Farmasi [recenze]: Jaké jsou zkušenosti?

3

Kosmetika Farmasi je v poslední době poměrně dost diskutovaná. Nejde jen o make-up, ale i o parfémy, difuzéry a o péči o vlasy a tělo. Jelikož se neprodává v drogeriích ani v parfumeriích, není možné ji předem vyzkoušet. Proto se podíváme na to, jestli nebudete po její objednávce litovat.

Na trhu existuje obrovské množství kosmetických značek, z nichž mnohé vůbec neznáme. Když se tedy objeví něco nového, řada žen jde s jiskrou v oku prozkoumat, co vše má nový hráč ve své nabídce.

Hodně oblíbený je například Farmasi keratin, který má podpořit normální vzhled vlasů. Možná vás ale okouzlila řasenka Double Lash Extend, jejíž cena se pohybuje v horizontu dražší dekorativní kosmetiky v kamenných drogeriích. V neposlední řadě si ale na své přijdou i lidé, kteří mají rádi opravdu neobvyklé výrobky, protože Farmasi má v sortimentu například šampon s česnekem.

Co ale můžete od této (převážně) kosmetické značky očekávat?

O Farmasi

Poté, co jsme se rozhodli zjistit o Farmasi co nejvíce informací, hned v úvodu jsme narazili na dost zásadní věc. Značka Farmasi své produkty nabízí formou přímého prodeje, což samo o sobě naznačuje, že jde o MLM. Na tom ale nemusí být v zásadě nic špatného, protože na stejném principu funguje například i Avon, Oriflame a Mary Kay. Jediné, kvůli čemu nám trochu cuká koutek, je fakt, že ne všechny distributorky opravdu dosáhnou na vlastní fungující business, který je dokáže plnohodnotně uživit.

Když se chceme dozvědět další podstatné informace o historii firmy, nikdy nás stránky po kliknutí na odpovídajícím způsobem pojmenovanou sekci nepřesměrují někam, kde by byly tyto informace reálně dostupné. (Což se nám moc nelíbí, ale samo o sobě to nemusí nutně něco znamenat. Požadované informace jsme nakonec našli, i když jsme kvůli tomu museli kliknout na jiný odkaz o kus vedle.) Po chvíli zjišťujeme, že značka Farmasi vznikla v roce 1950 v Istanbulu. Od roku 2017 pak funguje i v Česku.

Sortiment Farmasi

V nabídce toho má Farmasi poměrně hodně, zmínit bychom mohli například sérum na obočí a řasy, řasenku ZEN, laky na nehty a mnoho dalších věcí, včetně paletek očních stínů, které ženy nakupují ve velkém. 

Co vnímáme trochu jako mínus je to, že si nemůžeme prohlédnout swatch jednotlivých produktů na ruce, takže si kvůli tomu nemůžeme jako potenciální nakupující udělat představu o tom, jestli barvy jednotlivých produktů vypadají na kůži stejně, jako v pánvičce. Také si tímto způsobem nemůžeme předběžně ověřit jejich pigmentaci, což je při nákupu tvářenky, očních stínů a podobně, dost zásadní.

Farmasi ale nenabízí jen kosmetiku, existuje i podsekce Nutriplus, která se orientuje na doplňky stravy, Dr. C. Tuna, ve které seženete éterické oleje, Mr. Wipes, kde jsou k dostání výrobky pro údržbu domácnosti a podobně.

Cenové rozpětí

Překvapivě, cena kosmetiky Farmasi se nijak zásadně neodchyluje od hodnot, které známe z drogerie. Některé jsou trochu vyšší, obvykle se ale pohybují do 500,-. U některých typů produktů jsou ale ceny spíše vyšší, jedná se hlavně o doplňky stravy a parfémy.

Recenze kupujících

Recenzí kupujících, o které bychom se mohli při udělování finálního verdiktu spolehlivě opřít, bohužel moc není. Na webových stránkách sice vidíme hvězdičkové hodnocení, po kliknutí na něj se ale nedostaneme na žádné konkrétní recenze.

Když se ale zaměříme na zájmové diskuze, které jsou k dohledání na internetu, lze z nich vyčíst, že co do kvality se dá Farmasi přirovnat například k již k zmíněným Avon a Oriflame. Výrobky tedy nejsou špatné, ale náročnějším uživatelkám, které pro kosmetiku míří do parfumerií, nemusí svou kvalitou stačit. Není ale vyloučeno, že i ony si u Farmasi najdou nějakého dlouhodobého oblíbence, když se rozhodnou ponořit do průzkumu výrobků.

Co si z toho vzít?

Že nákupu kosmetiky Farmasi se nemusíte bát. Pokud vás baví koncept beauty poradkyň a získávání nejrůznějších výhod, určitě se vám bude tato značka zamlouvat.

Pokud se ale rozhodnete jít cestou vlastního podnikání, svůj postup si velmi dobře promyslete. Je velmi pravděpodobné, že i když se budete hodně snažit, nedosáhnete každý měsíc na takový výdělek, který by vám umožnil udělat si z Farmasi zdroj obživy. (Jako přivýdělek to být ale špatné nemusí.)

Máte s Farmasi osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 

VAŠE HODNOCENÍ
1 komentář
  1. Musím říct, že po šamponu a kondicioneru jsou vlasy jemnější, ale vydrží to jen chvíli. Sérum na řasy nepomohlo ani o kousíček. Olejíček, co se kupuje k šamponu a kondicioneru mastí vlasy. Jsem spokojená s bělící pastou na zuby a to je tak asi vše.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo