Dělená strava

0

Trápí vás nadbytečná kila anebo byste naopak rádi přibrali? Možná, že jste vyzkoušeli už mnoho metod, diet a jídelníčků, ale žádný z nich nejspíše dlouhodobě nefungoval. Jednou z metod, i když zrovna ne nejnovějších je dělená strava, která vychází z principů stravování už z pravěku. Jaký je princip a pravidla tohoto stravování?

Princip dělené stravy spočívá v tom, že bychom měli jíst odděleně sacharidy a bílkoviny, protože se tato jídla jinak tráví.

Kvůli tomu, že jíme většinou sacharidy a bílkoviny pohromadě, nedochází k dobrém využití látek ze stravy a právě proto dochází k ukládání tuků a přibýrání.

delena stravaDělená strava správné stravování bílkovin souvisí také s posilováním. Při správném stravování dochází k větší efektivitě a látky pro tvorbu svalů jsou lépe využíváné.

O dělené stravě už bylo napsáno mnoho knih, známé jsou informace například od Víta Chaloupky, Lenky Kořínkové anebo strava podle dr. Haye.

Máte s tímto jídelníčkem někdo zkušenosti? Přispějte do diskuze!

Marie

Též jsem začla dělenou stravou mám knihu kúra na 14dnů,Hubneme s dělenou stravou spisovatelka je Ursula Summová,jinak je to podle úspěšné metody DR.HAYE .Jsou tam podobné recepty jako například ovesné vločky kefírem merunky a jarovový sirup.Tak můžu říct že se i lépe cítím,tak myslím že to asi je normalní.

Anonymní

Ahojky napíšu vám zkušenost s mým hubnutím dle kořínkové…kdysi to už je asi 10 let jsem jí držela asi 2měs shodila jsem deset kilo do půl roku jsem měla dalších pět navíc!!Jediní a zaručené zhubnutí je jíst pravidelně v malých porcích dodržování pitného režimu nejméně 3litry a pohyb !!!Pak to jde já takhle shodila za 9 měsíců 46 kilo…a držím se už rok

Nepřehlédněte:  Perfect clinic - recenze

1 Comment
  1. Před několika lety jsem dostal knížku o dělené stravě a docela mě tohle stravování zaujalo. Tehdy jsem posiloval a hledal jsem cesty, jak přibýrat, na to mi ovšem dělená strava tehdy moc nepomáhala. Podle trenéra z posilovny je dělená strava dobrá na hubnutí, protože se jídlo rychleji a lépe rozkládá a vše se využívá. Držím se zásad dělené stravy už několik let…občas sice smíchám proteiny a sacharidy, ale hned vždycky poznám, jak obtížně se mi to tráví a jak jsem potom unavený. Podle mě se určitě hodí zapracovat dělenou stravu trochu do jídelníčku, podle mých zkušeností tím nic nepokazíte…

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Reset Password