E-shop Soldius [recenze]: Opravdu mu lze důvěřovat?

0

Láká vás levné zboží, ale nechce se vám využívat zahraniční platformy, které jsou často psané v angličtině? Pak jste se už možná někdy dostali na web Soldius. Jaké jsou s ním ale zkušenosti? A skutečně se v něm online nakupování vyplatí?

Po všech problematických webech a e-shopech, které jsme tu už v průběhu historie měli, je určitě mnoha lidem jasné, že před dokončením objednávky na neznámém webu je potřeba zahájit průzkum jeho důvěryhodnosti. Jinak se může snadno stát, že zboží nedorazí a peníze, které za něj zaplatíte, vám nikdo nikdy nevrátí.

Případně vám může přijít něco, co jste si vůbec neobjednali, vypadá to jinak, než na obrázku, nebo to může být dokonce rozbité. A uplatnění reklamace na webu, který shrábl vaše peníze, ale nikdo z něj směrem k vám nekomunikuje, může být velmi vyčerpávající.

Abychom vám ušetřili zbytečné komplikace, dnes se spolu zaměříme na to, co lze očekávat od nákupu na webu, který si říká Soldius.

Co je Soldius?

soldius

soldius obchodní podmínky

Už se nám to jeví trochu únavně. I Soldius totiž svým vzhledem připomíná Wish a další prodejní galerie s levným čínským zbožím. Když se navíc podíváme do Obchodních podmínek, vidíme, že za Soldius stojí ne zrovna pozitivně hodnocená společnost HS plus d.o.o., o které se už roky vedou negativní vlákna na Vaše Stížnosti a na mnoha dalších portálech.

vaše stížnosti

Co se nám jeví vyloženě směšně je navíc uvedená informace, která říká, že ,,vlastník webových stránek vynaloží náležitou péči, aby se pokusil zajistit, že uvedené údaje na webových stránkách jsou podrobné a aktuální”.

Z níže uvedeného textu navíc vyplývá, že se může stát, že si na Soldius něco koupíte, zboží vám třeba nepřijde, nebo vám přijde něco úplně jiného, ale vlastník mezi tím třeba změní web na cestovní kancelář a celá jeho původní nabídka i s případnými důkazy zmizí v propadlišti dějin. No, neberte to.

Proč je společnost HS plus d.o.o. problematická?

soldius hodnocení 7 soldius hodnocení

soldius hodnocení

Stačí se podívat na recenzi HS plus d.o.o. a na to, jaké je hodnocení na webu Firmy, a uvidíte, že s touto společností je nejlepší vůbec nepřijít do kontaktu.

Lidé nejčastěji říkají, že:

  • Zaplatili za objednané zboží a bylo jim zasláno něco úplně jiného, po vrácení vadného zboží nemají původní výrobek ani peníze
  • Jim přišlo nefunkční zboží
  • Zaplatili za 3 kusy zboží, ale přišly jim jen dva
  • Jim nedošlo zboží v objednaném počtu kusů, ještě navíc bez faktury
  • Společnost dodává nekvalitní zboží a bylo úplně jiné, než jak bylo inzerováno
  • Není možné nikoho kontaktovat ani se někam dovolat

Jak tedy vidíte, opravdu se moc nevyplatí na Soldius, ale i na jiných webech, které provozuje HS plus, něco objednávat.

Co dalšího se nám na tom nelíbí

soldius recenze

soldius recenze

Soldius může na potenciální kupující působit i dalšími drobnými triky, které mu mohou dodat na důvěryhodnosti. Například v kartě produktu vidíme fiktivní údaj, že výrobek 93 % kupujících hodnotilo kladně. Nikde si ale nemůžeme tuto informaci ověřit, takže si toto tvrzení mohl Soldius klidně vycucat z prstu.

Také údajně vidíme velmi dobré hvězdičkové hodnocení na Google recenzích, které si opět nemůžeme vůbec nijak ověřit, a kladné hodnocení na Trustpilot. (Stejný problém, nedá se ověřit.) Vzhledem k tomu, že se nemůžeme proklikat nikam, kde by bylo ono hodnocení dostupné, hodnotíme ho jen jako fiktivní údaj.

Také se nám podařilo u vybraného kohoutku z recenzí s fotkou zjistit, že i zdejší pozitivní hodnocení nebude s největší pravděpodobností pravdivé, ale odněkud ukradené. Stejnou fotku totiž někdo nahrál na problematický web Frilla. Holt, Google lens odhalí vše. (Pan Aleš se pro změnu ve své recenzi prezentuje fotkou, kterou tento nástroj duplicitně vyhledal na Vigoshop.)

soldius podvod

soldius podvod

soldius podvod

soldius podvod

Závěrem

Co z toho všeho plyne? Především to, že byste neměli nikomu sedat na lep. Soldius, ale i další problematické weby, kterých je HS Plus provozovatelem, si rozhodně nezaslouží vaše peníze ani pozornost.

Pokud už přeci jen toužíte po levném zboží z Asie, využijte k nákupu jinou, důvěryhodnější platformu. Zde vás čekají jen potíže.

Máte také s webem Soldius negativní zkušenost?

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo