Recenze eshopu Aboutyou.cz

4
Aktualizováno

Na podzim minulého roku (2018) na náš trh vstoupil eshop s módou AboutYou.cz. Jedná se o českou mutaci obchodů pod značkou About You, které působí již řadu let na trzích celé Evropy a společně se Zalandem se jedná o jednoho z největších prodejců módy přes internet. About you má jednu výhodu, asice v zázemí, které zajišťuje módní gigant OTTO Group. Přinášíme vám krátkou recenzi Aboutyou.cz, dlouhou a podrobnější recenzi About You si můžete přečíst třeba na Modniblog.cz

Nabídka obchodu AboutYou.cz

Nabídka eshopu je poměrně široká (ikdyž ne ve srovnání s největšími konkurenty) a celkový dojem z nákupu je velice příjemný. Oblečení je dobře nafocené a fotografie lze i dostatečně přiblížit. Stejně tak kvitujeme ukázku oblečení na skutečných modelech.

Celý eshop je zaměřený především na návštěvníky z mobilních zařízení a vše je tomu i uzpůsobeno. Z naší zkušenosti je příjemnější i samotné procházení stránek obchodu na mobilu nebo tabletu oproti stolnímu počítači.

Výhody nákupu

Při hodnocení výhod About You vycházíme z toho, jaká je situace na trhu s módními eshopy a jaké jsou zvyklosti mezi největšími hráči na trhu.

Možnost slev na AboutYou.cz

Začneme rovnou se slevami. Na AboutYou můžete ušetřit, pokud využijete některou s následujících možností:

  • Slevové kupony na About You
  • Cashback
  • Akce typu Black Friday
  • Další slevové akce, které jsou během celého roku

Oproti slevám na Zalando, což je aktuálně asi největší konkurent About You, nabízí náš recenzovaný obchod i možnost získat cashback. Cashback je možnost, jak si zlevnit celou objednávku a získat několik procent ze zaplacené částky zpět na bankovní účet. Cashback na About You poskytuje třeba Kuponer.cz

Doprava zdarma

AboutYou.cz nabízí dopravu zdarma na celý nákup bez rozdílu a bez omezení minimální výši objednávky.

Vrácení zdarma

Zdálo by se, že možnost vrátit zakoupené zboží zdarma (bez platby za poštovné) je již běžná, ale bohužel tomu tak ani na trhu s módními obchody ještě není. About You nabízí vrácení zboží zcela zdarma na každý nákup.

Lhůta na vrácení nákupu

Ze zákona máte na vrácení zboží zakoupeného přes internet 14 dnů. AboutYou.cz tuto dobu prodlužuje až na 100 dnů.

Nevýhody nákupu

Moc nevýhod obchodu AboutYou.cz se nám najít nepodařilo, ale přeci jen bychom dvě zmínili.

  • Vyšší cena zboží
  • Možnost vrácení pouze přes PPL

Obecně lze říci, že About You nabízí hezké zboží za mírně vyšší ceny než konkurence, cenu si však můžete snížit s využitím slev, kuponů nebo cashbacku na AboutYou.cz přes Kuponer.cz

Pokud budete chtít celý nebo jen část nákupu z AboutYou.cz vrátit, musíte zboží donést zabalené na odběrné místo PPL to může být někdy problém, protože rozšířenost České pošty především v malých městech je vyšší než rozšířenost odběrných bodů PPL.

Srovnání s konkurencí

Při srovnání s konkurencí, kterou je především Zalando.cz, Answear.cz nebo Zoot.cz nabízí AboutYou.cz mírně užší výběr a nadprůmerně vyšší ceny. Tyto menší nedostatky, které se budou určitě časem napravovat (především co se šířky sortimentu týče) však může pro někoho vyvážit možnost dopravy zdarma, prodloužená doba na vrácení zboží nebo příjemný uživatelský zážitek.

Mírně vyšší cenu lze kompenzovat sevami, které lze získat téměř neustále a díky kterým ušetříte až několik desítek procent z ceny nákupu.

Ve srovnání s konkurencí a na poměry nákupu oblečení přes internet nabízí AboutYou stále velice nadstandardní služby.

Závěrečné hodnocení

About You je zajímavý obchod a pokus o to zaměřit se především na mobilní telefony, jakožto platformu, kde se v dnešní době rozhoduje většina nákupů. To vše zabaleno do obalu příjemné zákaznické zkušenosti, v jejímž středu máte být vždy vy, jako konkrétní uživatel.

Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo