Beliani [recenze]: Jaké jsou zkušenosti zákazníků s nábytkem?

1

Kdo přemýšlí o proměně své domácnosti, ten nejspíš začne po nějaké době hledat alternativu k nákupům v modrém obchodním domě se žlutým nápisem. A tak se může stát, že jednoho dne zavítáte na e-shop Beliani, který vypadá na první pohled solidně. Vyplatí se ale hodnotit knihu podle obalu?

Zařizování domácnosti je docela zábava, ale někdy taky pořádný stres. Tím spíš, že ne vždy se vám to, co se prodává v obchodech, líbí. Jenže, ne každý obchod s nábytkem a dekoracemi je skutečně spolehlivým partnerem, který vám nabídne perfektní servis. Takže se může celkem snadno stát, že zaplatíte předem a přijde vám buď něco úplně jiného, nebo vám nepřijde vůbec nic.

Z toho důvodu je důležité, abyste před každým nákupem na dosud nevyzkoušeném e-shopu důkladně pročítali recenze, ze kterých lze celkem snadno zjistit, jestli se do něj vyplatí vkládat svoji důvěru.

Jak si v tomto ohledu stojí e-shop Beliani? Přijde vám to, co jste si objednali, nebo vás čekají problémy?

Co je Beliani?

Beliani je internetový obchod s nábytkem a bytovými doplňky. Také v něm ale najdete vany, vířivky, textil a podobně. Mezi jeho největší klady patří doprava zdarma, 365 dní na vrácení zboží, zabezpečení plateb, záruka až 5 let na zakoupené výrobky, velká skladová zásoba různých typů produktů a mnoho dalších.

Zajímavostí je, že Beliani není čistě český obchod. Působí například i ve Finsku, Itálii, Rakousku, Maďarsku a podobně. E-shop má českou zákaznickou podporu a logistického partnera, který sídlí v Praze.

Vzhledem k tomu, že jste mohli Beliani vidět v různých lifestyle časopisech a médiích (Marianne bydlení, Marianne Venkov a styl…), je pochopitelné, že do něj řada lidí vkládá svoji důvěru.

Doprava a platba

Co vnímáme rozhodně pozitivně je poměrně rozsáhlá nabídka dopravců, kteří vám mohou objednávku dopravit až ke dveřím. Kromě DPD a DHL si můžete vybrat PPL, GLS, TOPTRANS a mnoho dalších.

Co už se nám ale zas až tak moc nelíbí je to, že za objednávku nelze platit na dobírku. Vybrat si můžete buď platbu předem bankovním převodem, platbu kreditní kartou, platbu Google Pay, Apple Pay, BitPay, PayPal a Klarnu. Nabídka pro lidi, kteří chtějí zaplatit až při dodávce zboží není v tuto chvíli dostupná. (Což může být pro mnohé dost zásadní překážkou. Zvlášť, když si chtějí bezproblémové dodání zboží nejprve ověřit.)

Zkušenosti zákazníků

Abychom řekli pravdu, hodnocení e-shopu Beliani vnímáme jako poněkud nejednoznačné. Především z toho důvodu, že na internetu můžeme najít velké množství negativních hodnocení. Když se ale podíváme na kartu obchodu na srovnávači Zboží, celková spokojenost s e-shopem je 74 %. (Což je ve značném kontrastu s hodnocením e-shopu Beliani na Mapy.cz, kde celková spokojenost s ním dosahuje jen 2,2.)

Z toho důvodu je o to důležitější se podívat na to, jak své nákupy na Beliani hodnotí lidé, kteří se i přesto rozhodli v něm něco objednat.

Když se podíváme na jednotlivé zkušenosti a recenze, zjistíme, že lidé nejčastěji říkají, že:

 • Se jim líbí šíře sortimentu a neobvyklost některého zboží
 • Cenová dostupnost výrobků
 • Jim vadí příliš dlouhá doba dodání
 • Jim nevyhovuje komunikace ze strany e-shopu
 • Se jim zboží nezdá být kvalitní
 • Nejde o spolehlivého partnera
 • Jim vadí, že nelze platit zboží na dobírku

Někteří lidé dokonce uvádějí, že jim objednané zboží dokonce vůbec nepřišlo. Mají navíc předem obavy, jak bude po takové zkušenosti probíhat vrácení peněz. 

V průběhu čtení recenzí jsme si také všimli, že zákaznický servis Beliani má občas tendenci na tyto stížnosti odpovídat tak, že jde určitě o negativní hodnocení jiného prodejce a oni s tím nemají nic společného. Samozřejmě, internetové hodnocení může udělit kdokoliv, včetně konkurence. Pokud se ale taková odpověď objeví hned na několika místech, osobně to v nás nevyvolává příliš velkou důvěru a u takového prodejce bychom si nejspíš z opatrnosti nic nekoupili. Nikdy totiž nevíte.

 

 

Máte nějakou osobní zkušenost s nákupy na Beliani? Pokud ano, bylo vše v pořádku, nebo souhlasíte s negativním hodnocením ostatních?

Beliani [recenze]: Jaké jsou zkušenosti zákazníků s nábytkem?
2 (40%) 2 hlasů
1 komentář
 1. Odpovědět
  Veronika Reisingerova před 27. dubna 2023

  Nedoporucuju !!!!!! Už nikdy nic neobjednam od nich. Píšou zboží skladem a po zaplacení přijde obratem mail, ze do 60 dnů. Čekám 3.měsíc a nic

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo