Viagogo vstupenky [recenze]

-2
Aktualizováno

Přejete si vidět koncert vašeho oblíbeného hudebníka, nebo bytostně toužíte po místech na beznadějně vyprodaném zápasu? Pak nejspíš vyzkoušíte hledání lístků online i mimo nejznámější a ověřené portály. Jejich alternativou může být třeba burza vstupenek Viagogo. Vyplatí se ale lístky opravdu objednat? 

Důvody, proč lidé kupují vstupenky a lístky na internetu se do značné míry různí. Někdo nemá čas zařizovat včasný nákup vstupenek do divadla či na koncert osobně, a to i když jde o akci ve stejném městě.

V jiných případech může zájemce o akci limitovat vzdálenost místa jejího konání. A nakonec jsou tu ti, kteří shánějí poslední volné lístky na událost, o kterou je velký zájem. A to i za cenu horších míst, nebo vyšší ceny.

Protože žijeme v digitální době, neexistuje nic jednoduššího, než si sednout k internetu a zapátrat ve vyhledávači, zda se přeci jen nepodaří nějaká ta místa na poslední chvíli získat. Právě v tento moment se mimo notoricky známé portály objeví i ty trochu více alternativní, jejichž nabídka i ceny mohou na první pohled vypadat velmi lákavě. Občas ale po realizaci nákupu zůstanou člověku jen oči pro pláč.

Jak si v tomto ohledu stojí Viagogo? 

Co je Viagogo?

Viagogo se od jiných prodejců vstupenek dost výrazně liší. Nejde o společnost, která by sama zajišťovala prodej vstupenek. Ve skutečnosti je to burza, prostřednictvím které mohou lidé prodávat a kupovat vstupenky a lístky mezi sebou.

Jelikož se jedná o globální tržiště vstupenek, otevírají se vám možnosti nákupu lístků na domácí (české) akce, ale i ty světové. Jestli plánujete cestovat někam do ciziny a zrovna v tu dobu tam proběhne zajímavé představení, festival nebo sportovní zápas, není problém si vstupenky zařídit přímo z pohodlí vašeho domova.

Přes Viagogo si zajistíte lístky: 

 • Na koncerty
 • Na sport a zápasy
 • Do divadla
 • Na festivaly

Když se podíváme do nabídky akcí, na které lze nakupovat lístky, objevíme tu třeba sérii koncertů Ozzyho Osbourna, Parov Stelar, zápasy Sparty Praha, New York Rangers, lístky na Show Jana Krause nebo třeba na Amsterdam Music Festival.

Na první pohled to tedy vypadá, že přes Viagogo lze nakoupit lístky na opravdu zajímavé akce, ke kterým byste mnohdy neměli šanci se vůbec dostat.

Princip výběru a nákupu vstupenek

Když se rozhodnete, že na nějakou akci přeci jen půjdete, kliknete na ikonu akce/umělce a dostanete se do přehledu celé nabídky.

Úplně nahoře je datum nejbližšího představení/utkání/koncertu s odpočtem, kolik dnů, hodin, minut a sekund do něj zbývá. U každé akce nechybí ani pozdější data, časy a místa konání. Například Show Jana Krause se pokaždé odehrává u nás a vždy je u akce uvedená adresa příslušného divadla.

Kdybychom ale operovali s Ozzym Osbournem, ten může v Česku vystoupit jen jednou. U dalších volných lístků je proto potřeba zkontrolovat, jestli si neobjednáváte lístek na koncert Ozzyho Osbourna třeba v trochu vzdálenějším Londýně.

Pokud jsou vstupenky vyprodané, nelze je před Viagogo dále objednat.

Když budeme chtít objednat lístky, po rozkliku volných vstupenek probíhá něco jako analýza volných kapacit. V našem případě nám Viagogo ukazuje, že na námi vybrané akci jsou poslední čtyři volné lístky a je tedy volné méně než 1 % celé kapacity divadla. Hned na to se nás Viagogo ptá, kolik vstupenek bychom si přáli zakoupit. Nezapomíná nás informovat o tom, že kvůli velkému zájmu o tuto akci si máme s nákupem pospíšit.

Protože nás zajímalo, zda je tato informace pravdivá, vybrali jsme si, že chceme zakoupit 5 a více vstupenek na představení, kde jsou volné vstupenky jen 4. Hned na to nám Viagogo říká, že vstupenky jsou volné opravdu jen čtyři, což se potvrdí při snížení počtu vstupenek o –1 sedadlo.

Nepřehlédněte:  Sting reality

Platba

Jakmile jsme potvrdili, že máme o vstupenku na akci zájem, Viagogo nás přesměrovalo k pokladně. Téměř okamžitě před námi vyskočila tabulka, která odpočítává čas, během kterého může dojít ke zdražení vstupenek. Po zavření okna se časomíra zobrazila na vrchní části stránky, což celému procesu dodává jistou formu nátlaku k co nejrychlejšímu dokončení objednávky.

Protože jsme si o Viagogo něco zjišťovali už dříve, objednávku jsme z preventivních důvodů nedokončili.

Z informací uvedených u ČOI (České obchodní inspekce) však víme, že s realizací objednávek přes Viagogo byly v posledních několika letech velké problémy. K datu 30. listopadu 2018 bylo dokonce na oficiálních stránkách vydáno varování. 

To se týkalo stížností: 

 • Navyšování ceny vstupenek během objednávky
 • Nemožnost stornovat transakci
 • Na přeprodej neplatných vstupenek
 • Týkajících se nevrácených peněz za zrušenou akci

Velký problém jsou i nejrůznější poplatky a cena, u které není uvedené ani DPH. Do posledního momentu tedy jako kupující nevíte, kolik za vstupenky vlastně zaplatíte.

Kvůli těmto problémům se do celé věci zapojily i banky. Některé z nich před nákupem lístků na Viagogo varují. Jiné pro jistotu svým klientům vůbec neumožňují na tomto portále platit. Tuto možnost by podle volně dostupných informací neměla podporovat Fio Banka a Moneta Money Bank. (Další informace nám chybí.)

Kontakt na Viagogo

Co vás nejspíš trochu překvapí je to, že Viagogo na svých stránkách neuvádí žádný kontakt, na který by se kupující mohli v případě nouze obrátit. Jediný kontakt, který je na Viagogo k dispozici je e-mail, u kterého je jasně vyznačeno, že je volně k použití pouze pro novináře.

Na jednu stranu to chápeme. Viagogo není sám o sobě prodejcem vstupenek, ale jen tržištěm firem a jednotlivců. Na druhou stranu si myslíme, že kupující by měl mít možnost se někam dovolat (nebo alespoň mít kam napsat) v případě, že se při transakci objeví jakýkoliv problém. Nakonec, je to právě portál Viagogo, který by měl mít největší zájem eliminovat nepoctivé prodejce.

Zkušenosti zákazníků

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je nejspíš každému jasné, že názory kupujících na používání tržiště Viagogo budou dost vyhraněné.

Ti, kteří byli s Viagogo spokojení hodnotili: 

 • Lístky dorazily v termínu
 • Pravost

Ti, kteří měli s Viagogo problém hodnotili: 

 • Předražené lístky
 • Nemožnost odstoupit
 • Nemožnost reklamace
 • Žádné spojení
 • Přeprodej falešných lístků
 • Časový tlak během nákupu lístků
 • Jiná místa, než žádali

Opravdu to vypadá, že nákup lístků přes Viagogo může být velký problém. Někteří kupující mají dokonce zkušenost s tím, že při koupi několika lístků byly některé lístky pravé a jiné falešné. Na akci se tedy nedostali všichni, a to i přesto, že kvůli ní cestovali do zahraničí.

Jiní měli zase to štěstí, že si koupili pravé lístky, ale cena byla o dost vyšší, než byla cena lístků na místě. Někdy šlo o rozdíl několika stokorun, jindy ale i o tisíce. Spousta lidí se také bojí, zda jim lístky vůbec přijdou (nejčastěji až 3 dny před akcí). Velmi negativně hodnocený je i časový tlak, kvůli kterému jsou lidé nuceni lístky nakoupit co nejdříve.

Z našeho pohledu je největší problém v samotných prodejcích, kteří se přes Viagogo rozhodnou lístky přeprodat. Protože se ale portál nijak viditelně nesnaží o jejich kontrolu, nákup lístků vám spíše nedoporučujeme.

Máte s Viagogo vlastní zkušenost? Napište nám ji do komentářů. 

 

Viagogo vstupenky [recenze]
2.9 (57.5%) 8 hlasů
4 Comments
 1. Pozor: Web viagogo je zavirován!

 2. Nakupovali jsme 2x lístky na EURO 2020 po přečtení recenzí jsme měla strach, že jsem asi bez lístků, ale vše proběhlo na jedničku!!! Lístky přišli a oba zápasy jsme si užili.

 3. Odpovědět
  Jarmila Nagyová před 2020/01/18

  V návalu euforie jsem okamžitě objednala nabízené vstupenky na Andree Rieu v Praze 2020. Po přečtení recenzí a uvedení, že vstupenky mohu dostat až 3 dni před koncertem, jsem dostala strach, že je neuvidím. Třetí den jsem dostala upozornění, že byly předány České poště k doručení a pátý den od objednání jsem je měla v ruce. Vstupenky jsou od Ticketportalu a věřím, že jsou platné.

 4. Lístky jsem koupila na Bocelliho před více než rokem. Nalétla jsem, protože cena byla uvedena bez DPH a k tomu byla ještě nějaká částka za zprostředkování, přesně již nevím. Navíc je neustále vyvíjen tlak na kupujícího, aby moc nepřemýšlel a lístky koupil. Naštěstí byly vstupenky alespoň pravé. Příště již jen přes webové stránky O2 a přesměrování na naše oficiální prodejce.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo