Balando [recenze]: Zboží ne a ne dorazit? Známe pravý důvod!

0

Hledáte spolehlivého partnera, který vám nabídne zajímavé, ale cenově dostupné dárky na Vánoce, oblečení nebo další sortiment, který u nás není snadno k dostání? V tom případě si dávejte dobrý pozor na to, do koho vkládáte svou důvěru. Mohlo by se totiž poměrně lehko stát, že nebudete mít u sebe zboží ani peníze. A právě to hrozí, pokud se rozhodnete zkusit něco objednat na webu Balando.

Balando není normální obchod, a to i když se tak snaží na málo poučené potenciální zákazníky působit. Jak se to dá zjistit? Poměrně snadno. Stačí, když sjedete do zápatí webové stránky, kterou ještě neznáte, a nahlédnete do obchodních podmínek. (Pokud tam vůbec nějaké jsou, což by správně měly.) Pak zjistíte, že Balando není e-shop, ale online tržiště, jehož provozovatel má sídlo někde v Dubaji. (Česká adresa, která je uvedena jako hlavní kontakt, je ve skutečnosti jen lokální administrátor platformy pro český trh. Ne náhodou sídlí na jednom ze známých pražských virtuálních sídel.)

Ve srovnání s takovým Bonky se ale mohou lidé ještě pokoušet dostat po nepovedeném nákupu své peníze zpět. Je ale otázkou, jak dlouho to ještě může trvat, protože Balando může po vzoru Bonky po určitém čase úplně zrušit svoji doménu. Z obdobných důvodů bychom vám nedoporučovali nakupovat ani na takovém Rivalenti.

Potenciální kupující by se však měli mít na pozoru i před dalšími problematickými praktikami, na základě kterých se dostalo Balando na seznam rizikových e-shopů vedený ČOI. A na tyto potíže se spolu rozhodně podíváme.

Na první pohled to vypadá normálně

Když odhlédneme od pochybných obchodních podmínek a od informací, které se v nich píší, není vůbec divu, že se někteří lidé nechají na podobnou stránku nachytat. A to i když si třeba chtějí dávat pozor. Balando má v zápatí uvedený telefonický i e-mailový kontakt, což posiluje důvěru lidí v to, že kdyby se náhodou něco dělo, není problém se s někým spojit a situaci řešit. Na webu navíc nevidíme ani špatnou češtinu, která se často skloňuje v souvislosti s podvodnými nabídkami. A ke kladnému rozhodnutí, že si něco objednáte, může mimo jiné přispět i skutečnost, že Balando tvrdí, že bylo Ověřeno zákazníky. (Což je jedna z cest, jak se seriózní stránky snaží posílit svou důvěryhodnost.)

Skutečně je Balando Ověřeno zákazníky?

V první řadě je potřeba si říct, že oficiální Ověřeno zákazníky, které vydává portál Heureka, vypadá na první pohled úplně jinak, než co nám předkládá Balando. Možná si říkáte, že jde přece o demonstraci toho, že Balando získalo v roce 2022 ocenění jako Shop roku, což je něco jiného. A my souhlasíme. Tím spíš, že se dá tato informace velmi snadno ověřit na oficiálním webu soutěže. A jak můžete (správně) očekávat, žádné Balando se v tom roce vůbec nikde neumístilo. Takže jde o falešnou snahu o vzbuzení důvěry způsobem, že se problematický web snaží zneužít jméno a označení, které hodně lidí zná. A to i když nemá s danou věcí nic společného. A to JE problém.

Důležité: Užitečná recenze Top Rise

Balando a doba doručení, reklamace a další

Stejně, jako jsme to už viděli i na jiných problematických portálech, Balando uvádí, že zboží dorazí od 5 do 30 dní, s tím, že 95 % objednávek dorazí do 14 dní. U předpokládané doby doručení se však dozvídáme i informace o tom, že lhůta se může prodlužovat v závislosti na asijských svátcích. (Jinak řečeno, Balando právě prozradilo, odkud zboží k zákazníkům vlastně putuje.) Čímž se každopádně ruší informace o tom, že Balando může jít, fyzicky něco vzít, zabalit a ještě dnes to poslat. Reklamaci pak řešíte prostřednictvím jakéhosi formuláře, zda však váš oprávněný požadavek bude vyřízen kladně, o tom lze do velké míry pochybovat. Stačí se mrknout, jak jsou na tom lidé, kteří se rozhodli svou zkušenost s Balando sdílet na VašeStížnosti. A upřímně bychom si nedělali ani velké naděje na vrácení peněz. (Asi ani nemusíme zdůrazňovat, že Balando neumožňuje dodávku zboží na dobírku.)

Jaké jsou s Balando zkušenosti?

S tímto webem jsou zkušenosti mimořádně špatné. A to jak na volně dostupných diskuzích, tak v článcích, které vyšly na seriózních portálech. Tady o těchto typech e-shopů píše například web Peníze.

Když se mrkneme na konkrétnější slova lidí, kteří chtěli nákup na Balando vyzkoušet, zjistíme, že:

  • Jim po zaplacení nic nepřišlo
  • Nemohou nákup na takových stránkách, které se profilují jako nákupní galerie, doporučit
  • Jim nebylo dodáno zboží ani po půl roce
  • Web prakticky nekomunikuje
  • Prý lidé nemohou odstoupit od smlouvy
  • Web neakceptuje vrácení zboží ve 14denní lhůtě
  • Zboží, které přišlo, se neshodovalo s tím, co si objednávali
  • Do reklamačního formuláře nešly přidat fotky
  • I přes oprávněnost reklamace byla zamítnuta
  • Někteří lidé také musí kvůli Balando řešit celní řízení

Těch problémů, které s Balando jsou, je skutečně požehnaně. Pokud vám tedy můžeme něco doporučit, ušetřete si stres a finanční ztrátu a jděte nakoupit k někomu serióznímu, před kým navíc nevaruje ČOI.

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo