Furon – lék na odvodnění [recenze]
Poslední úprava: 12. listopadu 2019
Splasknutí otoků, lepší vitalita, to je samozřejmě jasné. Jedním z léků na odvodnění, které se běžně užívají, je například Furon.
Jde o lék na lékařský předpis, tudíž nemůže být žádných pochyb o jeho funkčnosti.
Jde o diuretikum, díky kterému otoky brzy zmizí. Účinná látka furosemid patří mezi špičková diuretika, tedy látky, které působí silně močopudně.
Kdy je Furon přímo zakázán?
O tom, kdy smíte nebo nesmíte užívat tablety Furon, by měl rozhodnout v první řadě ošetřující lékař.
Pokud trpíte nízkým krevním tlakem, citelným nedostatkem draslíku nebo sodíku (byť ano, naše těla jsou spíše přesolená než naopak) nebo patříte do kategorie těhotných a kojících, nemůžete lék Furon vůbec vzít v potaz – alespoň do doby, než se situace změní. Máte dnu, cukrovku, trpíte například jaterní cirhózou, zbytnělou prostatou?
I v takových případech prostě nesmíte tablety Furon užívat – a už vůbec si jej například shánět pokoutně bez vědomí ošetřujícího lékaře.
Půl až celé dvě tablety, to je denní dávka, kterou předepíše lékař – a pokud jde o stav spojený s otoky. Při léčení hypertenze (vysokého krevního tlaku) je maximem jedna tableta za den, ale obvykle se lék Furon kombinuje i s dalšími různými léčivy.
Velmi známé nežádoucí účinky léku Furon
Pokud dlouhodobě užíváte tablety Furon, mohou se dostavit vedlejší nežádoucí účinky. Těch však není mnoho, zhruba u jednoho z deseti pacientů se projeví dočasně ve formě vyrážky nebo mírné anémie, dostavit se může i přechodná přecitlivělost na světlo. Velmi vzácná je pak nevolnost a zvracení, což je ovšem problém, který po krátkém čase ustoupí.
Odkaz na příbalový leták – http://www.pribalovy-letak.cz/7-furon-40-mg
Je bez příplatku,jestli ne,tak kolik se připlácí.
POMUŽOU TI LEKY NA TO ODVODNENI