Silymarin recenze

2

Balzám pro játra, který má skvělý vliv i na cévní a srdeční problémy. Silymarin (spolu se svou hlavní účinnou látkou silibininem) je výtažek byliny, kterou jistě dobře znáte jako fialový bodlák nedaleko lesní cesty.

silymarin-recenzeOstropestřec mariánský si však nezaslouží hanlivé názvy, právě naopak – je to učiněný zázrak nejen pro onemocnění jater.

Účinné látky působí úspěšně nejen při ochraně jaterní tkáně, ale také při likvidaci škodlivých volných radikálů.

Silymarin dokáže zlepšit i stav těch, kteří onemocněli žloutenkou a chrání játra před poškozením některými chemickými jedy, napomáhá kompletní detoxikaci tohoto životně důležitého orgánu.

A kromě jiného, chrání cévy před škodlivými látkami.

Účinná látka pestré směsice přírodních přípravků

Dá se říci, že v moderní době působí silymarin jako zaklínadlo. Objevuje se jako součást mnoha přírodních preparátů, které mají pomoci s funkcí jater a ochranou cév.

A pozor – opravdu nejde o nějaké placebo, tahle látka vážně zabírá! Protože má naprosté minimum případných vedlejších účinků, které jsou navíc velmi vzácné, je vhodná prakticky pro všechny věkové skupiny.

Snad jen pozor u nastávajících matek, kde by ostropestřec nemusel účinkovat tak, jak má a mohl by teoreticky i uškodit.

Poslední lékařské výzkumy však ukazují, že tento problém nebude zdaleka tolik ožehavý, jak byl vnímán veřejností v posledních letech – jednoduše, silymarin patrně neškodí prakticky nikomu a ničemu…

Nepřehlédněte:  Liverax na játra

Jak však poukazují četné studie, prováděné nejen na lidech, ale i na zvířatech, silymarin snižuje krevní cholesterol a uzdravuje, jakkoliv poškozená játra (a nejen tehdy, pokud je na vině alkohol, dokáže zabrat ve větších dávkách i při toxické otravě jedovatými houbami).

Léčebný potenciál silymarinu je naopak větší, než se v posledních letech zdálo. Dáte mu také šanci?

Přidejte vaši recenzi, zkušenosti či hodnocení

Sem napište vaši recenzi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vytvořit nový účet
Resetovat heslo