme postupovat směrem dolů, ukáže se vám lišta produktů, které by se vám mohly líbit, zboží z nejžádanější nabídky a jednoduchý přehled všech v menu uvedených sekcí. (To znamená rychlou nabídku dámského, pánského, dětského oblečení atd.) Tyto sekce jsou řazené tematicky. Jsou opatřené horním nadpisem, odpovídající fotkou a podrobným menu podkategorií, které vychází z hlavního menu. Aby to bylo ještě jednodušší, hned vedle jsou obrázky zboží i s popisem o jakou kategorii se jedná. Na tento obrátek stačí kliknout a okamžitě se před vámi otevře celá nabídka.

Jako trochu mínus hodnotíme špatně přeložené některé názvy a popisky. Není to sice nic strašného, ale i přesto to člověku trochu pokazí dojem z pohybu na stránce.

Vzhled fotek se do značné míry různí. Nemůžeme přesně říct, zda je dělá přímo LightInTheBox, nebo jsou odjinud. Například u svatebních a plesových šatů je uvedeno, že pokud je napsáno, že byly vyfocené u nich, pak je tento údaj pravdivý. I přesto jsou některé fotografie stylově trochu mišmaš, takže nevíme, zda to platí pro všechny prodávané produkty.

Nepřehlédněte:  Renumax recenze

Rozhodně ale oceňujeme, že u oblečení je poměrně rozsáhlá tabulka velikostí, výběr barev, fotek, instrukce k měření velikosti (včetně nákresu), informace o značce a recenze zákaznic, které mnohdy přikládají i fotky šatů, které jim po nákupu přišly. Samozřejmě, není to tak u všech modelů, ale u těch nejprodávanějších a nejoblíbenějších fotky objevíte určitě.

Objednávka

Když se rozhodnete nějaké šaty, boty či doplňky objednat, můžete je uhradit širokým spektrem karet. Pokud se zdráháte platit na internetu kartou, můžete využít i platbu prostřednictvím služby PayPal.

V závislosti na tom, odkud pocházíte se velmi liší doba přepravy. Pokud byste žili v místě, kde má LightInTheBox sklad, svůj balíček můžete obdržet už za 5 dní. Obvykle se ale doba dodání pohybuje mezi 14-30 dny. Co vás asi nepotěší je to, že v závislosti na skladu může být na zboží uvaleno clo a další poplatky. Kvůli tomuto faktu se může dodání zásilky mírně opozdit. Veškeré úkony ohledně cla má na svých bedrech kupující.

V případě, že chcete zboží vrátit prodejci, vše důležité vybavíte ve svém osobním účtu. Zákaznický servis vám zašle formulář, který vyplníte a vložíte jej do balíčku se zbožím. Jakmile se balíček dostane do rukou zákaznického servisu, ten celou reklamaci/vratku/výměnu přezkoumá a kontaktuje vás s dalšími detaily.

Kdyby vám nebylo cokoliv jasné, samotný LightInTheBox má celkem propracovaný systém podpory, která vám pomůže projít celým procesem objednávky a reklamace krok za krokem.

Zkušenosti zákazníků

Jako již tradičně jsme si na úplný konec nechali hodnocení zákazníků. To totiž nejlépe reflektuje kvalitu tohoto obchodu.

Zákazníci, kteří byli s nákupem na LightInTheBox spokojení hodnotili: 

 • Kvalitu oblečení
 • Rychlost dodání
 • Dobře sedící šaty
 • Šaty odpovídají fotkám
 • Po komplikacích byly vrácené peníze
 • Podpora komunikuje (i když ne vždycky)

Ti, kteří mají s LightInTheBox negativní zkušenost zmiňovali: 

 • Špatnou kvalitu oblečení
 • Podpora jim nevrátila peníze
 • Oblečení neodpovídalo fotkám
 • Během stížností s nimi podpora přestala najednou komunikovat a znemožnila jim i další kontaktáž
 • Podpora v češtině přešla při řešení problémů do angličtiny
 • Zboží přišlo až po několika měsících
 • Zboží přišlo poškozené

Je to zvláštní, jelikož spousta lidí se shodla na tom, že první objednávka zboží proběhla naprosto v pořádku. Šaty (dokonce i svatební) odpovídaly fotkám a ani materiál, který byl na jejich ušití použit nebyl jedním z nejhorších.

Oproti tomu je spousta žen na LightInTheBox naštvaná, protože kvalita šatů byla úplně jiná, než odpovídalo obrázkům. V mnoha případech neseděla ani velikost. Některé ženy měly kvůli objednávce i problém s celnicí (zvlášť při velké objednávce zboží).

Velký problém bylo v některých případech i samotné vyřízení reklamace. Podpora často komunikovala a z ničeho nic přestala odpovídat, nebo zcela znemožnila psaní poznámek k řešení celého problému. V některých případech bylo nutné přejít do angličtiny a tvrdě se dožadovat vrácení peněz. Teprve až po podniknutí tohoto kroku došlo znovu k navázání dialogu s prodejcem.

Je tedy zjevné, že nákup na LightInTheBox bude vždycky trochu risk. Posouzení výhodnosti nákupu proto ponecháme zcela na vás.

Nakupovali jste na LightInTheBox? Napište nám své hodnocení do komentáře. 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo