GoOut [recenze]: Na co si dát pozor při nákupu vstupenek

2

Přemýšlíte o tom, že vyrazíte někam na kurz nebo za kulturou, ale nemáte čas si skočit někam pro lístky? Nevadí, vše, co potřebujete, snadno zařídíte prostřednictvím portálu GoOut. Jsou ale tyto lístky originální? A jak na první pohled poznat neseriózního prodejce vstupenek?

Jednou za čas můžete mít volný víkend nebo večer po pracovním dni. A tak podlehnete lákání přátel, rodinných příslušníků a kolegů a rozhodnete se navštívit výstavu nebo akci, o které už dlouhou dobu zapáleně mluví.

Možná ale utíkáte na program na poslední chvíli a to poslední, na co byste měli čas, je nákup vstupenek někde na pokladně. Ať už je počáteční situace jakákoliv, v mnoha případech vás vaše kroky nasměrují na portál GoOut, který se specializuje na vyhledávání kulturních akcí, na které si můžete jeho prostřednictvím rovnou koupit vstupenky.

Jaké jsou s ním ale zkušenosti? 

Co je GoOut?

GoOut je internetový portál, který poskytuje přehled kulturních akcí v Praze, Brně, Ostravě a v dalších větších městech. Funguje od roku 2011 a od té doby zájemcům nabízí poměrně ucelený kulturní přehled a tematický magazín. Od roku 2014 si lze přes něj koupit i vstupenky na divadelní představení a na některé koncerty.

Zajímavostí je, že prvotním impulsem pro vznik portálu byla frustrace několika Čechů, kterým vadila nízká informovanost spoluobčanů o kulturním dění.

Jak to funguje?

V případě, že zavítáte na portál GoOut úplně poprvé, možná budete chvilku tápat v tom, jak tento web přesně funguje. Je to ale velice jednoduché. Dejme tomu, že máte zájem vyhledat akce v Brně, Liberci, Ostravě, Praze nebo v nějakém jiném větším městě. V tom případě stačí zvolit možnost Akce, která se nachází na druhém místě levého menu, a rozbalí se vám aktuální nabídka.

Kdybychom zůstali v Brně, mohli bychom se objednat na komentovanou prohlídku Jurkovičovy vily, mohli bychom vyrazit na akci Šmoulové – Magický svět (která je u malých návštěvníků velmi oblíbená) a podobně. Po rozkliknutí vybrané akce vidíme místo konání, cenu vstupenek, popis, fotky a další informace. Níže pak najdete termíny a možnost nákupu vstupenek.

U nákupu vstupenek se volí kategorie vstupného (děti, senioři, rodiny, studenti…), počet vstupenek a podobně. Dále zapíšete kontaktní osobu a spojení na ni. Nakonec si zvolíte preferovaný způsob platby, zaplatíte a vstupenka vám brzy přijde na e-mail. (Případně ji najdete ve svém klientském profilu.)

Akce lze vyhledávat i podle konkrétních míst (kluby, bary, divadla), také můžete sledovat konkrétní umělce, u kterých je výpis aktuálně naplánovaných koncertů. Výhodou je, že kdo chce, ten může v současné době hledat akce i v Polsku, na Slovensku a v Německu.

Zkušenosti s GoOut

GoOut pravidelně používáme, takže z naší osobní zkušenosti víme, že je s tímto poskytovatelem vše v naprostém pořádku. Po zaplacení vám přijde vstupenka na e-mailovou adresu a při prokazování se s ní nikdy nevznikl nějaký problém. (Třeba s tím, že by byla vstupenka falešná.)

Z vlastní zkušenosti vám tedy můžeme použití GoOut v případě potřeby rozhodně doporučit.

Skvělý prozákaznický přístup. Požádala jsem o výměnu vstupenek z důvodu chybně zvoleného data. Vstupenky mi byly bez problémů vyměněny na požadované datum:-)Jitka K, recenze Google
Na zákaznickou podporu jsem se sice ani napodruhé nedovolal, ale můj mailový požadavek na výměnu vstupenek zpracovali do druhého dne k mé úplné spokojenosti.Tom Vodny, recenze Google
Na zákaznickou podporu jsem se sice ani napodruhé nedovolal, ale můj mailový požadavek na výměnu vstupenek zpracovali do druhého dne k mé úplné spokojenosti.Zdenek Glatz, recenze Google
Vřele všem společnost GoOut s.r.o. doporučuji, a to nejenom s ohledem na kvalitu nabízených akcí, ale i s ohledem na vstřícný a ochotný přístup vůči zákazníkům. Bohužel z důvodu nemoci jsem se nemohl koncertu, na který jsi si v předstihu zakoupil vstupenku zúčastnit, a přesto mi tato společnost nabídla výměnou voucher na jakoukoliv mnou vybranou akci a to s neomezenou platností.[/su_quote]

Jak poznat neseriózního prodejce?

 Na co byste si naopak pozor dávat měli je portál Viagogo , o kterém jsme na tomto webu psali už před několika lety. Tento portál má špatnou pověst kvůli prodeji falešných vstupenek, kvůli kterým se na něj kupí jedna stížnost za druhou.

To je problém, protože pokud si přes něj koupíte lístky na koncert do Německa nebo do Polska, kam vás nakonec třeba ani nepustí, přijdete o peníze za lístky a ještě se budete potýkat s veškerými cestovními náklady, které se mohou v některých případech vyšplhat až do hodnoty tisíců korun.

Případně se může stát, že při nákupu lístků z druhé ruky bude část vstupenek pravá a část falešná, takže se na akci dostane jen část skupiny. Asi nemusíme zdůrazňovat, že vám to může významně pokazit zážitek z dlouho plánované akce.

Jelikož před nákupem falešných vstupenek varuje i jeden z největších festivalů Rock for People, opravdu si prodejce vstupenek před dokončením objednávky důkladně prověřte.

Máte s GoOut také pozitivní zkušenost?

GoOut [recenze]: Na co si dát pozor při nákupu vstupenek
3.1 (62.86%) 7 hlasů
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo