Skinners [recenze]: Jaké jsou zkušenosti s ponožkobotami?

0

Kreativita některých jedinců nezná mezí. Z toho důvodu můžeme snadno koupit i podivnosti, o jejichž existenci by nás nejspíš vůbec nenapadlo přemýšlet. Jednou z takových zvláštností jsou “boty” Skinners, které jsou něčím mezi botami a ponožkami. Vyplatí se takovou věc kupovat? A pokud ano, jaké jsou její hlavní přednosti?

V průběhu historie byly k mání různé druhy bot. (Pokud jste byli chudí, měli jste smůlu a chodili jste buď bosky, nebo s uvázanými hadry a nikdo to moc neřešil.) Málokdo si dnes už navíc vzpomene, že boty na podpatcích v minulosti nosili i muži, kteří tím dávali najevo, že mají přehled o módě i dostatečně vysoké společenské postavení.

V novodobé historii jsme si zapamatovali žabky, které někteří lidé nosí v létě i do města, pantofle crocs (které se mnohdy staly alternativou školních přezůvek) a boty UGG, kterým se zjednodušeně říká válenky. Dost možná ale patříte mezi příznivce kecek Converse, které je možné i dnes vidět téměř na každém kroku. Už jste ale někdy slyšeli něco o hybridu mezi botami a ponožkami, jaké vyrábí a prodávají Skinners?

Pokud ne, budeme rádi, když s námi vstoupíte do nové módní etapy a dozvíte se víc.

Co jsou Skinners?

Jak už jsme se zmínili v úvodu, Skinners jsou ve své podstatě hybridi mezi ponožkami a botami do terénu. Aby byla zaručena výdrž po stovky kilometrů, při jejich výrobě se používá pokročilá technologie, která jim dodává flexibilitu a lehkost. Další zajímavostí je, že Skinners se vyrábějí v Česku. (Což mají společného se značkou Vasky, která se nedávno zasadila o záchranu známé obuvnické firmy Botas.)

Tip: Jak byli lidé spokojení s nákupem bot v Sizeer?

V tomhle je to jiné

Naprosto vám rozumíme. Představa, že chodíte po světě jen v trochu odolnějších ponožkách vám asi nepřijde být zrovna dvakrát lákavá. Na Skinners se však můžete opravdu spolehnout, protože se při jejich výrobě používá odolný materiál ze švédských polymerů. Technologie navíc nepoužívá lepidlo, takže vám třívrstvý pružný úplet nabídne pohodlí, ochranu i dobrou funkčnost.

Použitý úplet je ke všemu vyroben z kvalitních italských vláken. O dlouhou životnost se pak postará patentovaný StrechKnit, který se skládá ze 6 ultrafunkčních vláken. Mezi další klady pak patří vyjímatelná stélka, která zajistí snadný odvod vlhkosti.

Dále by vás mohlo zajímat, že Skinners:

 • Vydrží až 800 km chůze
 • Nabízí ochranu proti zápachu (za což se vděčí použitým technologiím)
 • Jsou unisex, takže je mohou nosit jak muži, tak ženy
 • Se dají prát v pračce na 30°C (při programu pro jemné prádlo)

Samotné Skinners pak ve svých FAQ doporučují tyto ponožkoboty nosit s tenkými bavlněnými ponožkami. Životnost se však může odvíjet od vaší hmotnosti a způsobu jejich používání. Pokud vážíte přes 100 kg a se Skinners běháte po silnici, nemusí vydržet tak dlouho. U problematických povrchů, u kterých byste si nevybrali bosou chůzi, se také doporučuje používat klasické boty.

Kolik stojí?

Na tuto otázku není jednoduchá odpověď, protože Skinners mají několik řad. Když se však podíváme na cenu Comfort 2.0, pohybuje se kolem 1 500,-. Vyšší Compression 2.0 vychází na částku kolem 1 700,-. Black 2.0 jsou za  1 590,-. Nejdražší je obuv Walker, která vychází na  3 990,-.

Tip: Přečtěte si recenzi na e-shop Eobuv

Zkušenosti zákazníků a zákaznic

Možná budete překvapení, ale Skinners mají velmi dobré recenze. A to jak na recenzích Google, tak na nejrůznějších srovnávačích zboží. Stejně jako vždycky se ale na konkrétní slova uživatelů zaměříme blíže.

Lidé, kteří se rozhodli dát ponožkobotám Skinners šanci o nich nejčastěji říkají, že:

 • Je nosí celá jejich rodina, včetně dětí
 • Jsou velmi skladné
 • Komunikace s e-shopem při řešení vady materiálu byla velmi dobrá
 • Je nosí hlavně doma a ve škole
 • S nimi chodí i do terénu
 • Jsou vhodné i pro chůzi za chladnějšího počasí
 • Je nosí raději než boty

Samozřejmě, objevily se i nějaké negativní recenze, u některých uživatelů se však jedná hlavně o to, že nevědí, jaký je rozdíl mezi tím, když je něco voděodolné a vodotěsné. Většina recenzentů však byla spokojena a nejspíš si Skinners koupí v budoucnosti znovu.

 

 

Jakou zkušenost máte s ponožkobotami Skinners vy?

 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo