ZFP Akademie [recenze]

5

Hledání brigády či dlouhodobého příjmu vás může dostat do situace, kdy začnete zkoušet i nejrůznější způsoby, které nepatří mezi klasické výdělky peněz. Právě tak se člověk dostane k různým zaměstnaním na pozici obchodních zástupců či podobných „obchodníků“, kteří se živí tím, že získávají provize za dohodnuté služby. I když to tak na první pohled nevypadá, mezi firmy, kde takovou práci najdete patří i ZPF Akademie.

zpf akademie recenze ZPF Akademie s.r.o. (někdy také ZPF Group) je firma, která funguje na částečně na principu „letadla“ a částečně jako zprostředkovatel služeb a finančních produktů. Jejich zaměstnanci nabízí životní pojištění, stavební spoření, hypoteční úvěry a také penzijní (důchodové) připojištění.

Kromě nabídky služeb je ale zároveň jejich dalším „úkolem“ verbovat další potenciální pracovníky pro ZPF. Z těch má totiž zaměstnanec ZPF další provize, takže vydělává jak nabídkou produktů, tak i díky MLM systému, kdy získává provize z obchodníků pod sebou.

Na první pohled to vypadá jako velmi zajímavé zaměstnání, jakmile se však dostanete blíže k lidem z této skupiny a tohoto oboru, sami poznáte, jaká je skutečnost.

Prvním krokem k tomu, abyste se do ZPF dostali je nutnost projít školením. První školení vás vyjde na 2 000 Kč. Jedná se především o motivační školení, které vám má ukázat a namotivovat vás k jednoduchým a snadným zisků pomocí tohoto programu.

Už zde se dozvíte, že jednou z hlavních zbraní pracovníků ZPF jsou psychologické triky. Díky správné manipulaci dokážou v člověku vyvolat pocit, že práce pro ZPF je ta pravá a snadno díky ní splníte své cíle. Tohle se bohužel dozvíte v každém druhém zaměstnání, kde je nabízen zisk z provize za uzavřenou smlouvu.

Práce u ZPF

A v čem vlastně spočívá skutečná práce u ZFP Akademie, jak budete vydělávat? Zpočátku je vaším úkolem uzavírat co nejvíce smluv s výše zmiňovanými finančními produkty (životko, stavební spoření, …). Díky ZPF akademii se naučíte triky, které máte používáte na lidi k tomu, abyste je zmanipulovali a přesvědčili je o tom, že sjednání služby právě přes vás je pro ně výhodné.

Ne ve všech případech budete muset klientům svoji nabídku nutit, ovšem většinou to tak. Lidé nejčastěji začínají s nabídkou v rodině, kde se ovšem většinou s vřelím přijetím nesetkají, protože uzavření smlouvy by pro rodinu takřka vždy znamenalo zvýšení výdajů (nejčastěji právě kvůli zálohám na pojištění).

Většina lidí tak velmi rychle pozná, že ZPF Akademie je jen další „pyramida“ a takřka skoro podvod na lidi, kteří finančnímu sektoru nerozumí a hledají snadné způsoby, jak získat peníze.

Pomocí ZPF Akademie sice můžete peníze vydělávat, ovšem za cenu toho, že se budete muset změnit. Firmy jako ZPF Group vyžadují jak korporátní styl oblékání, tak i chování pro tuto společenskou vrstvu. Práce v ZPF Akademii vás tak nebude stát jen čas, ale také vaši svobodu.

ZFP Akademie [recenze]
3.1 (61.25%) 32 hlasů
231 Comments
 1. ZFP Akademie.
  Jelikož mě to trochu zajímá, tak jsem se nenechal dlouho lanařit a vyrazil jsem na základní seminář do Velkých Bílovic, poté
  jsem si dal ještě tři semináře na téma, které mě zaujali. Musím uznat, že přednášející byli kvalitní, velmi dobře mluvili i se špetkou humoru, což samozřejmě vytvoří hned lepší prostředí. Dozvědel jsem se celkem dost informací o tom, co jsem chtěl vědět. Ale :-), příjezd: samá Audi, což mělo nejspíše oslnit ( 20 leté kluky určitě ), dobře nastrojení panové i dámy, kteří rozdávali úsměvy na všechny strany, ale když se člověk
  zaměřil na jedince a přestal vnímat celé divadlo, tak taková idilka to nebyla. To prostředí ve Vás vzbuzuje ,,lepší,, pocit, jste pěkně oblečení, ti více zajetí v systému okolo Vás ještě líp, na stole je pro Vás připravena minerálka ve skle .. atd.. ( získávate pocit pozornosti vůči Vám ), skvěle namazaná rutina, pro Vás novota. Přednáška byla fajn, ale zase to zakončení: ,,a vzadu máte stránku, kde si vypíšete kontakty a nebojte se zavolat, děláme i takové vybičovací hry, že si sedneme společně do kanceláře a jeden po druhém voláme aby jsme se rozhoupali,, a bla bla bla – jinak řečeno, otravujte svou rodinou, kamarády a známé. Proč musíte nabrat 100bodů, aby jste mohli složit první zkoušku, kde teprve budete mít nárok na 100% podíl, do té doby se dělíte se svým sponzorem + pyramidově bodama směrem nahoru. Samozřejmě zisky plynou, i hlavně z těchto seminářů, proto jich je tolik ( myslím, že se konají na třech či čtyřech místech v ČR ). Nemůžu říci, mají to vymyšlené dobře, o tom žádná. Psychologie zde hraje největší roli ( to je silná zbraň ), a ať se to líbí nebo ne, tak je to forma živobití. Ale pro mě bohužel či bohudík to není.
  Možná to za zkoušku stojí se tam podívat, alť máte vlastní zkušenost a poznatek. Ale ber Te to s nadhledem..
  Něco pro odlehčení :-), i když to není zas tak daleko od reality..
  https://www.youtube.com/watch?v=YgEE0Z-ICrM

 2. pozo,ruce od nich.Mě přesvědčili o výhodnosti moji smlouvy živ.poj s investováním,a když jsem ji po 6 letech vypověděl(prodělal jsem za 6 let
  něco přes 20 tisíc,mi napsali dopis,odkazující se na smlouvu o Provizi a chtějí zaplatit 56 korun,za porušení smlouvy!!!!!Možná právně v pořádku
  (nevím,nejsem právník)ale etika,morálka!!!??? HNUS…………….Varuji!!!

 3. Třeba taková grupa v Brně na Traubove ulici , kterou vede arogantní Dana Zelená a jeji dvě tupé dcerunky, je tak drzá, že podepisuje smlouvy za klienty, když třeba udělá chybu ve smlouvě. A jde tak daleko, že si dovolí podepisovat i za ředitele Fakultní nemocnice Brno.p. Krause.
  Copak na to vedení ZFP, že se za klienty podepisují smlouvy, dávají výpovědi atd. A co na to p.Kraus, ředitel FN Brno?

 4. ZFP je klasické letadlo, bohužel osobní zkušenost přišel jsem díky radám zmanypulovaných jednoduchých poradců v saku cca o 43 000,- za tři roky na životní pojistce.

  • Pozor na p.Kojzara v Brně na Cejlu!!!!.Je to člověk co vám bude chtít změnit všechny vaše dobré smlouvy za nevýhodné smlouvy ZFP.Je to lhář,podvodník a pak vám nebude brát telefon.

  • jde taky o to jak jste měl tu pojistku nastavenou ,když jste přišel o tolik peněz nám se to nestalo a někdy je lepší přijít o peníze ze špatné smlouvy než platit 30 let něco o čem nic nevim

  • také mám vlastní zkušenosti se zfp, za začátku mi to přišlo uplně super, vydělám si, nehnu prstem, provize budou doma, ale ani v tomhle neřeknou pravdu, na základním semináři řeknou, že máte doma minimálně 8 000 na smlouvách, jsem tam i s bratrem a dohromady nám přišlo 2 800. A co kdybych se dělila se sponzorem jak říkají ? tak mám doma jen 1 400?? je to podvod, a vymlouvají se na to že špatné recenze píše konkurence, něco asi ano ale myslím, že spoustu lidí přišlo na to, že na vás jen chtějí vydělat nic víc. na druhou stranu má to něco do sebe ve formě vzdělání atd… ale co nakecají ohledně přivýdělku je to úplně na nic a sami postupem času zjistíte že jen investujete a nic víc

   • já osobně mám dobrou zkušenost s firmou Zfp konečně jsem se dozvěděla pravdu o svých produktech které využíváme ,už spoustu let a dříve jsme jen platili a nic o tom nevěděli ,tak nevidím důvod proč s firmou nespolupracovat nikdo mě do ničeho nenutí to spíš platí na přepážkách ty psychologické metody a potom ani člověk neví co jim podepisuje

    • Lukáš Čížek před 28. června 2017

     A proč se stydíte za své jméno, že jste anonym. Nebo jste přímo ve struktuře ZFP a chcete se jí zalíbit, proto ji zde chválíte:

   • Mě se nikdo na nic nevymlouval, v každé práci musíš vykázat výsledky. Už jsi Kláro někde pracovala a nemusela jsi hnout prstem a přišly ti peníze? To je scifi ne? Je potřeba pohnout zadkem totiž.

  • Za to přece dostala ZFP pokutu, určitě jste „velmi ocenil“ obrovské úlevy na daních :-), naštěstí od r. 2017 se jim to nevyplatí – provizi dostanou rozdělenou do 5 let, takže rušení během této doby znamená storno tak jako tak. A pokud jedou firmy hlavně na pojistkách, a nemají komplexní portfolio, pomalu jim zvoní hrana.

  • Co je to klasické letadlo ? Díky za odpověď.

 5. větší hovadinu jsem nečetla jako je tento článek. Kdo tento článek psal, tak má opravdu špatné informace :) mam se zfp ty nejlepší zkušenosti. Kdo je nejlepší fin. poradce u vás v domácnosti? no přece vy, tak zvedněte prdel a jdete s tím něco dělat. Třeba do zfp kde dostanete své číslo a ještě se dozvíte jak nejlépe si podle sebe sjednat pár věcí co potřebujete. Věřte nebo ne, ale je to opravdu o lidech, někdo chce pomoc někdo si chce nahrabat kapsu.

  • Naprosto souhlasím se SASI, opravdu zvedněte prdel a jděte něco dělat. Kdo je nejlepší finanční poradce pro Vás no přece vy sami a že jste líní se vzdělávat? Ano investice do vzdělávání něco stojí přesně 4,700 Kč. No to jsou teda prachy. Prachy za to, že se naučíte dělat něco nového pro sebe, svojí rodinu, že Vás nenapálí finanční poradce z Kooperativy, že budete rozumět, co stojí ve Vaší životní pojistce, protože ten kdo pojištěný není aspoň základ na vážné choroby a invaliditu, je opravdu pošetilý blázen, který bude nakonec žebrat o trochu vody, pokud bude invalidní. Je to ovšem každého věc. Já sama jsem se naučila odkládat, část svého příjmu již v mládí. Škoda, že jsem o ZFP nevěděla dříve, mohla jsem na důchod mít větší zhodnocení. Ale jak se říká, každý je svého štěstí strůjcem. Budu mít v důchodu více než ti, kteří mají čas a náladu psát negativní recenze. ZFP je velice bohatá firma, co vám může nabídnout příjemné zázemí seminárních hotelů, kam si nemusíte stydět přivést své známé i třeba na letní dovolenou. Výborné jídlo a pití. A hlavně je parta chytrých lidí, kteří znají cestu k finanční nezávislosti.

   • tady nejde o schopnosti ty mají i schopnost všeho,nejhorší je to,že slibují a svoje sliby neplní a když některé informacer chcete,tak
    vám je ani písemně nedají!!!!

  • Ty masné pokuty od ČNB – že by byly za dobré rady klientům?

  • Další kokot co tady píše o ZFP jako o té nej společnosti :-( pochopte už jednou pro vždy p. SASI, že tam dělají jen podvodníci a hovada kteří nemají zkušenosti z financemi a nikdy neměli !!! je tady snad dost případů o poškozených lidech ať už z řad ZFP a nebo z klientů, které okradli

   • Jses nespokojeny zvanil a negramot. Nevim jak u vas, ale u nas lidi si prectou podminky a po te uzavrou obchod…

    • Podmínky si pochopitelně čtu ale jestliže se obrátím na „finančního“ poradce tak jsem očekával nějaké služby za které má mimichodem právě ty provize. Po těchto zkušenostech už samozřejmě nevěřím žádným podobným „poradcům“ a všechno si raději vyhledávám na netu, zkrátka když mám potřebu do něčeho investovat tak se už nenechám bulííkovat.

    • Oslíček začal kejhat

   • Poraďte mi prosím firmu na českém trhu, ve které najdu ty správne poradce. Děkuji.

    • My jsme celá rodina i okolí klienty společnosti Datalife a nedáme na ně dopustit. Už mnohokrát jsme se přesvědčili o tom, že nám dobré nastavení úrazovky zjistilo stálý příjem a nepoznali jsme, že se manžel léčil delší dobu s komplikovanou zlomeninou nohy. Navíc nám ušetřili i 2.500,- Kč měsíčně na refinancování hypotéky a 1.800,- Kč ročně na havarijním pojištění. Vřele doporučuji!

    • Bohemia Service Finance a.s.
     To jsou ti praví, co klienta nepoškozují. Palec hore.

    • Dobrý den, není to jen o firmě, ale o konkrétním poradci. Ideální je zjistit si o poradci co nejvíce – reference od známých, příp. jaké má oprávnění, certifikace (i to leccos napoví), příp. zda má webové stránky a co na nich píše. Ale ideální jsou reference klientů. Dnes jsou klienti už více chráněni, než dříve (finanční arbitr). Od r. 2017 bude regulace provizí pro fin. poradce, to určitě tu spoustu „poradců“ protřídí. Zůstanou jen ti, co to myslí s poradenstvím opravdu vážně.

    • Jo, pravda, od prosince…

    • Já četl, že změny jsou od prosince 2016. Tak nevím Petře kde je pravda ?

    • Dobrý den
     určitě nedoporučuji ZFP !!! zkuste v okruhu přátel požádat o informace popřípadě na doporučení

     S pozdravem David

    • Dva známy mají poradce právě od ZFP a jsou spokojeni, tak nevím.

 6. Jsem ZFP registrovana osm let a jeste jsem zadne provize nedostala nikdo se o me nepostaral a kdyz jsem zadala o pomoc tak me bylo receno k vam mepojedu musite prijet za mnou na Moravu to je ale jednani Belado

  • Jak věřit firmě, kde se něco takového může stát? Tedy pokud jste nějaké smlouvy uzavřela, situaci neznám, ale z principu je to velmi divné…

  • Dobry den,

   Já jsem na Moravě, kraj vysočina hlavně,ale jezdím na skoleni směr Břeclav případně Olomouc dost často. připadne zajmu se da sejit…

   Omluvte gramatiku, píšu z mobilu.

   • Dobrý večer,

    Provize jsou vypláceni za uzavření nových smluv, případně za navýšení, kde figuruje vaše licenční číslo. Jednou ročně chodí udržovací provize(tak do bodu). U neživotního pojištění (povinné ručení,havarijko,pojištění nemovitostí…. ) chodí provize několik bodů pokaždé, když zaplatíte pojištění na další rok.

    Vašeho sponzora ani její nadřízené moc nechápu, ale i to se mohlo stát.

    Dříve jak jste psala před těmi cca 10 lety se veškeré Vaše první smlouvy nechávaly sponzorovi. Kromě životka a pak se už všude mělo psát Vaše číslo i na případných úpravách. Takto to bylo i u mě.

    Dnes se po základním semináři dělí všechny provize 50% na 50% a 100% dostanete až po získání prvního certifikátu 10. školení se základním seminářem. Samozřejmě dá se domluvit se sponzorem i jinak. Hlavně pokud se jedná o větší obnos na provizích (cca 100b+). Tak necháváme u nás ve struktuře nováčkům více.

    U Prahy je vlastně Naháč seminární hotel. Takže mi napište na e-mail, kde přesně u té Prahy bydlíte a třeba se na nějaký další z víkendů domluvíme. Je teď toho hodně nového v samotné ZFP i je větší nabídka partnerů a produktů.

    email:
    Pavelivan@seznam.cz

    S pozdravem
    Muaddip

   • Děkuji za nabídku já ale bydlím kousek od Prahy

  • To o něčem svědčí – nejde o klasickou strukturální firmu, ale o MLM. V normální firmě jsou přece manažeři, ředitelé, kteří mají zodpovědnost, a vedení firmy je kontroluje, jak svou práci dělají, stejně jako jsou kontrolováni lidé pod nimi. V normální firmě by se toto asi těžko stalo…

   • Přesně sponzorka která mě měla být nápomocná nejeví zájem a její nadřízený také né. žádne provize jsem za celou dobu nedostala a vůbec nevím jak se k nim dostat ale hlavně že oni mají.

 7. Pro pana Petra.

  Opět moc nechápu, zda jste čet, co jsme napsal po základním semináři nezaložíte sám hypotéku, nebo nenabídnete někom úvěr….
  Pokud jste byl na základním semináři před mnoha lety doporučuji jít na náslech.

  Hypotéky uzavírají specialisté s několikaletou zkušeností se ZFP s mnohem vice školením

  USA nemohu soudit jak funguje tamní systém, ale nezažehlo se tam pár finančních krizí? Kdy i tito profíci skákali z oken?

  Možná Vás potěším, že se mi podařily udělat pořádný kroky mýt fin. poradenství jako hlavní pracovní činnost. Výhledově do 3 měsíců by to mohlo vyjít. Tak držte palečky a Vy mě určitě budete, tak jako já držím Vašim záležitostem :)

  S pozdravem
  Muaddip

  • „Hypotéky uzavírají specialisté s několikaletou zkušeností se ZFP s mnohem vice školením…“

   vím VELICE DOBŘE, JACÍ LIDÉ TO JSOU, PROTOŽE JICH NĚKOLIK ZNÁM OSOBNĚ.
   Nemusíte mi věřit, ale MNĚ KONKRÉTNĚ ZNIČILA ZFP CELÉ MANŽELSTVÍ A PŘIPRAVILA MNE O MILOVANÝ DOMOV!!!!! Byla jsem zvědavá, a tak jsem na počátku jezdila s manželem na sezení i poslechy. Mám střední školu, tak jsem snad schopná vlastního úsudku! Úsudek + výsledná fakta hovoří za vše. Bystrou mysl a chladnou hlavu, přátelé!

  • Dobrý večer,
   ano skutečně si stojím za tím, že s úplným nováčkem by měl chodit zkušenější kolega a pomoci mu s finančním plánem pro klienta ( aby byla kontrola, že je vše v pořádku), ale zároveň by měl každý poradce mít zkoušky PPZ ( možno ověřit u ČNB) a minimálně VZ ( a ty ho i tak neopravňují aktivně doporučit nějakou investici), tak samozřejmě lépe být investiční zprostředkovatel ( to jediné nejde hned) a samozřejmě registraci na doplňkové penzijní spoření, testy AML a daňový základ.
   Finanční poradce by měl projít školení, na základě kterého, se tyto zkoušky absolvují.
   Potom samozřejmě produktová školení od společností, které zprostředkovává ( neustále) i na Hypo.
   Jsem si vědoma toho, že to stojí nemalé peníze, taky jsem to platila ( ale tak to prostě je).
   Potom může jít teprve za klienty, dělat finanční plány a neplácat nesmysly ( u nás i poté se zkušenějším kolegou, protože těch informací je spousta a jistota je jistota). Nicméně se nejedná o žádného garanta, který podepisuje smlouvy , ale o kolegu, který přišel, protože dotyčný je nováček.
   Jen pro pana Muaddipa, nic si prosím nevztahujte na sebe, neznám Vás a nebudu hodnotit práci, kterou jsem neviděla….píši jen svoje obecné názory..

   S pozdravem
   Eva

  • Samozřejmě držím palce, pokud to myslíte vážně…Nevím, jaké máte znalosti ohledně finančních trhů, ale za finanční krize v USA přece nemohli finanční poradci, tam se přece jednalo o společnost Lehman Brothers a úvěrování. S tím poradci asi nemohli nic dělat, a asi z oken neskákali. Mimo produktové školení a obchodní dovednosti nevím na jaké úrovni je vzdělání v ZFP ohledně fungování finančních trhů a ekonomiky, což má také dopad na investice, úrokové sazby, atd. Na náslech bych šel, ale asi by mi to dnes už nic nedalo, a nebyl bych nestranný. Nicméně mi bohatě stačily schůzky s poradci ze ZFP, ani po několika letech fungování neměli potřebné znalosti (je to ale možná jejich chyba, že se nevzdělávají).

   • Dobrý den,

    Moc děkuji. No pracuji na sobě, co to jde a čas povolí a opravdu nenabízím produkty dle provizí. Bohužel vím, že se to v naší i jiných společností děje…

    s pozdravem
    Muaddip

 8. Dobrý den,

  po nějaké době jsem si přečetl, co o ZFP napsal autor článku a zastavil jsem se u fráze psychologické triky. Před 14 dni jsem byl na náslechu základního semináře asi po 4 letech. Dovoluji si napsat svoji recenzi o tomto semináři.

  Protože jsme byl na náslechu a nedokoupil sem si stravu nebudu psát jak dobře vaří. Náslech mě stál pouhých 0 kč , protože pokud už nějakou přednášku máte zaplacenou můžete se přihlásit na náslech dané přednášky zdarma.

  První hodina byla také představení značky ZFP. Zde přednášel mladý hoch cca 25 let mluvil stále o tom co mu dala vysoká škola, ale titul sem u jména neviděl. Možná stále studuje… Protože úvod byl stále stejný historie + hotel jsem si říkal, zda by vadilo si donést jedno pivo. .. co se týče pomyslných triků použil lektor 2 fráze které mi působili jako hřeby do hlavy. Co to přesně bylo si již nevybavuji.

  Další hodinu přednášel starší pán s 15 Letou zkušeností u společnosti. Vedl 2 hodiny o základních programech. Pán hodinu vedl dobře na 100% vstřícně odpověděl asi na 5 otázek z řad posluchačům. Tyto 2 hodiny uběhli opravdu rychle a nebyl problém udržet pro mě pozornost i když sem seděl úplně vzadu. Bohužel někteří lidi byli opačného názoru a někteří dokonce kreslili záda souseda před sebou. Bylo co kreslit rastafa ve svátečním oblečením se jen tak nevidí…
  Co by se dalo brát jako nějaký pokus o trik sem shledal jen graf při poklesu důchodů, kdy se porovnával hrubý plat vs. důchod. Mezi hrubým platem a čistým je rozdíl. Takže ten propad příjmů není tak markantní. I když daný příklad nelze objektivně na čistý příjem paušalizovat. Z důvodů, že každý má jiné odpisy (děti,manželka…)

  Poslední 2 hodiny opět vedl ten samí lektor, co první ukazoval, co se se dá vydělat jen když ZFP licenci používáte jen pro sebe. protože obdobně používám svoji licenci používám i já mohl sem tyto údaje porovnat a jsem na tom lépe než byl modeloví příklad.

  Ještě shrnu, co Vám tento seminář přinese.
  Licenci pro možnost získat provize z vašich smluv.
  Přístup na extranet, kde je inweb porovnávač na pojištění aut, nemovitostí a zodpovědnosti občanů.
  Základní informace o nejběžnějších smlouvách.
  -jedná se opravdu jen o základní informace při čase cca 15 min na jeden produkt. Pro více informací je potřeba jít na další lekce za 300kč , které jsou již jen 2 hodinové a většinou je jich je pro jeden produkt i více…

  Základní seminář jsem v našel systému hodnotil známkou 2.

  Napište i Vaše zkušenosti se základním seminářem či dotazy.

  • Pokud tedy probíráte do hloubky produkty, narazili jste někdy na výrazy jako TER, PER, TANK? Co to vůbec znamená pro klienty, jaký dopad to na ně má? Odkážu Vás na http://www.produktovelisty.cz, kde jsou informace, které jste zřejmě na semináři neslyšel, ale produktově jsou docela zásadní.

   • Pro pana Davida

    Zmrd je silné slovo, ale určitě se to stát mohlo, bohužel nemám tvrzení od druhé strany, ale možné to je a určitě se někdo takoví našel…

    Pane Davide sem psal jsem Vám provize, které dostanu na pánovi důchodci, opět nevím, kde na něm vydělávám? Kdybych byl taký jak říkáte tak mu doporučím životko ;) Vaše špatná zkušenost Vás ovlivňuje je a neprávem mě očerňujete :)

    Je to vidět i ve Vaší reakci na počet školení.

    Paní Eva psala kopíruji:

    Takže pokud někdo nastoupí po škole do nějaké finanční společnosti, měl by sním chodit zkušený kolega na prvních minimálně 10-20 schůzek a kontrolovat správnost informací ( tak to chodí u nás)

    Ale ,že je to to samé ,co tu kritizujete u ZFP a se stejně pustíte jen do mě :)

    Co se týče POV atd…
    Dávám nabídku jít na základní seminář a krom možnosti porovnat cenu dostanete provizi, která Vám danou cenu ještě o tu provizy sníží…

    Co se týče o odpornosti doktorů , který nedělají přešlapy jsem bohužel nenašel počet žalob na ně, ale nějaký článek:
    http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=8602

    Jen v z mého okolí:
    Doktor nepoznal rakovinu mozku mé sestřenice. Přišel na to optik.
    Doktor poslal otce mého spolupracovníka před měsícem,domů že to nic není, v lékárně mu řekli, že má špatné játra že má okamžitě jet do nemocnice v nemocnici mu řekli, že mu zbýva 12 hod života.
    Můj spolužák přišel na základce o sluch díky doktorovi….

    Určitě najdete i dost článků o mechanicích a brzdách, myslím že měl takovou reklamu i Koop. :)

    A tchán dělá automechanika se základní školou vlastně a opravuje kamiony :D

    S pozdravem

    Muaddip

   • pro p. Muaddipa

    to si fakt děláte srandu ??? to je jako kdybyste byl automechanikem, který mi budě dělat brzdy na autě a vy jste se učí 11 školení a 35 hod. a stejně to pak musíte řešit se svým sponzorem a nebo garantem ??? první křižovatka a je po mě…nepřipadáte si jako loutka ???
    určitě bych neřešil finance s nějakým amatérem, který se musí s každou otázkou poradit s garantem a nebo sponzorem …raději si najdu firmu s daleko lepšími referencemi než je ZFP
    škoda že nejsou podmínky jako v zahraničí už by jste Vy a ostatní chytráci ze ZFP byli na dlažbě

    S pozdravem David Halfar

   • Dobrý den p. Petře

    lépe bych to nenapsal a zároveň děkuji za rady co jste mi dal

    S pozdravem David Halfar

   • Dobrý večer, myslím, že panu Muaddipovi nedochází, o co v diskuzi jde. Ani paní Eva, ani já, ani p. David nezpochybňujeme přínos nezávislého profiporadenství. Ale co nám nejde do hlavy, jak může někdo po základním semináři, bez zkušeností, řešit klientům finance (pokud beru v potaz hypotéky, jde o statisíce korun!!!). A to jim řeší člověk bez vzdělání, jen se základním seminářem!!!! P. Muaddipe – dochází Vám vůbec, že radíte klientům, zda v důchodu budou mít na jídlo, zda si dopřejí normální dovolenou, o kolik tisíc je můžete připravit špatným rozhodnutím? Případně s pomocí nějakého zkušenějšího kolegy. Nechápu. Neumím si představit doktora, který mě bude operovat bez atestace…..Systém ZFP je postaven na tom, aby si každý řešil finance po svém…Mám klienty, kteří po 10 letech pobytu v USA chtěli řešit hypotéku, spolu s dalšími věcmi. V USA měli svého finančního poradce, takže jsem měl možnost srovnání, jak to chodí v jiných státech. Chtěli standard, jaký měli v USA. Samozřejmě byli ochotni zaplatit, jak byli zvyklí – za profi služby pořádnou hotovost. Co bylo pro ně ale podstatné – chtěli řešit své potřeby, ne mé provize, a já jsem jim musel ukázat, co je na českém finančním trhu pro ně to nejlepší. Mohli srovnávat s finančními poradci v USA, kde jsou, pravda, trochu jiné parametry. V USA poradcům za služby platí – několik tisíc dolarů ročně, ale mají jistotu, že mají nejlepší službu na trhu. Jinak se může poradce jít bodnout, nedostane zaplaceno, samozřejmě reference klientů o jeho osobě mu raz dva ukončí byznys…. Pro mě bylo velkou zkušeností zjistit, jak to chodí ve vyspělých státech, a jak na tom jsme u nás. Samozřejmě všechna má doporučení si klienti chtěli ověřit na nezávislých serverech, dostupných stránkách, atd. Pokud by zjistili, že dělám poradce při práci, asi by mě kopnuli do zadnice – jak může někdo řešit statisíce a miliony klientům při práci!!!!!!!!! A nebýt profík… Pane Muaddip – proberte se – regulace se blíží, buď to budete dělat jako profík, nebo se na to vykašlete, divím se, že Vás hanba neliská ze všech stran, píšete tady o investicích, kde je kvalifikace investičního poradenství, kde jsou roky praxe, kde je kontrola ČNB, kde jsou další certifikáty a oprávnění. Co to tu melete o nějakém sponzorovi – klienta zajímá profi poradce, který mu vždy zajistí profi službu, pokud možno nejlepší na trhu, a ne někdo, kdo mu zavolá sponzora. Klient chce komplexní službu od A po Z – ale ne co mu chce „poradce“ sjednat, ale co chce klient řešit. Na Vaše daňové úlevy a další ptákoviny kašle, klient chce ušetřit prachy, o nic jiného mu nejde. Obchodními triky ho oblbnete možná na chvíli, ale jakmile zjistí, že jste ho obalamutili, pošle Vás k šípku. Další kecy – ohledně rezerv. „Poradkyně“ mi doporučila spořící účet – u pojišťovny!!!! Účet pro mimořádné pojistné nazývala paní „spořícím účtem“ – to ji učili na základním semináři!!!! Pokud tohle učí „poradce“ na základním semináři – chudáci klienti. Pro mě je základní seminář snůškou lží – pro lidi, kteří do toho nevidí, je to samozřejmě velký zážitek, ten kdo do toho vidí, nic překvapivého…

   • Dobrý den paní Evo

    u ZFP to chodí tak kdo nemá certifikaci za končenou zkouškou tj 11 školení asi 35 vyučovacích hodin musí veškeré smlouvy uzavírat s garantem. Garant nemusí být to samé, co sponzor, který mohl být na základním semináři týden před Vámi.

    I když máte zkoušku ze základů stejně neuzavřete životní pojištění a investice samotní to musí udělat člověk se zákonem 38, který opět složil zkoušku.

    Ke zkouškám se nedostanete jen přes školní lavice, ale je tam i nutný splňovat určitý počet bodů. Tudíž schůzek u klientů s garantem.

    Já se setkávám se svým sponzorem, který má veškerá oprávnění a je na 7. pozici každých 14 dnů osobně, cca 2x tydně spolu voláme a obden mi chodí e-maili s kanceláře o různých novinkách, akcích a změn při vyplňování smluv a veškeré smlouvy mi kontrolují v kanceláři.

    Určitě je lepší být fin. poradce než u přepážky. Máte pravdu, že je více možností jak klientovi poradit a netrvat jen na jedné instituci. Jak píšete. ZFP jsem díky bratrovi, který pracuje u konkurence. Jen se mi chtěl starat o smlouvy a teď sem se sním bavil, že by se mu líbilo abych pracoval u nich. Protože mám 100% podporu svého sponzora své kanceláře a značka ZFP mi nikdy nic neudělala zůstávám i když mám možnost jít jinam.

    S pozdravem ze zahrádky

    Muaddip

   • Dobrý den pane Muaddipe, děkuji reklamu nepotřebuji…..ale vy se mýlíte, pokud si myslíte, že někoho pomlouvám (to nemám zapotřebí)…psala jsem, že mi je úplně jedno, u které společnosti děláte ( je to o lidech).Nepsala jsem názor na Vaši společnost, ale jen svůj názor na ty základní semináře ( a ten je prostě takový).
    I z toho důvodu sem nebudu psát svoji společnost , je jasné, že ZFP to není.
    Po maturitě jsem nastoupila na dlouhých 7 let do nejmenované banky, kde jsem po 2 letech pracovala na pozici privátního poradce ( pro mě obrovská zkušenost a možná by si tím měl projít každý). Poté jsem odešla, protože jsem chtěla mít možnost klientům nabídnout jen to nejlepší na trhu a tu teď mám ( jsem spokojená a moji klienti taky…ještě mi žádný neodešel a přesně vědí na čem jsou)…to by možná stačilo k mému životopisu.
    Takže pokud někdo nastoupí po škole do nějaké finanční společnosti, měl by sním chodit zkušený kolega na prvních minimálně 10-20 schůzek a kontrolovat správnost informací ( tak to chodí u nás).
    Nikdo z nás není vševědoucí, tak i ti, co v této oblasti dělají dlouho se musí učit neustále nové a nové věci ( a řekněme si, že je toho opravdu hodně).
    Chtěl jste vědět názor ostatních, tak musíte skousnout bohužel i tu kritiku.

    Přeji pěkný víkend Eva

   • Dobrý den všem diskutujícím krom Muaddip
    David Halfar ul. Polní 371/3 Hlučín-Darkovičky
    Vážený p.??? z Vás se mi che zvracet, chudák ten důchodce co pro něho vytvoříte za nesmysly.
    Pro mě jste HYENA, která okrádá lidi !!! Škoda že sem nenapíšete své jméno do večera by jste byl ve zprávách i s celou ZFP a už by jste si neškrtl !!!
    Na jednu stránku píšete, že z toho chcete vytřískat co nejvíce a na druhou stranu píšete, že pokud by Vám nešlo o klienta tak děláte jiné věci. Vážený p.??? zatím sem se nesetkal s nikým kdo pracuje v ZFP kdo by byl odborník na finance .. Jde Vám především o co největší provize a na obyčejné lidi, důchodce, mladé lidi serete tak jako další zmrd p. Klapec Lukáš ze ZFP !!!
    Doporučil bych Vám ať se zavřete do té Vaší sponzorované Kanceláře se svojí asistentkou a spitoval svědomí

    David Halfar

   • Dobrý den,

    Paní Evo. Myslím, že sem nebudu psát 3 přepis rozhovoru s klientem a posílat sem kopie smluv a mích návrhů, aby jste se ubezpečila, že je vše v pořádku a zda jsme si stanovili cíle, ale samozřejmě si uvědomuji, že tu za 10 let nemusí být, ale to ani já či Vy. Vím jaké země má klient procestované a nebo zda mu vůbec umožňuje zdravotní stav cestovat mimo ČR vím. Takže u Vás mám červený puntíček.

    O pokutě pro ZFP se tu zmiňujete v komentářích furt dokola, tak se zeptejte přímo. Nemám problém se o tom bavit. Jak sem psal panu Petrovi můžete být už klidní. Opravdu hodně se to zmiňuje i na Základním semináři.

    Aha pozor, paní Eva vystudovala školu a hned měla 10 let praxe a mohla se stát fin. poradcem… Můj sponzor má přes 10 let u společnosti ZFP, nikdy sem ho neviděl říct o konkurenci nic špatného. Já to taky neudělám. Protože jak se psalo spektrum smluv je skoro stejné a spíše jde o poradce, zda je jeho záměr spokojený klient nebo co nejvyšší provize.

    Multi level marketing využívá více společností, ženy znají Avon třeba. Být zaměstnancem je taky jako být v MVL z mé práce profitují lidi nade mnou a já profituji z práce lidí pode mnou. Jen můžete občas pracovat do bezvědomí a nikdo Vás nepovýší.

    Já tu píšu o ZFP, tak si udělejte reklamu a napište pro jakou tu společnost děláte Vy.

    Hezký večer

   • Dobrý večer ( pro pana Muaddip), nezlobte se na mne, ale vy jste vůbec nepochopil, co jsem psala….já jsem se s Vámi nehádala o tom, zda je dům podpojištěn ( to je jasný), já mluvila o tom, zda opravdu víte co klient chce a potřebuje ( např. jestli se chce v důchodu podívat jen po Česku nebo na cestu kolem světa). A i v dalším komentáři píšete, že víte jaké má produkty ( to by Vás ale mělo zajímat, až nakonec….prvně jde totiž o to, jaké má klient potřeby a přání a až potom se můžete teprve zeptat, co pro to již udělal).
    Dále je mi úplně jedno, zda jste ze společnosti ZFP nebo jiné, jak již jsem jednou psala všude se najde někdo, kdo svoji práci dělá dobře a bohužel i naopak špatně.
    Děkuji Vám za poučení ohledně pojištění majetku, ale jak jsem psala předtím, bylo to myšleno obrazně ( příště napíšu jinak, aby bylo pochopeno)…jinak si myslím, že od Vás radu opravdu nepotřebuji.
    Pokud nabízíte doplňkové penzijní spoření ( tedy III.pilíř), doufám, že víte, že stejně jako zmiňované fondy není garantováno. Určitá forma garance je možná za poplatek jen u pár fondů. Vzhledem k tomu, že jste psal, že se jedná o důchodce, budete muset volit mírnější strategii, protože zřejmě nebude spořit ještě 10 let ( to by si taky těch peněz nemusel už užít) a potom si nejsem jistá, zda vydělá více než dobře zvolený fond…
    Prosíte o připomínky k základnímu semináři, ale to vy jste tady vytáhl klienty a co jim nabízíte, tak se nedivte, že lidi reagují.
    Pokud se chcete bavit o pokutách pro poradenské společnosti( nevím kterou jste myslel), tak tuším, že vy jste taky nějakou dostali ( tak už jen abychom to zmínili vše).
    A závěrem k tomu Vašemu semináři…ne nadarmo se říká “ ševče drž se svého kopyta“…takže můj názor je, že finanční poradenství by měli dělat zkušení lidé. Takže zvát lidi na základní seminář ( protože z jejich uzavíraných smluv máte pak samozřejmě provize), aby pochopili svět financí je prkotina….potom totiž uzavírají smlouvy, které nejsou výhodné a nesplňují jejich požadavky, protože se v tom ani potom nevyznají a ještě jsem nepotkala klienta, který by si sám od sebe přečetl celé obchodní podmínky, včetně výluk ( a od toho by tady měl být finanční poradce). Toto není finanční poradenství, ale lanaření lidí ( myslím, že jak funguje multilevel všichni víme).

   • Dobrý den,

    Pro pana „Davida“
    Přezdívka je přezdívka také neřeším zda jste skutečně David nebo ne, pošlete mi foto s vaší občankou dnešníma novina a otevřenou diskuzí a možná nebudu tvrdit že to nebude fotomontáž :D A také tu nepíšete své plné jméno :)
    Stěžujte si provozovateli stránek, že to umožňuje.

    Lovím v řadách důchodců, kteří jsou špatně servírovanými svojí bankou.
    Noví klient je mladá rodina a teď se do mě pusťte, že pro změnu lovím peníze z mladých rodin ;)

    Nevím, proč zvu lidi na základní seminář, když chci vytřískat pro sebe co nejvíc ;)

    Pro pana Petra
    Já mám maturitu s technické školy, i proto mě baví práce s čísly :)

    Musím Vám dát za pravdu , že ze začátku hoooodně lidem doporučovalo PDÚ, dnes tomu tak není na základním semináři i dalších školeních se před tímto varuje. A naopak u konkurence byla před 14 dni udělena pokuta. Takže pokrok dobrým směrem i proto, že je možnost spoření do fondů na přímo.

    Určitě pokud se Vám, člověk zve na základní nelíbí nechodit měli by jste mít u něj oporu, kancelář případně asistentku k dispozici jako mám díky mému sponzorovi i já.

    Provize u PF u důchodce ,povinném ručením a majetku mi na provizích(povinné ručení 50kč, nemovitost 150kč, PF cca 20kč) nezaplatí ani naftu. Kdyby mi šlo o produkty a ne o klienta, dělám úplně jiné věci… ;)

    Pěkný víkend všem diskutujicím

   • Komentuji i „výsledky“ základního semináře – osobní zkušenost s absolventy ZS. Nezajímalo je, co chci řešit já, ale jak by mi prodali produkty (samozřejmě nejlépe provizně ohodnocené životní pojištění), největší argument byly – jak jinak – daňové úlevy… :-). Samozřejmě mě lanařili na seminář, jak jinak, ale mě stačilo jedno setkání s absolventem. Pokud takto někdo dělá „poradenství“, tak pěkně děkuji. V solidní firmě by dlouho nevydržel a už vůbec by nemohl něco takového dělat při práci!! Pak se nebavíme o profiporadenství. A ohánět se úsporou na povinném ručení nebo pojištění nemovitosti – typické pro pojišťováky. Ti totiž řeší produkty, ne klienty…

   • p. Muaddip
    už jen to že se tady představujete pod přezdívkou hovoří za vše… lovíte v řadách důchodců a myslíte si že jste p. někdo .. i kdyby šel s Vámi důchodce kdokoliv na takzvaný základní seminář jediné co se dozví je to jak ZFP vymývá mozky.
    ZFP nikdy neumělo dělat pojištění pro klienty ale jen pro sebe aby na tom vytřískali co nejvíce
    Osobně jsem zažil kdy mě amatér ze ZFP vnutil jen jednu možnost a na té si trval

    David

   • Důchodce sem neviděl v bance to Vám musí dojít s toho, že vím jaké má pojištění a další rodinné informace. To jste si špatně vyvodil :) S panem jsem se již 2x pracovně setkal a v neděli se stavím po 3…. A proto vím, jaké produkty snad má, ale to je zbytečné Vám zase vysvětlovat.

    Stránky produktové listy znám, díval jsem se na RIP bohužel, tam se srovnává jen náklady na pojištění smrti(uvítal bych i další kategorie). Takže šikovná banka si tam dá náklady nízké a jinde si to vybere zpět. Navíc do porovnání si započtete proplacené provize a dostanete se i s Koop, kterou mám já do poměrně slušné pozice. A pokud někomu už dělám životní pojištění důrazně mu doporučuji, aby šel na základní seminář a i mu ukáži kolik je provize za jeho návrh smlouvy.

    Opět prosím pana i pana Petra, aby se držel tématu Základního semináře.

  • Dobrý den, trochu se Vám vmísím do debaty….nesouhlasím s tím, že finanční poradenství se dá dělat při práci nebo alespoň ne dobře. Jenom 2x týdně chodím na školení, abych stíhala všechny novinky.
   Dále jsem toho názoru, že pokud svoji práci děláte dobře, tak Vás klienti doporučí dál….nikdy se mi nestalo, že bych musela chodit a jak píšete vy verbovat klienty.
   Pracovníci banky mohou nabízet, pouze produkty, které mají v nabídce, přesně proto je výhodnější mít dobrého finančního poradce ( ve většině případů větší možnosti).
   Dále píšete, jak starý pán špatně spoří, ale co je to za investice…protože úplně klidně mu mohou vydělat víc, jak penzijní připojištění i se státním příspěvkem.
   Pojištění auta přeplácí…ale co v tom pojištění je a jak moc je to pro něho důležité (skla, střet ze zvěří apod.)? Dům je podpojištěn, ale co když jeho syn vlastní stavební firmu a ten dům by mu za ty peníze postavil? Nechci nikoho urazit, ale nelíbí se mi, když někdo háže čísly a o klientovi nic neví…to je právě to, co je špatně. Na prvním místě by mělo být to, co je důležité pro klienta a co potřebuje….pak teprve, když zjistíte, že je něco špatně, můžete měnit smlouvy…

   • Pro Muaddipa
    Vaší náturu bych chtěl mít !!! Něco jiného je tady tlachat o tom co tady tomu pánovi všechno dáte ale skutečnost je úplně někde jinde..
    Na semináři jsem byl a je to jen vymývání mozku a verbování. Podnikl jsem veškeré možné kroky abych tomu Zmrdovi ze ZFP zavařil.
    Co se týká PF, POV, pojištění majetku vždycky budu mít lepší nabídku než mi dáte vy ze ZFP a pokud je většina Čechů rozumná může se bez ZFP obejít
    Co si budeme vykládat ZFP nedostalo pokutu pro nic za nic a těch lidí co tady píšou svoje zkušenosti ze ZFP je mnohem více a sem tam občas se najde někdo kdo se pokouší to změnit
    PS. nemusíte se bát plakat určitě nebudu

   • Pane Davide já má svědomí čisté věřte si nebo ne.
    Panu důchodci stvořím to, co jsem psal. Konkrétně nic nepíšete nemáte jen jste asi i oprávněně na někoho naštván a asi je to Vám k ničemu i když ho znáte osobně. Jen razíte svá záporné hesla,a argumenty žádné proč třeba nemá spořit do PF, proč nemá mít stejné POV se stejnými limity se stejnou spoluúčasti a se stejnými připojištěnými za půlku asi má soucítit s bankou. :D A proč nemá mít správně pojištěný majetek na, který život pracoval v dolech….

    A nebrečte tu jste přece chlap ;)

    A možná, kdybyste četl diskuze pozorně, tak své jméno sem napsal,dokonce i s e-mailem, ale to se Vám nehodí do krámu. Je tu budete nadávat říkat nesmysli. Třeba se hádat o to, že sem nenapsal své jméno. začněte hledat a číst ;) :D

    S pozdravem
    Muaddip

   • Díky za komentář, Evo. Pan Muaddip zřejmě nepochopil, o co v diskuzi jde. Prostě bez důkladné analýzy není poradce schopen klientovi poradit, pak jen střílí od boku a snaží se klienta napasovat do nějakého produktu, který mu chce prodat. Poradce naopak hledá vhodný produkt pro klienta podle jeho potřeb. Viděl v bance důchodce, ale vůbec nezná jeho konkrétní situaci, neví proč si sjednával investiční produkty dané banky, jak je má nastavené a už ví, co by měl mít a kde si spořit…To je typické pro obchodníky a prodejce. A práci „poradců“, kteří to dělají při zaměstnání, jsem měl možnost vidět…Nemluvím jen o ZFP.

   • Dobrý den,

    Jeho investice mu více než penzijní spoření nevidělá, nemusíte se bát :D
    Pojištění auta sem srovnával se stejnýma limity i připojištěnýma a opravdu rozdíl 1.000,-
    Co se týče pojištění majetku přečtěte si článek viz níže o pod pojištěním a krácení plnění a nebo se na to pořádně optejte na svém 14 denním školením. A opravte si to u svých klientů. Syna vydědil, ale o klientovi nic nevím… :D a opravdu nikdo Vám taky barák nepostaví za milion a on by ten milion ani nedostal viz článek.

    http://www.penize.cz/pojisteni-nemovitosti/83711-jak-zjistite-na-jakou-castku-si-nejlepe-pojistit-nemovitost

    citace z článku:
    Kateřina Bílá z pojišťovny Wüstenrot toto ještě dále upřesňuje: „Pokud je pojistná částka nižší, krátí se pojistné plnění poměrem podpojištění. V případě totální škody nezískáte částku, za kterou budete moci postavit budovu novou, u částečné škody nezískáte ani dostatek financí na potřebnou opravu budovy.“ Pro ilustraci – například, rodinný dům s pořizovací hodnotou 5 000 000 korun má sjednanou pojistku jen na milion korun. Jestliže pak vichřice způsobí škodu na střeše tohoto domu ve výši 100 tisíc korun, klient má nárok podle Bílé na pojistné plnění pouze do výše 20 000 korun.
    Zdroj: http://www.penize.cz/pojisteni-nemovitosti/83711-jak-zjistite-na-jakou-castku-si-nejlepe-pojistit-nemovitost

    Radši bych tu uvítal Vaše otázky, připomínky k Základnímu semináři :)

  • Dobrý den, zkušenost se seminářem je pozitivní pro většinu lidí, pokud se nesetkají s verbováním. Dost dobře nechápu, jak člověk se základním seminářem, příp. dalším vzděláváním, může poskytovat profiporadenskou službu, pokud to nedělá na plný úvazek, ale jen jako „bočák“ při práci. Něco jiného je naházet čísla do kalkulaček na povinné ručení, případně další pojištění, něco jiného je dlouhodobá profesionální práce poradce (kompletní finanční plán, zajištění, rezervy, investice, bankovní služby, konsolidace, atd.). Prostě nastavení kompletního portfolia, včetně dlouhodobého servisu. Už tady někde padlo srovnání s doktorem nebo zubařem, který by tu práci dělal jako bočák. Neumím si to představit a asi bych si takového doktora nevybral. Licenci sice používáte pro sebe, ale řešíte finance (a ne malé) dalším klientům na mnoho let dopředu, což je dle mého dost velká zodpovědnost na to, aby to někdo dělal jako vedlejšák. Něco jiného je sjednat povinné ručení (kde se platby liší max. o pár set korun roční platby), něco jiného je řešit klientům kompletně finance od A do Z. Pořád je to o tom samém – vyděláte si vy, ale dopad to má na klienty.

   • Dobrý den, přečetl jsem několik příspěvku a myslím, že někteří nepochopili základní věc. Vzdělávací systém není o tom, že z vás bude pojištovak. Dle mého je to o nahlédnutí pod pokličku. Setkávám se s naprostou neznalosti základních věci. Pokud chcete v teto oblasti pracovat musíte se vzdělávat a hlavně je to o lidech. Hezký večer a ať vás nikdo neokrade

   • Dobrý den,

    Je to jednoduché, když nemáte dost klientů to dělat na hlavní pracovní poměr zbydou Vám 3 věci. Odcházet lidi a verbovat je, aby přešli k Vám i když máte třeba již zkušeného poradce, rušit případně uzavírat smlouvy, který Vaši klienti nepotřebují a nebo hold to dělat při práci pořádně a nabírat si další spokojené klienty. Co zvolíte vy? Aha vy si otevřete ordinaci s prázdnou čekárnou. Doktoři si kupují ordinace od doktorů, kteří jdou do důchodu.

    Co se týče kalkulaček na povinné ručení a rozdíl pár stovek. Rozdíl je pár tisíc korun ročně s různýma plněními a případnými bonusy.

    Konsolidaci dělají specialisté v ZFP, jako hypotéky. úvěry ze stavebního spoření, pojištění majetků firem i investice si sám po základním semináři nezaložíte…

    Co se týče zodpovědnosti
    Veškeré smlouvy jsou přes garanta u nováčků. Klient vyplňuje dotazníky, to slouží i jako ochrana pro nás. Zkouška od ČNB ze zákona 38 a máme certifikaci od ministerstva školství :)

    Navíc nabízíme, aby si klienti vydělali na svých smlouvách.

    „Pořád je to o tom samém – vyděláte si vy, ale dopad to má na klienty.“ Tuhle větu mám tak rád. Můžu Vám povědět, co jsem viděl tento týden u důchodce, který 100% věří paní u bankovní přepážky. spoří si 2x po 500 do dvou investičních fondů dané banky, ale penzijní spoření nemá (ověřováno) pojištění auta přeplácí o 1000,- a zdění dům s 7 místnosti,garáží a stodolami má pojištění na 1.000.000. Podle mě značně podpojištěn , by byl rád, kdyby dostal 300.000.

    Toto je výsledek profesionální péče v bance. Pokud by Vás taký doktor nezabil tak nevím :)

 9. Můžu se zeptat kde se dá vzdělávat ve finanční gramotnosti zadarmo mimo školní lavice a co je pro to potřeba udělat? Mám zkušenost s dvěma fin. poradcema ( jeden z nich je sousedka) a všichni ať přijde kdo přijde mi tvrdí že to co mám je špatně a je to potřeba předělat. Chtěla bych si tomu teda rozumět sama a nenechat se opět napálit. Děkuji za odpověď.

  • Myslím, že právě pro člověka jako jste vy je vzdělávací OPEN akademie, ale nenechte se napálit. ZFP ma dobrý vzdělávací systém ale je to o lidech i v ZFP je hodně háj..ů (lumpu) Hezký den.

  • Dobrý den, Vy sama nejlíp víte co potřebujete a správný finanční poradce by se Vás na to měl zeptat…pokud se někdo jen podívá na smlouvy a řekne, že je všechno špatně, není to dobře. Zeptejte se příště, proč a co je na Vašich smlouvách špatně….uvidíte co Vám odpoví. Vy sama se určitě můžete obecně vzdělávat, jak pracovat se svými financemi, abyste dosáhla svých cílů, ale vyznat se v produktech, které jsou na trhu bude horší. Já sama pracuji jako finanční poradce a vzdělávám se prakticky každý den, protože je stále něco nového ( jinak to nejde). Hráli jsme i hru na základních školách, která je o základech finanční gramotnosti…teď se chystáme i do mateřského centra a všichni jsou vítáni ( je to zdarma). Tak pokud o něčem takovém uslyšíte, běžte se tam mrknout. Přeji Vám hodně štěstí, ať to zvládnete.

   • Hezký den, jen mohu potvrdit. Minulý týden jsem měl přednášku o financích v mateřském centru, bylo to moc fajn. Zdarma, bez nabízení jakýchkoliv produktů, mohl přijít, kdo chtěl. Podobné dobré zkušenosti mám i se vzděláváním na středních i základních školách. Pokud jde o to, předat něco lidem, něco je naučit, je to neformální posezení s dotazy, lidé úplně jinak reagují než jim nabízet produkty. Také měly maminky obavy, jestli to nebude vymývání mozků spojené s nabídkou produktů..Moc příjemné dopoledne pro všechny zúčastněné. Jen mohu souhlasit s Evou…

  • Dobrý den, učím finanční gramotnost jak na základní, tak i střední škole, mimo to i ve firmách, mateřských centrech. Pokud Vám někdo tvrdí, že máte vše špatně, aniž by s Vámi prošel Vaše potřeby, plány do budoucna, atd., ani se s ním dál nebavte. Asi Vám řekl, že jeho smlouvy jsou ty nejlepší, ale neřekl, proč… Pokud chcete financím rozumět sama, do určité míry to jde, hlavně je třeba zdravý selský rozum, to stačí. Pokud se jedná o podrobnosti různých finančních nástrojů a produktů, je potřeba mimo zkušenosti i pravidelné vzdělávání. Změn v této oblasti je každou chvíli několik. Jestli chcete dobrého nezávislého poradce, dejte na doporučení známých, reference, podívejte se i na stránky ČNB, jaká má dotyčný oprávnění, a dejte i na pocit z člověka, se kterým byste se o financích bavila, jestli si vzájemně sednete. Když Vám bude tvrdit, jak máte všechno špatně, jde mu ne o Vás, ale o provize. A měl by dělat poradce na plný úvazek, ne jako „bočák“. Doporučuji odkaz na http://www.produktovelisty.cz, kde si můžete zjistit informace o produktech, které Vám případně bude někdo nabízet.

 10. Dobrý den,tak tady pročítám vaše názory a musím se přiznat , že patřím k těm, kteří si myslí,že ZFP jsou lumpové a zloději :-) Jedna známá z našeho města,která dělá celá léta uklízečku a její manžel pracuje jako lesní dělník se snad museli pomátnout.Hodili se do gala a chodí s černou aktovkou a jsou z nich velcí finanční poradci ZFP. Nosánek nahoru,prostě jsou teď hogo fogo :-) Ta paní dala v práci výpověď a jezdí několikrát do měsíce na semináře do Prahy.Všude tvrdí jak byli hloupí, když si dříve nechali „klasické“ pojištění,povinné ručení a hypotéku na byt … spousta peněz prý šla do kapes pojištováků „darmožroutů“ Teď všechno zrušili a udělali si sami životní pojištění,penzijní připojištění,povinné ručení u ZFP. Dokonce si prý nějak přefinancovali hypotéku a údajně ušetřili kolik tisíc měsíčně.To mi hlava nebere:-) Je pravda, že jezdí s tou ZFP akademíí po různých výletech.V moravském sklípku,na nějakou chatu.Vloni byli na několika denní plavbě luxusním trajektem po středomoří.Všechno působí tak pohádkově :-) Mohl by mi někdo vysvětlit jak to tam funguje např. s tím přefinancováním hypotéky a kdo vlastně platí ty luxusní výlety ? Oni zarytě tvrdí, že to platí ZFP, co si o tom myslíte vy ??? Já myslím, že jsou hloupí a o spoustu peněz naopak přijdou :-(

  • Jasně že mají takové vydobytky od společnosti ZFP, ale kolika lidem udělali medvědí službu. Storna smluv a zpracované nové, to jsou potom bodíky navíc a provize. Ale až lidé procitnou budou opět kde byli. ZFP opravdu HNUS, přišla jsem o 66.000,00 Kč. Dnes tomu říkám školné.

  • Dobrý den, refinancování hypotéky si může zařídit člověk sám, nebo přes zprostředkovatele (fin. poradce), který mu může domluvit výhodnější podmínky v bance, než by si klient vyjednal sám, a převede hypotéku ve výročí fixace do jiné banky. Zprostředkovatel za to dostane od banky provizi. Klient neplatí nic. Při refinancování je možné se dostat se splátkou opravdu níž, ale záleží na celkovém nastavení hypotéky. Pokud se týká dalších produktů (např. životního pojištění, pojištění majetku, aut, investic), tam zprostředkovatel dostává za sjednané produkty také provizi, a to ve výši, kterou si sjedná společnost, pro kterou pracuje (např. ZFP, OVB, a plno jiných), s dotyčnou pojišťovnou.To ale klienti již neví, jaká ta provize je. Provize je zahrnuta v platbě pojistného, a tady už nastává problém, protože pokud má společnost nastaveny vysoké provize, je to na úkor klienta. Poplatky, provize jsou zahrnuty do celkové nákladovosti produktu. Takže pokud v životním pojištění má společnost domluveny vysoké provize (může to být kolem 180 % ročního pojistného), je to na úkor klientů, další věcí jsou poplatky u různých pojišťoven. Zprostředkovatelé často lákají klienty na to, kolik si např. v životním pojištění naspoří na stáří, ale právě tyto poplatky způsobí, že např. po 10 letech lidé zjistí, že na pojistce mají jen to, co tam vložili. Je dobré se podívat na http://www.produktovelisty.cz, kde je srovnání produktů od různých společností. ZFP z toho nevychází moc dobře…

   • stranka obsahuje malware nejde otevrit pane,,neskusili by sme nejaký ten další link pekne prosím?.

   • Dobrý večer, myslím, že každý by měl mít svého finančního poradce, kterému může věřit….refinancování hypotéky opravdu není složité, ale je třeba si zjistit podmínky a aktuální sazby, které můžou být i podmíněny založením účtu, pojištěním k hypotéce nebo kreditní kartou. V některých případech může být úžasná sazba, ale všechno to okolo nás může vyjít v závěru daleko dráž, než o něco vyšší sazba ( dá se skoro vždy smlouvat). V pojištění platí jedno zlaté pravidlo..pojištění má zajistit příjmy a majetek a nemělo by sloužit jako spořící produkt ( je to neprůhledné a jsou tam zbytečné poplatky). Nemůžu souhlasit s tím, že všude jsou jen lháři a podvodníci… ve všech společnostech, které se tímto zabývají se najdou slušní a dobří finanční poradci…ale samozřejmě i ti, kteří Vás chtějí obrat. Finanční poradce by s Vámi měl v první řadě řešit Vaše potřeby, cíle do budoucna a teprve na základě toho vypracovat finanční analýzu. Každý z nás má jiné potřeby a tak se nedá na 100% říct, že je něco úplně spatně. Ale samozřejmě jsou horší i lepší pojistky..je potřeba pročíst ty podmínky vzadu a hlavně seznam výluk pro dané pojištění (to hraje velkou roli). Určitě neplatí, že nejdražší pojistka je ta nejlepší ( to je blbost). Investice jsou kategorie sama pro sebe…záleží, kolik člověk chce vydělat, jaký má vztah k riziku a na jak dlouho ukládá svoje peníze ( i tady platí, že je třeba vědět plány a potřeby klienta). Ano je pravda, že finanční poradci berou provize za uzavřené produkty ( je to zaměstnání jako každé jiné).Já jsem toho názoru, že pokud che někdo tuto práci dělat dlouhodobě, musí ji dělat dobře, aby se mu vraceli spokojení klienti a popřípadě i doporučili dál ( jinak to nejde).

 11. ZFP – podvodníci největšího kalibru! Přesně jak bylo řečeno v mnohých recenzích před touto. Nepřiznává se mi to snadno, ale jsem také jednou z obětí. Zcela bezostyšně manipulují, záměrně zatajují pravdu a na přímou otázku neváhají zalhat (životní pojištění prodané jako spořící produkt). Dejte si pozor zejména na Alenu Špryslovou z Kolína!!! Další dvě „borkyně“ se jmenují Balašová a Smrkovská. Všechny lžou, až se jim od hu.. práší. Podám stížnost ČNB, ale myslím, že mi to bude houby platné. Malým zadostiučiněním mi je ta dvoumilionová pokuta.

 12. Dobrý den i já musím souhlasit s panem Machacem díky ZFP dokážeme omezit finanční gramotnost a jak říká pan Machač jde nám hlavne o vzdělaní takže to co tady čtu absolutně nechápu a nevím proč tímhle způsobem chcete společnost očernit

  • Možná jste to tak nemyslel, ale zní to hezky: „díky ZFP dokážeme omezit finanční gramotnost“… A je to prakticky tak, jak píšete – ZFP omezuje finanční gramotnost. Tím, co tlačí lidem do hlavy na seminářích. Vždyť za to mj. dostala pokutu od ČNB, jak propagovala slavnou trojkombinaci, doporučovala lidem spořit v životních pojistkách s extrémně vysokými poplatky, které vydávala jako spořící produkt, protože namodelovat pojistku s výnosy 10 % není žádný kumšt, to zvládne i člověk finančně negramotný, příp. naučený ze semináře, jak dobře prodat pojistku (a shrábnout provizi). Kdo by to nekoupil, takový skvělý produkt, že? Po pár letech se klient podiví, kde má ty výnosy, ale tzv. poradce už mu telefon nebere, a pár desítek tisíc je v trapu. I na to reagovala ČNB, která zakázala prezentovat životní pojištění jako spořící nástroj (mimo příspěvky zaměstnavatele). Takže ano – ZFP omezuje finanční gramotnost, naprosto souhlasím…

  • Dobrý den, pokud jde ZFP hlavně o vzdělání, proč se za semináře platí? Zažil jsem vzdělávání ohledně finanční gramotnosti – a ZADARMO!!!!! Přijde mi, že pod zástěrkou semináře je třeba nalákat lidi do systému a pak na nich vydělávat. Systém, kde může pracovat jako finanční poradce ten, kdo to má jako druhé zaměstnání, nebo ten, kdo mimo oprávnění PPZ nemá nic jiného, mi nepřijde jako profesionální. Chtějí řešit investice, ale oprávnění na investiční poradenství nemají. Jak chtějí s klienty investovat? V kalkulačce CONSEQu zvládne modelaci i žák základní školy. Základy finanční gramotnosti a znalost fin. trhu sice „poradci“ ZFP mají, ale pokud jde o hlubší vědomosti, zatím jsem se s žádným nesetkal. Takovému poradci, který mi není schopen nastavit vhodný produkt nejen podle ceny, ale i podle nákladovosti a dalších podstatných ukazatelů, a vysvětlit mi je, bych finance nesvěřil. Vždyť u hypoték jde o částky v řádech statisíců, u pojištění v řádech tisíců (a to se bavíme jen o poplatcích ve prospěch pojišťovny, příp. fondů, výše provize pro zprostředkovatele, atd.). ZFP mě o odbornosti opravdu nepřesvědčila. Jde o jen prodej produktů.

   • Petře vzdělaní se platí a není na tom nic zvláštního. Hezky den.

   • Nemůžu si pomoct, ale ty tady snad i chrápeš, jen aby ti něco o ZFP neuniklo! :-D
    Vypisuješ kraviny a děláš ze sebe chytráka a to úplně zbytečně…
    Mám zkušenosti s OVB, PARTNERS, DataLife a taky ZFP.
    Byl jsem na semináři ZFP a zaplatil zaň. To je pravda.
    Zaplatil jsem, protože jsem chtěl a nikdo mě do toho nenutil!!
    Jel jsem pak s chlapem, který mě na ten seminář pozval, co bylo cca 300km.
    Tam jsem měl po celou dobu zajištěné 4x občerstvení + 1x oběd.
    Dostal jsem slevovou kartu, kterou nevím jestli využiji, ale to není vůbec důležité.
    Podstatné je, že jsem se dozvěděl věci, které jsem potřeboval vědět.
    Přednášel starší chlapík, který to měl v hlavě srovnaný a nikoho do ničeho nenutil.
    Abych to zkrátil. Celý seminář byl naprosto bez nátlaku a v pohodě.
    Věřte, že jinak bych se okamžitě postavil a bez slova odešel.
    Nesnáším nátlak!!
    Na závěr nám jen sdělili, že je jen na nás, jestli budeme chtít se ZFP spolupracovat, nebo nee.
    Já osobně jsem se jěště nerozhodl, ale co jsem udělal bylo, že jsem použil zmíněné informace ke svému prospěchu. /za které jsem zaplatil/
    Takže proč ne?
    Mimo jiné. Dělal jsem 6 let pro dvě nemalé společnosti zaměřené na průmyslovou distribuci a vždy, když jsem musel na seminář, tak účetní brečela, kolik zato musí firma zaplatit!
    Každý si to musí spočítat sám, jestli se mu to vyplatí, nebo nee!
    No a na závěr bych jen dodal, že jsem pro ZFP do dnešního dne neudělal vůbec nic. Nikdo mě neuhání a ani po mě nikdo nic nechce.
    Naopak, byl jsem pozván na meeting do Brna, kde bylo tisíc lidí a kde mě to nestálo ani korunu!!
    A jel jsem tam z prostého důvodu.
    Jednak tam přednášel Jan Mühlfeit a jednak jsem si chtěl jěště jednou ověřit ten brutální nátlak a to vymývání mozků o kterém tady lidi píší.
    Sorry, ale nic takového se nedělo.
    Jak jsme tam přijeli, tak jsme odjeli a jediná otázka, která zazněla směrem ke mě byla.
    Jestli se mi to líbilo?
    Bylo by asi na místě, kdyby si skutečně tímhle prošli lidi co tady píší ty parády.
    Takže asi tak…

  • A vzděláváte jen tak, zadarmo, z dobré vůle? Nemáte žádné provize ani poplatky? :)

   • Ne, jen je odkazujete na bůhví jaký stránky a neříkáte jim vůbec nic ani nijak neručíte. Geniální!! budete taky vracet provizi dá se na Vás taky stěžovat máte nějaký mobil případně adresu na kterou se dá stěžovat? Na základním semináři je několikrát řečeno, že je to jen začátek vzdělávání. Hodinu se tam baví o provizím systému, kde jsou jasně popsaný mezi provize. Pokud tam někdo je a čumí do mobilu, případně jde na základní seminář s tím, že si to odsedí a pak se o vše postará mentor pak jsou k tomu podobné báchorky. Nikdo s podobným názorem, kdo odchodil další přednášky tu není. Do banky či pojišťoven taky chodím, ale nezaznamenávám, žádný rozdíl mezi jimi a mým mentorem. Mentor je spíše lepší nabízí i konkurenci, posílá mi pravidelně nabídku novinek a akcí. Taky vám z banky poslali za poslední rok 30.000 ? Možná Vám dali plyšáka nebo tužtičku…

   • Vážený pane stačí kliknúť na vaše meno a je mi hneď jasné že vy všetko robíte zadarmo
    popup vyskakovacie okno http://hodnocenipujcek.cz/ vám nedáva žiadnu províziu že?

    • Máte samozřejmě pravdu, takhle to opravdu je, získávám z půjček provize. Ale zmiňovaný web je vytvořen za účelem zisku a nesnažím se mást lidi tím, že je „učím finanční gramotnosti“ a nic za to nechci :)

 13. Moje poslední zkušenost je taková že článek je v podstatě pravdivý. Byl jsem na semináři před deseti lety a od té doby nespolupracoval nyní nás celou rodinu oslovil manžel od sestřenice že se nám jak oni říkají podívá na finance ….. No samozřejmě vše bylo špatné vše se musí zrušit uzavřít nové a dražší,švagr se na něco chytil a uzavřel….poté nás vzal na seminář. Začátek ok ale potom klasický nátlak a vymývání mozků sliby desetitisícovych provizí poté přemlouvání vedoucího k spolupráci zjištění že co nám navykládal bylo špatné a na spoustě věcí by se hrubě prodělalo u určitých věcí se nebojí zajít i k drobným podvodům které nebudu rozebírat radši a nakonec zjištění že se na nás chtěl hlavně pořádně napakovat. Skončilo to tak že jsme ho v podstatě museli vyhodit a jeho vedoucího taky protože nás hodlali navštěvovat každý tyden zřejmě a nyní se spolu nebavíme a ukončili jsme styky. Výborná zkušenost a vřele doporučuji poslat tyto parazity ze zfp na svoje nepřátele aby jim otrávili život. Já už nechci nikdy nikoho z nich doma ani kdyby mi za to Platil :)))

  • Zkušenost mnoha lidí, jen někteří ještě neprohlédli a nechají si vymývat mozky. Kdyby spočítali, o kolik peněz přišli díky zrušení smluv, co jim doporučili ZFP prodejci (o poradcích není řeč), asi by se divili. Proč asi dostala ZFP flastr 2 miliony? Bohužel, jenom 2 miliony…to si nahoní na páru dalších ovečkách. Snad jim brzká regulace zatne tipec..

 14. Dobrý den, rovněž jsem byla oslovena obchodními zástupci ZFP GROUP s nabídkou služeb finančního poradenství. Pominu pozvání na vstupní seminář či školení, které jsem s díky odmítla (zavánělo mi to „letadlem“ a sama se finančnímu poradenství rozhodně nehodlám věnovat). Ze zvědavosti (a na doporučení svého dobrého známého, který služby ZFP GROUP využívá) jsem dovolila obchodním zástupcům ZFP GROUP nahlédnout do svých platných smluv a obdržela jsem rady na zrušení některých finančních produktů, které mám sjednané (např. penzijní připojištění či termínované vklady) a dále nabídku investičních produktů, které ZFP GROUP nabízí, a to investice do podílových fondů (reality) a investice do investičního zlata (a samozřejmě nabídku všemožných pojištění). Dosud jsem si neudělala na tuto nabídku jednoznačný názor a na tomto fóru se zkušenosti pisatelů se ZFP GROUP diamentrálně liší. Máte prosím někdo zkušenosti s výše uvedenými produkty z portolia ZFP GROUP? Ocením především zkušenosti klientů, kteří již tyto produkty využívají, méně agitaci ze strany jiných obchodních zástupců této společnosti. Děkuji.

  • Dobrý den, s realitním fondem ZFPI mám zkušenost. Po necelých 3 letech mám zhodnocení něco málo přes 13% a to je asi vše. Hezký den.

  • V době své neznalosti mě přesvědčil prodejce ZFP (ale jen na krátkou dobu), abych spořil v životním pojištění Dynamik (600,- měsíčně). Zapomněl mi ale říct, že 3 roky se budou umořovat vstupní náklady, provize, poplatky (protože bych to nepodepsal), ani mi nesdělil, jakým způsobem zde budu spořit (protože neznal, jaké poplatky si účtují fondy). A výnosy mi krásně namodeloval kolem 10 %!!! Kdo by to nebral, že?…Úplné informace jsem si zjistil naštěstí už po půl roce, někteří si takové hrůzy platí několik let. Po zrušení takového perfektního produktu se mi už neozval…Holt musel vracet provize

  • Dobrý den, nevím, na základě čeho Vám doporučili zrušit smlouvy, které již běží. Mělo by to být na základě analýzy, kde obchodní zástupce měl zjistit, zda smlouvy odpovídají Vašim potřebám, plánům, atd. Realitní fond ZFP – jaký jiný by měli nabízet, než svůj? O nějaké nezávislosti není ani řeči…Navíc trh realit je nestálý, nevím další podrobnosti, zda s Vámi také probrali, jaké máte rezervy, jaké splátky, výdaje….Doporučená rada – investovat jen do toho, čemu rozumíte. To, že umí hezky o financích povídat, neznamená, že jim opravdu rozumí. Obecně má ZFP produkty s vysokými poplatky (vysoké provize prodejcům), pokud byste se chtěla informovat blíže, viz. odkaz http://www.produktovelisty.cz. Investice nelze nabízet jako hrušky nebo rohlíky, dotyčný zástupce by měl mít oprávnění k investičnímu poradenství, což znamená, že správně nemůže klientovi doporučit konkrétní produkt pro investování, ale jen oblast, která je pro něj vhodná…Bodejť by Vám nedoporučili všechno zrušit a nastavit jejich produkt, jde v první řadě o peníze…Mluvím z vlastní zkušenosti, co mi v dřívější době nabídli. Pojistku Vám sjedná každý, kdo umí s excelovskou tabulkou, výnosy si tam namodeluje takové, aby na to nalákal a klient to podepsal…Už to pro mě bylo varováním, když ZFP dostala pokutu 2 miliony za klamání klientů s nereálnými výnosy a nepravdivými údaji o svých produktech. Měl jsem možnost být s několika prodejci ZFP, ani jeden mě nepřesvědčil, že je to profiporadce.

 15. Dobry den,

  vetsi nesmysly jsem dlouho necetl, takhle to v ZFP Akademii vubec nechodi. Spolupracuji od roku 2009, aktivne se vzdelavam a s nicim uvedenym v „recenzi“ nemohu souhlasit. Anonymni pisalek asi nebyl na seminari, ale okopiroval to z 10 let starych „diskuzi“ na nekterem jinem foru.

  Ja naopak znam jen same solidni lidi a za 6 let jsem se spoustu naucil, privydelavam si pri praci, spolupracovnici jsou spokojeni a nikdo me do niceho nenutil, zadne „triky“ nas take neuci. ZFP je hlavne o vzdelavani, rozsirovani obzoru a az potom o penezich. Recenze je snuska nesmyslu – doporucuji napred si promluvit s nekym, kdo opravdu na seminari byl.

  Mimochodem, verte oficialnim zdrojum: http://www.zfpa.cz

  • Dobrý den p. Marie

   mám velmi špatné zkušenosti se ZFP GROUP nechal jsem si od nich udělat životní pojištění a dopadlo to pro mě velmi špatně. Doporučuji si udělat průzkum od firem, které se tímto živí a sama uvidíte výsledek,
   toto zpracování je zdarma, ale v žádném případě nerušte smlouvy …
   ZFP Vám zruší veškeré smlouvy a založí nové (výhodné leda tak pro ně, ale v žádném případě ne pro Vás)

  • Pane Machač, snad mi nechcete tvrdit, že máte doktora, který chodí do ordinace po své práci a doktora dělá jako hobby!!! A když si neví v ordinaci rady, zavolá jinému doktorovi, aby se ho zeptal. To bych chtěl vidět… Na tom je bita ZFP a podobné firmy, kde je možné takovou práci dělat jako „bočák“. Kvůli podobným se bude regulovat pojistný trh, provize, atd. Pak se ale nebavme o profesionálním poradenství. Pak jsou na tom biti klienti – viz. účastník diskuze p. David. V solidní firmě by takový poradce skončil, pokud by se prokázalo, že poradce sjednal něco nevýhodného klientovi. A z několika diskuzí s „poradci“ ZFP jsem si udělal jasno – ani jeden nebyl odborník. Argumenty typu – „my děláme perfektní povinné ručení“, „životko za 300 měsíčně“, apod. mi jsou k smíchu. Prostě hrají na cenu, na to lidi slyší.

  • to snad nemyslíte vážně p. Machac co jste napsal.
   jak asi může vypadat Vaše práce s financemi když se tomu Věnujete po práci ??? Za 1. to není o vzdělávání, ale o penězích z provizí, a upřímně řečeno ne zrovna malé. Nesetkal jsem se a žádným odborníkem, který by poradil !!!
   buď jste stupidní a nebo nechápu jak můžete napsat ať věříme oficiálnímu zdroji ZFP !!! pro mě je důležitější vyjádření ČNB, která udělila 2 milionovou pokutu ZFP…
   rozhodně si už nechám poradit odborníkem a ne nějakým fušerem, který tomu vůbec nerozumí a dělá tuhle práci jako vedlejší činnost…
   David Halfar

   • pane Machači

    toto není diskuse ale recenze o praktikách ZFP a jaké podvody dělají na slušné lidi !!!
    řekl bych to asi takhle “ hloupější odstoupí, protože hájit někoho kdo okrádá slušné lidi nemá cenu “ těch podvedených lidí je spousta.
    asi by jste se měl zamyslet nad tím jestli se dá tato práce vykonávat jen po práci a nebo se tím živit jako odborník na plný úvazek

    David Halfar

   • Pane Machači, snad mi nechcete tvrdit, že si ČNB pokutu vymyslela. Zdůvodnění je v odkazu, to jsoou fakta…

   • Moudrejsi ustoupi – napred si zkuste overit fakta, tahle diskuze je nesmyslna.

  • Oficiální zdroje jsou jedna věc, osobní zkušenost druhá. Kopírovat osobní zkušenost nelze. Já osobně dám na zkušenost. Píšu, co jsem osobně zažil s „poradci“ ZFP, a viděl jsem jejich práci. Tím netvrdím, že všichni jsou stejní.
   Oficiální zdroje jsou pro mě např. ČNB – http://www.opojisteni.cz/ekonomika/dohled-nad-pojistnym-trhem/cnb-potvrdila-dvoumilionovou-pokutu-pro-zfp-akademii/

 16. Dobrý den
  taky mám špatnou zkušenost s ZFP a to konkrétně s Klapec Lukáš pozor na něho neumí a neudělá pojistku pro Vás ale pro pojišťovnu . Shrábne provizi a pak se na Vás vykašle!!!
  Navíc nebyl schopen mi předložit nabídky jiných pojišťoven ale jen od jedné

  • zdravím,
   moje zkušenost se ZFP je několikaletá a velmi pozitivní. Pravidelně využívám služeb svého specialisty a vždy mi dobře poradil. Nejvíce mi pomohl na začátku spolupráce po základním semináři. Udělal mi pořádek ve smlouvách v celé mé rodině. Poradil nám jak rekonstruovat domek s úvěrem ze stavebního spoření. I od mých známých mám dobré odezvy. Pan Mareček ze ZFP má moji důvěru a jsem s ním spokojen. Nikdy mě k ničemu netlačil, navrhl mi řešení a dal mi čas na rozmyšlenou.

   Zdeněk

   • Prodejci ze ZFP udělají dojem na lidi, kteří se ve financích nevyznají, umí používat odborné termíny, ale pokud se potkají s někým, kdo se ve financích pohybuje delší dobu, dochází jim dech. Vlastně ne – ještě umí pozvat na seminář…Tady ale ohromí zase jen lidi, kteří tomu nerozumí. Ředitel pobočky !!!!! mi nebyl schopen vysvětlit poplatky a fungování realitních fondů ZFP, nevěděl ani, kde si může zjistit nákladovost životních pojistek, základní pojmy jako TER, PER, TANK mu neříkaly už vůbec nic. Když jsem s dotazy nedal pokoj, už se neozval. Čekal jsem diskuzi na odborné úrovni a nějakou argumentaci, ale nic. Zjistil, že mě na seminář nedostane, tak skončil. Toho bych chtěl za poradce…

   • pro p.Petr Machac

    rozhodně nejsem anonym vždy se podepíšu!!!

    rozhodně se nebudu vyjadřovat slušným způsobem vůči lidem, kteří zastupují ZFP
    hájíte tady ZFP a přitom poškozených jsou 1000 lidí i více.
    přesně vím o čem to je, na vlastní kůži jsem si to zažil …
    rozhodně nemám v úmyslu se s Vámi setkat a nechat si vymývat mozek o tom jak je ZFP úžasnou firmou.. není a nikdy nebyla a chodit na jejich seminář rozhodně nemíním bohatě mi stačí jak se zde vyjadřují ostatní o seminářích.
    Není a nikdy nebyl je to banda podvodníku a kdo na to doplatí jsou pouze slušní lidé, kteří naletěli takovým podvodníkům jako jste vy a Vámi podobní, kteří se snaží jen o to aby měli provize s pojistek, ale aby udělali pojistku po klienta a ne pro pojišťovnu to už neumí..
    jedná se o p. Klapec Lukáš ZFP Ostrava pokud jste ze ZFP tak si kontakt seženete

    David Halfar

   • Po pár schůzkách a shlédnutí práce několika prodejců ZFP jsem zjistil, že tomu vůbec nerozumí a jde jim jen o provize. A to jsem vystupoval jako klient, z jejich strany absolutní nezájem o podstatné věci, pouze jaké mám pojistky. Uměli hezky vystupovat a vykládat, ale po odborné stránce nic.

   • Neurazejte, sam jste ‚přizdi sráč‘ – pokud nechapete o cem to je a mate zapotrebi pomlouvat anonymne na internetu. Jestli se chcete potkat, rad se s vami potkam v Olomouci a vysvetlim, jak vse funguje. Rozhodne ne tak, jak to pise autor, to vam kazdy, kdo byl na seminari potvrdi.

    V diskuzich firmam ‚nikdo neveri‘ jen proto, ze veri kazde kravine co kdo napise a nikdy se osobne neucastnil skoleni. Kdo presne (jmeno, cislo kancelare, kontakt) vam ‚udělal pojištění úplně na hovno‘? Rad se s nim spojim. Nadavat na neco, co neznam umi kazde dite.

   • Dobrý den p. Petr Machac
    další přizdi sráč, který bude hájit ZFP..
    Prosím Vás přestaňte tady hájit ZFP stejně tady tomu nikdo nevěří..
    Firmě jde jen o to aby měla nejvyšší provize, ale to, že Vám udělá pojištění úplně na hovno jí už nezajímá
    mluvím ze své zkušenosti a již nikdy více jsou to hovada nic jiného

    David

   • Dobry den, mam podobne pozitivni 6 lete zkusenosti s panem Skalou. Vzdy je to o lidech, prosel jsem vice podobnych spolecnosti, ale nikde jinde jsem nenasel tak pratelsky a ochotny kolektiv jako v ZFP Akademii.

  • Dobrý den Davide, nic se nestane, pokud zrušíte pojistku, ovšem nejprve musíte nahlásit úraz. Pojišťovna Vám bude plnit, protože úraz se stal v době trvání Vaší pojistné smlouvy. Nejprve si ale zjistěte, co to je za smlouvu (investiční životní, úrazová…), příp. jaké by bylo odkupné. Chce to ale probrat s nějakým nezávislým schopným poradcem, který Vám řekne nejvhodnější postup. Dejte na reference a doporučení známých.

   • Zdravím, záleží na nastavení smlouvy, neznám ani bližší okolnosti. Pokud je špatně nastavená smlouva, je taky důležité, co jste potřeboval pokrýt za rizika a jestli je to opravdu ve smlouvě pokryto. To je uvedeno v dotazníku „zjištění potřeb zájemce o pojištění“. To je také podklad pro finančního arbitra, na kterého se můžete obrátit, pokud máte pochybnosti o správném nastavení smlouvy. O práci prodejců ze ZFP mám vlastní mínění…Držím palce, ať Vám to dobře dopadne, a jste v pořádku.

   • Dobrý den Petře
    mám životní pojistku, ale stal se mi úraz kde jsem byl sražen jako cyklista a odnesla to páteř. Mám následky a kdybych tuto smlouvu zrušil pak se se mnou jiná pojišťovna bavit nebude jako by se nic nestalo a Já si budu muset vše hradit sám
    Už jsem tady měl nezávislého poradce ,který mi sdělil že p. Klapec neudělal pojistku pro mě ale pro pojišťovnu, bohužel jsem tohle zjistil až po úraze.

  • Zdravím, ani se nedivím. Klasický prodejce produktů, žádný poradce. Pokud možno pojistku ukončit co nejdříve, pak bude vracet provizi. Provize zhruba 200 % ročního pojistného, proč by Vám nabízel něco jiného?

   • tohle jsem měl v plánu ale bohužel se mi stal mezitím dost vážný úraz a pokud zruším pojistku tak jako by se nic nestalo.
    Jakmile jsem zjistil o kolik jsem se nechal okrást rozhodl jsem se podniknout veškeré kroky abych
    p. Klapec Lukáš znepříjemnil život

   • Dobry den,

    provize se pohybuje asi 9x ti násobek mesíční platby rozdělena na 2 platby po roce.
    1. rok se vyplací 60% a 2.rok se vyplácí 40%
    Právě proto, aby se motivovalo udělat dobrý produkt, který klient bude platit. Provize se vrací poměrnou částí i 2 roky nazpět….

    Pokud můžu prosit případně o scan smlouvy, kde je napsáno na co ste pojištěn a za kolik. Nerad bych tvrdil bez pohledu na smluvu, zda je smlouva pojitěna špatně. Všeobecně pokud máte pojistku kolem 500 jste spíše podpojištěn a nemáte všechny rizika. Pokud ste mladšího ročníku tak mezi 800-1000 jsou hodně dobré pojistky a pokud jste nad toutou částkou a nejste manager jste spíše přepojištěn s vidinou vysokých provizí….

    Jako všude jsou i v ZFP dobří a špatní lidé. Jen na té dobré se moc recenze napíšou, ale určitě je dobře před těmi horšími zkušenosti varovat,

    Zakladní semninář vyjde na 2.000,- Můžu doporučit pána v ZFP, co dělá v ZFP 10 let a nemám s ním jediný problém i jako vedoucího. Vstupní školení se Vám určitě vrátí už toutou smlouvou…

    S pozdravem

    Ivan Pavel

    kontakt:
    pavelivan@seznam.cz

 17. Dobrý den , chci se zeptat,zda máte někdo zkušenosti s investováním peněz do fondů, které nabízí ZFP group. Uroky, které nabízejí jsou neskutečné, ale je tomu opravdu tak? Také jsem byla na základním školení a nebyla jsem nějak nadšená. V podstatě nic nového jsem se nedověděla, pouze to, že se dají vydělat peníze, Předpokládám, že ta další mají lepší úroveň.

  • Dobrý den Petře
   ta smlouva je postavená špatně. V podstatě mi ani p. Klapec ze ZFP nedal na výběr z jiných pojišťoven ale preferoval jen jednu pojišťovnu .Částky které mi vyplnil do smlouvy (vůbec jsem netušil co to ve výsledku pro mě bude znamenat) jen si mlel to svoje, že pokud budu mít více úrazu najednou tak se to bude sčítat , Ve výsledku jsem dostal směšnou částku v porovnání s tím co se mi stalo ale to u ž za mě řeší právníci

   • Věřte smlouva, kterou mám sjednanou s Pojišťovnou je velmi špatná nemám problém ji zveřejnit aspoň se sám přesvědčíte co je ZFP zač a dle slov „odborníka“ p. Klapec by si takovou pojistku nikdy nezaložil. Dneska už vím, že šel jen pro provizi z pojistky a ne aby mi pojistil v případě úrazu.
    Jak je vidět v této republice je vše možné. p. Klapec ze ZFP nechtěl po mě příjmy ani výdaje jen ho zajímala výše hypotéky předem upozorňuji že nemám hypotéku na 2 mil a podobné nesmysly.
    Podnikám veškeré právní kroky aby mu sebrali licenci

   • Tak to držím palce, ať to dotáhnete do zdárného konce. Je třeba pročistiti trh od podobných podvodníků, co si říkají poradci, ale prakticky jim jde jen o kšeft. Prachy až na prvním místě, klient je jim ukradený. Zkuste finančního arbitra, podvodní poradci se dostávají na webové stránky něco jako registry. Tam je možné si ověřit, co je dotyčný poradce zač.

  • Dobry den,

   provize se pohybuje asi 9x ti násobek mesíční platby rozdělena na 2 platby po roce.
   1. rok se vyplací 60% a 2.rok se vyplácí 40%
   Právě proto, aby se motivovalo udělat dobrý produkt, který klient bude platit. Provize se vrací poměrnou částí i 2 roky nazpět….

   Pokud můžu prosit případně o scan smlouvy, kde je napsáno na co ste pojištěn a za kolik. Nerad bych tvrdil bez pohledu na smluvu, zda je smlouva pojitěna špatně. Všeobecně pokud máte pojistku kolem 500 jste spíše podpojištěn a nemáte všechny rizika. Pokud ste mladšího ročníku tak mezi 800-1000 jsou hodně dobré pojistky a pokud jste nad toutou částkou a nejste manager jste spíše přepojištěn s vidinou vysokých provizí….

   Jako všude jsou i v ZFP dobří a špatní lidé. Jen na té dobré se moc recenze napíšou, ale určitě je dobře před těmi horšími zkušenosti varovat,

   Zakladní semninář vyjde na 2.000,- Můžu doporučit pána v ZFP, co dělá v ZFP 10 let a nemám s ním jediný problém i jako vedoucího. Vstupní školení se Vám určitě vrátí už toutou smlouvou…

   S pozdravem

   Ivan Pavel

   kontakt:
   pavelivan@seznam.cz

   • Hezký den, jak můžete vědět, jestli je smlouva dobře nebo špatně nastavená, když neznáte příjmy klienta, výdaje, zda má nějaké finanční závazky, splátky, kolik osob je závislých na jeho příjmech, atd.? Bez tohoto přece není možné nastavit pojistné částky!!!! To přece není žádné poradenství, ale přebouchávání smluv. Píšete o provizích, o částkách za pojistky, atd. Tohle přece řeší prodejci, ne profi poradce. Viděl jsem finanční plán ZFP – vše jen kolem pojistek, dříve ještě stavebko a penzijní připojištění. Žádné krátkodobé rezervy pro klienta, pokud měl klient úvěry, žádný návrh konsolidace, prostě se vše motalo jen kolem pojistek. O nákladovosti pojistných smluv (poplatkovost) životního pojištění ani slovo. Je to samozřejmě o lidech, ale také o tom, co společnost nabízí a jak učí „poradenství“ své lidi. Určitě bych si nenechal radit ve financích od člověka, který to dělá při práci nebo na smlouvy sjednává na někoho jiného.

  • Dobrý den,

   pokud jste mluvili o Consequ, tak taká Kooperativa nabízí investovat do Consequ u životních smluv. samozřejmě, že si vezme svůj podíl :)

   Sám Conseq mám. Každý den můžete sledovat stav Vašich peněz. Náklady na smlouvu budete znát při uzavření smlouvy jsou to cca 4% z cílové částky. Které budou zaplaceni s prvních plateb nebo jednorázově. Historická výkonnostní u consequ je taká, že byl v plusu i v době krize :)

   Samozřejmě nezaručuji záporné zhodnocení. Poslední 14 dnů jsou akcie v pěkném sešupu, takže jsem rád, že mám zhodnocení 2% do té doby jsem měl pěkné zhodnocení cca 10% :)

   Co se týče diverzity. Tak consequ je celá řada… A to právě jak chcete peníze mít rozvrženy jde o poměr akcie,,dluhopisy a myslím měna.

   Jinak souhlasím s pánem v tom, že investice nejsou vhodné pro všechny a určitě bych nespořil jen do nich :)

   S pozdravem

   Muaddip

   • Pokud tedy pravidelné investice, tak rozhodně na přes pojišťovnu, a je to jedno jestli Kooperativa nebo jiná. Pouze to celý produkt prodražuje. A není až tak možné nastavovat parametry investic – realokace apod. Doporučuji podívat se na produktové listy na ukazatel TER – nákladovost fondů při spoření v pojistkách.

  • Dobrý den, hlavní pravidlo při investování – neinvestujte do ničeho, čemu nerozumíte. Papír snese všechno, navív ZFP group nemá oprávnění k investičnímu poradenství, jsou to pouze zprostředkovatelé, tzn. správně by neměli doporučovat klientům konkrétní produkt. Úroky jsou jedna věc, další ale poplatky, jaká jsou rizika, jak jsou rizika rozložena a také historická výkonnost. Pokud investicím nerozumíte opravdu dobře, seminář Vás rozhodně neuvede do tajů investování, to chce zkušenost i odbornost. Já osobně bych do toho nešel.

   • Je jedno, v jaké společnosti pracuji, na tom nesejde. Mám osobní zkušenost ze setkání s výše postaveným člověkem ze ZFP, od kterého bych čekal odborné znalosti vyšší úrovně, jelikož se ve financích pohybuje několik let. Nehážu všechny do jednoho pytle, ale úroveň vzdělání mě docela zaskočila. A to má radit druhým… Sám školím finanční gramotnost – střední i základní školy, firmy, veřejnost – ZDARMA. Je to přístupné všem, a opravdu neplatí NIC. A lidé se k žádné spolupráci nezavazují, nic nepodepisují, nic neplatí.

   • Dobry den – pro zajimavost byste nam mohl objasnit, v jake spolecnosti pracujete vy, kdyz se ohanite tak odbornymi terminy a neverite seminarum otevrenym siroke verejnosti. Zakladni Seminar rozhodne z nikoho odbornika neudela, ale ma kazdemu co nabidnout – minimalne podil na provizich, ktere by clovek jinde nemel. A to nemusi s firmou spolupracovat, na prime provize ma narok kazdy absolvent ZS.

    Zastavam nazor, ze seminar nemuze nikomu uskodit, naopak mi ho spousta lidi chvali a vzdelava se dal. Mimochodem, kde mate podobne informace zdarma bez nejakeho dalsiho zavazku? Pokud nepracujete pro pojistovnu nebo banku, nemam pocit ze by nekdo delal verejna skoleni o financni gramotnosti.

 18. mám dotaz,byla paní od ZFP.Ptala se mě na různé věci,nakonec jestli mám pojistku.Odpověděla jsem ano,chtěla se na ni podívat.Nakonec si i půjčila na prozkoumání .Dala mě formulář na podepsání,že si pojistku půjčuje,kopii mě nechtěla dát,nakonec vše dopadlo tak,ani pojistku mi nechce vrátit a k tomu jeětě chce mé rodné číslo na šanon.Co mám dělat.Děkuju.

  • Dobrý den Petře

   znáte někoho ??? jeden poradce mě poslal do ČNB v Ostravě..

   • Trochu bych oponoval ohledně provizí za hypotéky – není pravidlo, že musí být sjednáno i životní pojištění, je to velmi individuální, ne vždy se vyplatí. Každopádně nemít úvěr krytý je dost hazard. A pokud si „poradce“ ZFP účtuje za poradenství peníze v hotovosti, měla by mu okamžitě firma ukončit činnost. Už to o něčem svědčí… A lákat lidi na amatérské sjednávání smluv, hezky to Markéta napsala – je to stejné jako s doktorem nebo zubařem. Ať to dělají skuteční odborníci, ne brigádníci při práci.

   • Reaguji na Radku – opravdu máte ale jen POCIT, že financím rozumíte, což ale není vzdělání opravňující k tomu, řešit lidem finance (v případě hypoték jde i o miliony!!!!). Jsou to jen obecné informace, ale do hloubky se nejde. S certifikáty jako např. EFPA se to vůbec nedá srovnávat, víkendový seminář Vás naučí jen obecnou rovinu fungování financí, nic víc. Když jsem se bavil s nadšeným absolventem mnoha seminářů ZFP, udělal jsem si jasno…a při představě, že mi ve financích radí člověk, který to dělá jako hobby a po jednom nebo páru seminářích, se mi udělalo zle.

   • Ještě jedna věc, pokud si chcete vybrat opravdu dobrého poradce, který bude kopat za Vás a ne za pojišťovny nebo banky. Vyberte si ho na základě doporučení jiných, podívejte se i na stránky ČNB, co je dotyčný zač, a na první schůzce je důležité, aby se ptal, co Vy chcete řešit, i do budoucna, co je pro Vás důležité, a ne nabízet hned smlouvy. Bez kvalitní analýzy, kde poradce teprve sbírá potřebné informace, nelze lidem radit a nastavovat optimální portfolio.

   • Dobrý den Davide,
    nevím, odkud jste, na stránkách ČNB je ale odkaz na finančního arbitra, kde je možné ho kontaktovat, nebo pokud máte svého dobrého poradce, tak přes něj. Případně přímo na stránkách ČNB je možné podat stížnost na postup poradce ZFP. Pokud byste si nevěděl rady, můžete mi napsat na mail petrpalat123@seznam.cz, a pak se můžeme konkrétně blíže dohodnout.

  • Už to svědčí o „profesionalitě“ poradců ze ZFP. U profesionální firmy byste si mohla stěžovat a poradce by dostal pořádnou pokutu, že by příšetě takovou blbost neudělal. To ale není případ ZFP. Doporučuji obrátit se na finančního arbitra. Hodně štěstí.

   • Dobrý den, děkuji za reakci. Předpokládala jsem to, ale chtěla jsem mít jistotu. Jiného finančního poradce mám, už dávno a není ze společnosti ZFP. Přece jen, nemám prostě důvěru k instituci, která posílá do světa podobné „finanční poradce“. Chápu, že společnost nezodpovídá za morální zásady všech svých pracovníků, ale proč bych měla sahat znovu tam, kde jsem se jednou pořádně spálila, když si můžu vybrat poradce podle svého uvážení, podle referencí a z úplně jiné společnosti. Možná, když ho poprosím, udělá mi soukromé školení o finanční gramotnosti a třeba mě to ve finále ani nevyjde na ty dva tisíce :-) A co se týče mojí práce ve finančním sektoru – finančnictví a ekonomika jsou termíny pro mě vzdálené asi jako život na Marsu. Matika mi nikdy nešla, jsem pedagog v humanitní oblasti, tak nevím, proč bych se cpala někam, kam nepatřím, co mě nezajímá, čemu ani nemůžu zodpovědně porozumět a proč bych navíc měla začít své neumění rozdávat ve své rodině, svým známým, nebo přátelům. Každý by měl znát své místo a pokud má tu potřebu absolvovat školení, tak ať je jen sám sobě finančním poradcem, ale nepáchá zlo na své rodině a známých. Pediatra, nebo zubaře bych si taky nevybrala z těch, kteří „jsou proškolení“ a nemyslím si, že finančnictví je o tolik jednodušší obor. Takže, za mě ne, díky .-)

   • Dobrý den,
    odpověď pro Markétu:

    Ne není. Určitě využijte služby jiného poradce.
    Za hypotéky jsou největší provize už proto, že je s tím spojeno i životní pojištění…
    Rada: najděte šikovného člověka u zfp, co za rady a pomoc neúčtuje nic a rád poradí i přes telefon vyřídí i věci za které nejsou provize a s ním to proberte. A určitě si jděte udělat licenci pak pod tímto člověkem utíkají Vám desetitisíce. Mě to vyneslo 17.000 v obdobném případě :)

    s pozdravem

   • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je běžnou praxí, že si obchodní zástupce ZFP za pomoc při refinancování hypotéky přímo od klienta naúčtuje platbu ve výši 5000 Kč. Vlastní zkušenost. Díky za odpověď

   • Taky mě pozívali na jejich seminář. Dneska jsem rád, že jsem nešel na vymývání mozků

   • Dobrý den,
    co se týče půjčování smluv zástupcům firmy ZFP Group, měli by je vrátit tak do týdne poté, co je prozkoumají se svým specialistou.

    Dále bych chtěla velmi zdůraznit, že spolupráce se ZFP Akademií je čistě POUZE NA VÁS, zda se rozhodnete nevyužívat vzdělávání, které ZFP Akademie nabízí a máte opravdu pocit, že svým produktům doma OPRAVDU rozumíte a víte, jakým způsobem se vyvíjí finanční trh a jak se vyvíjejí stát, cítíte se tedy bezpečně, nikdo Vám v tom opravdu nebrání.

  • Dobrý den,

   nevím proč po vás chce rodné číslo.To máte napsané ve vaší pojistce…
   Půjčení a utřídění smlouvy je běžný postup, pokud netrvá déle než měsíc bez pádného důvodu.
   Pokud je paní nepříjemná a nedokáže Vám vysvětlit co na vrácení tak trvá, dal bych ji ultimátum a pak kontaktoval firmu….

   http://www.zfpa.cz/kontakt/

   Za smlouvy životních pojistek jsou zajímavé provize. Opatrně pokud bude paní nabádat k zrušení a uzavření nové. Na druhou stranu navýšení nemusí být na škodu. Jsou nove u Koop třeba pojistky PRO NI nebo invalidita od 1. stupně případně Vám bude něco v pojistce chybět… Pokud by navýšení činilo 400 a výše doporučuju jít na seminář……

   Hezký den.

   • Pozvání na seminář – klasika v podání ZFP, 2.000 Kč vyhodíte oknem a naučí vás podobné křivárny…. Jsou i jiné vzdělávací semináře a ZADARMO!!!!

 19. Byl jsem na základním semináři a to mi bohatě stačí.Celou cestu tam jsem poslouchal jak utrácejí spoustu peněz protože si to se ZFP přece mohou dovolit.To už bylo velké podezření které se mi potvrdilo na semináři.Osobní kariéra mluvila za vše.Verbujte lidi,sbírejte body na provize z provizí.Nic zajímavého jsem se tam nedozvěděl jen jsem postřehl pár nových triků jak ovládnout mysl lidí kteří touží po penězích.To že hned dostanete krásnou koženkovou aktovku a vypadáte hned jako super podnikatel.Kolem spousta lidí nastrojených jak na modní přehlídku.Občerstvení celý den v krásném hotelu.Vyprávění dojemných životních příběhů kterým se ani nechce věřit.Po 2-3 dnech schůzka s vaším sponzorem (kuj železo dokud je žhavé)Pokud vás nezdolá sponzor nastupují další nadřízení kteří vás prostě ukecají i když nechcete.“Vy jste se ještě nerozhodl?nebuďte hloupej“ a spousta dalších.Dostal jsem se na seminář zadarmo takže vlastně není čeho litovat ale lituji svého sponzora který možná ještě nevědomky dál prodává informace své rodiny a své blízké!

  • Dobrý den

   díky za radu byl tady pán který se mi podíval na smlouvu a upozornil mě na to, že ta pojistka je dělaná pro pojišťovnu a ne pro mě. Každopádně mi poradil že mám zajít na ČNB a tam předložit smlouvu a pak uvidím. Jinak kontakt od známých neseženu buď nemají pojistku a nebo si jí dělali sami..

   • Zdravím, v pojistné smlouvě jde jak o nastavení rizik, tak ale i jiné parametry (tzv. ukazatele nákladovosti – tzn. kolik z Vašich peněz si vezme pojišťovna, fondy), je možné si některé parametry zjistit na http://www.produktovelisty.cz. ZFP často dělala pojistky tzv. „na spoření“ – tzn. velká část Vašich peněz šla do spořící složky, ale díky poplatkům z toho klienti měli velké kulové…Záleží, jakým způsobem a proč je smlouva dělaná pro pojišťovnu (pojišťovna z toho má vždy něco, ale primárně jde o krytí rizik klienta). Kontakt na mě máte, pokud byste potřeboval něco zkonzultovat mimo fórum, napište.

  • Když tu jen píšeme negativa o poradcích tak:

   Vítě, že paní za přepážkou musí mít měsíčně přírůstek 160.000 kč, aby splnila minimální normu a nebyla propuštěna a za další peníze má bonusy? Vám nevolali sź banky se skvělou novinkou, že máte před schválený úvěr nebo lákaly na pojištění ? Víte jakou školu studovali zaměstnanci nebo jak dlouhé měli školení na danou pozici? Je to tam samí Ing? A jak honosně vypadají sídla jednotlivých institucí a vy máte zhodnocení 1% :)

   Hezký den :)

  • Mám se „specialistou“ ZFP osobní zkušenost, prostě potřebuje „přebouchat“ Vaše smlouvy, ať jsou jakkoli výhodné. Klienti jsou mu vydáni na milost a nemilost, protože on ví, jak argumentovat a ukecat je, to se učí na seminářích také. Pokud ale má věcně argumentovat s profesionálním poradcem, končí… Zažil jsem to osobně, byl to pro něj celkem trapas, a to byl prosím zemský ředitel…Jediné, co uměl, bylo pozvat na seminář :-). Takže o specialistech ZFP vím své – je to akorát nadřízený, který se smlouvami prohrabe a vytvoří smlouvy „lepší“. A produktům nemůžete porozumět po základním semináři, to snad jen v kostce, ale pokud se tomu nevěnujete jako profesionál, se všemi certifikáty, zkouškami na investiční poradenství, atd., akorát si na poradce hrajete. Možná to těm „rádobyporadcům“ nedochází, ale klienti jim svěřují nemalé peníze, s tím souvisí i veliká zodpovědnost, a v současnosti již funguje finanční arbitr a další kontrolní mechanismy. ZFP již na to jednou doplatila – pokutou 2 miliony (bohužel jen 2 mil.)…

 20. Nemám nic proti tomu, sjednávejte si pro sebe smlouvy jak chcete, ale s profiporadenstvím to nem nic společného. Mluvím z osobní zkušenosti. „Poradce“ ZFP se zajímal jen o životní pojištění, jak jsem později zjistil, s vysokými poplatky, ani se neobtěžoval dělat nějakou hlubší analýzu rodinných financí, neřešil rezervy – prostě pojišťovácká klasika. Jediné, co mi ukazoval, byla modelace, kolik si naspořím v pojistce. Modelace, pravda, snese všechno. Když jsem se ho zeptal, jaký je TER, PER, TANK, ani nevěděl, co to je. A takový člověk chce radit lidem ve financích… Jako samospotřebitelský model fajn, ale netahejte to mezi lidi. Pokuta 2,5 milionu od ČNB snad hovoří za vše…

 21. Ahoj,
  Jsem u ZFP 10 let jako samospotřebitel teď jsem udělal 1.000 bod (mám 130kč za bod tj cca 10.000 za rok)
  Kdybych nespořil utratím všechny peníze za kraviny asi to znáte. Spořím si 2.000 i díky tomu sem měl vráceny daně 7.800 ostatní lamentuji nad 60kč (nejsem ženatý a nemám děti :)) životko si platím 1500,- zase pro někoho ranec, ale už sem měl žlučník 16.000 a zápěstí 13.000 a asi 5.000, když jsem měl zápal plic. Není to zatím nic závažného, ale na rozdíl od ostatních lidí neřeším že musím marodit…

  Udělal sem si minulý týden pojistku auta. Ušetřeno na havarijko 1500 + tam mám vandalismus a živly + 260 kč provize…

  Základní seminář taký nemám rád to wow pojetí, ale ostatní školení už probíhají daleko lépe.

  Srovnal jsem před měsícem cenu životka od Koop od jiné společnosti a cenu jsme měli stejnou (smlouvu jsme na sebe nepředělal)

  Na rozdíl, ale od jiných společností Vám nabídnou Vaše provize.

  Můj kamarád, který se tím živí je můj vedoucí a nemůžu mu nic vytknout. Navíc po základním semináři by Vám měl pomáhat někdo zkušený. Ne kamarád co tam byl před týdnem a určitě neuzavírat smlouvy bez kontroly zkušeného kolegy a všechny sním probrat.

  Na stornu díky změn podmínek ČP sem vracel asi 5.000, ale nikdo to po mě nic nevymáhal ani po pul roce než sem zase něco uzavřel..

  Dnes si člověk najde i dost o spoření na internetu a pak jde do banky. Nebo zajde do své banky a tam se zeptá na spoření. Nikdy se mi nestalo, aby mi paní za přepážkou řekla, že to má konkurence lepší a nebo zrovna s bonusem. Někomu už ano?

  Vše je o lidech pro každou společnost dělají ti dobří a ti špatní, ale nikdo nerozumí Vašim finanční situaci lépe než Vy !! Takže nespoléhejte jen na poradce nebo paní na poště nebo v bance, ale zajímejte se i Vy a když se už zajímáte nemáte dostat i svůj podíl?

  Pokud se opravdu zajímáte doporučuji.

  Hezký večer

  • Srovnáváte pojistky na produktových listech? Ukazatele nákladovosti PER, TER apod.? Nebo jen podle ceny? Co jsem měl možnost mluvit s prodejci ze ZFP, tak ani nevěděli, že něco takového existuje… Celkem dost podstatné ukazatele…

  • Dnes sem viděl bohužel pojišťováka z jiné společnosti (myslím si to, protože nedal ZFP investiční dotazník) a neměl označené auto (audi) udělal od Koop 400 jen čistě úrazové pojištění a k tomu garantované spoření 1,3% také za 400. smlouvu do 40 let .K první části bych měl celou řadu námitek, ale dejme tomu(mohl tam dát nemoci alespoň Pro ni.. )No a ta druhá část přesně jak píšete vy no.. Nahrabat si jen pro sebe. Když sem to dané osobě snažil 3x vysvětlit pomohl až internet…. Myslím že daná osoba mohla těch 400kč spořit daleko lépe…. Bohužel je to o lidech. Já bych jinému neudělal nic, co bych neudělal sobě…..

  • To je v pohodě, pokud si tohle chce někdo řešit sám pro sebe, ale ať to nikdo nevydává za profi finanční poradenství. Samospotřebitelský model jako Avon, LR Cosmetics, Herbalife apod. se přece nedá srovnávat s opravdovým poradenstvím. Pokud někomu nevadí ( a zřejmě o tom ani neví), kolik si pojišťovny berou na poplatcích a zajímá ho jen měsíční pojistné, ať si to klidně platí. Ale kvalita pojistky se přece nepozná podle měsíční platby nebo sjednaných rizik. To mi ale žádný z „poradců“ ZFP nebyl schopen zatím objasnit. Proto z mého pohledu se nejedná o finanční poradenství, ale o prodej a zprostředkování smluv, což je velký rozdíl. A to nemluvím o rozsahu této služby a přidané hodnotě pro klienty, dále „poradci“ bez potřebných oprávnění a certifikací (PPZ není pro mě záruka kvality).

 22. I já jsem byla na zákl.semináři a informace tam získané mi otevřely oči.Nejen,že lektoři jsou profíci,ale to,co přednáší má hlavu a patu a lidem s otevřenou myslí to pěkně rychle zapálí.Jsem ráda za příležitost se něco nového naučit a ochránit tak rodinné finance.Za sebe mohu říci :Díky :-)

  • Vzhledem k tomu, že se chystá regulace v oblasti zprostředkovatelů (pojištění, investice, atd.), se velmi těším, že ZFP Group spláče a konečně přestanou sjednávat životní pojištění jako spořící produkt (samozřejmě kvůli provizím). Už jednou zaplatila ČNB mastnou pokutu, a plno rádobyporadců zřejmě skončí. Bez adekvátního vzdělání v oblasti financí si snad ani neškrtnou a skončí sjednávání smluv na jiné provizní číslo (specialita ZFP), příp. „poradenství“ při zaměstnání. A díky tomu, že provize z životních pojistek budou vypláceny průběžně během 3 let, to přestane být zajímavý byznys pro takzvané poradce. Už to holt tolik sypat nebude. Nehledě na to, že bude registr poradců, kde budou vystaveny reference a informace o nepoctivých poradcích, kde si klienti budou moct dohledat a najít „toho svého“

  • A profesionalitu nepoznáte podle hezkých řečí…Jaké mají certifikáty, oprávnění, jaké jsou na ně reference. Pojistku umí namodelovat v kalkulačce i žák základní školy. Psal jsem si s jedním ředitelem ze ZFP, a čekal jsem, že bude mít profi znalosti…Neuměl mi ani odpovědět, když jsme zabrousili do nákladovosti produktů, výnosnosti, rizik, různých ukazatelů u produktů, atd. Opravdu „profesionál“ každým coulem, jemu bych nesvěřil ani kapesné svých dětí. Uměl jen pozvat na seminář :-)

 23. Každý může mít na ZFP svůj názor. Tu recenzi napsal nějaký naštvaný pojišťovák, který to vidí, že ZFP je mnohem lepší. Přichází o klienty. Každý pojišťovák vám cpe smlouvu, která člověka zrujnuje, nepomůže a on na tom vydělá. ZFP po nikom nechce, aby dělal někomu smlouvy, kdyby vám to došlo, tak na to je potřeba živnostenský list. ZFP nás naučí jak pracovat s těmi programy. Nikoho do ničeho nenutí. Manipulace ta je, ta je všude a vždycky bude, ale laskavě si nepleťte ZFP s OWB, kde se zadlužíte prvním podpisem.

  • Zdravím, Jano, dovolím si Vám oponovat. ZFP nemá s profiporadenstvím až tak moc společného. Měl jsem možnost absolvovat několik schůzek s „poradci“ ZFP, ani jeden (i po několika letech v oboru) nebyl schopen vysvětlit několik základních a důležitých pojmů. To mi ukázalo, jací to jsou „profíci“…Každý řešil smlouvy, nikdo z nich klienta. Konsolidace úvěrů řešit neumí, raději klienta pošlou do banky… Možná do ničeho nenutí, ale vědomosti žádné. A co mě dostalo – dělali to jako brigádu nebo při zaměstnání!!!! To mluví samo za sebe.. Má snad někdo doktora nebo zubaře, který to dělá při práci? A jejich produkty – strašně drahé díky svým provizím (viz. http://www.produktovelisty.cz), nehledě na vysokou pokutu, kterou ZFP dostala za klamavé informace klientům. Díky, nechci (i z vlastní zkušenosti).

 24. Zdravím, není to žádná akademie,ale odporné zneužívání důvěřivosti neznalých lidí,co by se rádi něco dověděli.Hned první seminář končí slovy,nezapomeňte si vzít na další setkání smlouvy….Proč?Budou je učit,jak si je přepojistit,jak investovat a potom si můžou zaplatit další seminář,kde jim vysvětlí,jak dobře udělali :-) a jaký z toho mají provize.Mohou tak vlastně poradit i dalším přátelům a všichni z toho budou profitovat.Na každou svini se vaří voda

  • Pane Jirko, na semináři jsem byla přede dvěma lety a byl úžasný, nikdo mně nenutil uzavírat žádné smlouvy, ba naopak od té doby, co jsem seminář navštívila, dala jsem do pořádku své finance. A divil byste se, kolik předtím jsem dávala peněz navíc na pojištění, které mi radili „finanční poradci“ nejmenovaných společností. Teď již to nepotřebuji a jsem absolutně spokojená.

   • Zdravím Míšo, to že platíte míň na pojistce, neznamená, že máte lepší nebo výhodnější produkt. Je docela možné, že si platíte pojistku za méně peněz, ale důležité věci jako poplatky pojišťovně, výluky v pojištění, progrese, atd. možná nepoznáte. To že si někdo platí pojistku neznamená, že je pojištěný…

 25. Boze lidi, hodne se nudite? Z nekterych prispevku blbost a zavist sala. Nekdy chybi i matematika prvniho stupne. Pro pana s vypocty 30 procent z kombinace – vam to asi nevyslo, ale verte, fakt na to prvni stupen zs staci. Zadarmo nikdo z Vas penize nedostane. Diskutovat ani s pametnicemi nema cenu. Ze musite neco vratit? No zase prekvapeni. Kdyz si nekdo neco zalozi, dostane provizi od pojistovny a vzapeti to zrusi, no divte se, ono se to musi vratit. A zaloby? S tim co jsem si mela cest precist, bych mela i obavy. Neznalost ani nizke IQ nas zakon neomlouva. Zkuste radsi neco prospesneho produkovat. Tedy jestli neco krome zverejnenych steku zvladnete. Preji Vam v zivote hodne stesti, uspechu a pokud Vas soused nahodou zaznamena trochu vic stesti a uspechu nez Vy, zkuste mu to prat a setrit si zlucovody.

  • Dobrý den, udělala jsem si pojistku dle parametru, jak si to sama představuji, mám pokryta všechna rizika a funguje mi to výborně…vždyť Vy vůbec nevíte, co ZFP obnáší a zbytečně pomlouváte a pochybujete.

 26. No tak nevím jestli je to o naštvanosti nebo o tom kdo se o Vás stará ,musím řici že mám velmi špatnou zkušenost s panem Petrem Čapkem srk 106 a paní Rohlíkovou , samozřejmě souhlasím s tím že je to na pokraji zneužití lidí .Nicméně již jsme podali trestní oznámení a pořád nás přibívá !!!Nic nepodepisujte !!!To je varování pak budete mít klid jak to podepíšete už se vezete .Něvěřte jim !!!mohu Vám detailně popsat i nahlednout na audio a video .klidně pište máme v ruce podložené důkazy o praktikách !!!

  • Dobrý den, uvedené stránky neprovozuji, proč tam jsou starší údaje, nevím. Nicméně údaje k uvedeným produktům sedí, včetně poplatků a jsou zde hezky ukázány jak poplatky pojišťoven i fondů.

   • Dobrý den Marťasi, jen abych veškeré komentáře upravil na pravou míru – nejde o samotný produkt, ale o to, jak někteří dokáží prodat finanční produkty, aniž by věděli, zda to klient vůběc potřebuje a jestli to odpovídá jeho potřebám, nárokům. Nejde o stavebku říct, že je špatné, protože pro určité klienty je vhodné, ani není možné říct, že spořit v životním pojištění je nevýhodné, pokud tam např. přispívá zaměstnavatel. Pro každého je vhodné něco jiného.

   • Asi jste zapomněl počítat zdanění výnosů a poplatky…. Nejlepší spoření je to, které splňuje to, co klient od toho očekává. Každý preferuje něco jiného, nejde ukázat na nějaký produkt a říct, že je nejlepší. Pro někoho je lepší než stavebko něco jiného, kdo sází na jistotu a chce spořit kolem 6 let, je pro něj stavebko v pohodě.

   • Hezký den Petře, jsem rád, že vaše argumenty a v některých případech celkem ostré až nepříjemné se opírají o trochu starší údaje čtyři roky. V stejném duchu si myslím, že nejlepší spoření je stavební, protože mám státní podporu 4 500 a úrok 4%.
    Trochu moc pritažené za vlasy, ale i tak přeji hezký den a hodně úspěchu ve vaších mystifikacích.

  • Zdravím Michale, p. Čapka znám a opravdu je to bez komentáře. Určitě by mně taky váš příběh zajímal. Napište.

  • Dobrý den Michale,
   zajímá mne Vás příběh.
   Můžete mi poslat více informací?
   S díky
   Viktor

 27. Dobrý den.
  To co tady čtu je mě strašně k smíchu. Podnikatelé , lidé co vše znají a neumí si přečíst smlouvu, kde se přesně píše o tom, že v případě vypovězení smlouvy se vracejí provize , a že z vy placených provizí se nějaké procento odvádí do storno fondu. Tak je to v každě společnosti tohoto typu. Nic není zadarmo. Já na semináři byla, nikdo mě do ničeho nenutí a je plně na mě jak toho všeho využiju. Pokud něco pro někoho udělám, tak jen tak, aby on byl spokojen a vždy se skaždou smlouvou dá něco dělat, Proč hned rušit, stačí si snížit platby, třeba jen na nějakou dobu.
  Nevím lidé zamyslete se nad sebou kde se stala chyba.
  Je také pravda, že vše je o lidech a ne o společnosti. Společnost vždy dělají lidé.

 28. Na seminář ZFP jsem dostal pozvání od známé, zaplatil jsem si první i další desítky seminářů. Udělal jsem kombinaci sobě a každému v mé rodině, spoutě mým známým. Ze začátku vše vypadalo dobře, obchod byl o pomoci o vzdělávání rodinných finančních poradců za finanční odměnu. Bohužel za nějakou dobu, když jsem začal pozorovat co vlastně za lidi pracuje pro ZFP s lítostí musím konstatovat, že jsou to naháněči lidí na semináře a sběrači rodných čísel o profesinalitě ve finanční oblasti se moc mluvit nedá. Sami většinou mají své finanční potíže exekuce atd. Za uzavření smluv mají pouze drobné. Obrovská část provizí z pojišťoven, stavebních spořitelen, penzijních fondů atd. putuje díky naháněčům přímo do firmy kde si je rozdělují manažeři, ředitelé, nad ředitelé a další díky systému letadla. Jeden z nejvyšších ředitelů prohlásil na naší poradě, že je to nejlepší velko
  obchod na prachy v ČR. V jejich letadle jsem se vypracoval až na pozici číslo 7. Během 8,5 let co jsem pracoval pro ZFP byl několikrát změněn odměňovací systém v neprospěch spolupracovníků a tipařů. Pokud člověk neudělal určitý počet bodů neměl nárok na přímé provize až když to splnil. Proto poradci instinktivně dělali smlouvy klientům hlava nehlava, aby jim přišla vůbec nějaká provize a měli z čeho žít. Následné provize díky tomu přestali vyplácet všem co nespolupracovali a nechávají si je pro sebe. Je to škoda myšlenka která na začátku vypadala báječně, zvýšit finanční gramotnost v ČR a SR mít za to i peníze se změnila v úplně něco jiného. Majitelé a vůdci firmy by se nad tím měli zamyslet. Od ČNB dostala firma pokutu 2.000.000,-Kč.
  Já ničeho nelituji byla to zkušenost k nezaplacení.
  Kombinace jsem postupně zrušil a našel daleko lepší výnosy a zajištění pro sebe a své klienty.
  OBCHOD JE O UPŘÍMNÉ POMOCI KLIENTOVI POKUD TO TAK NENÍ VŽDY SE NA TO PŘIJDE ! OBĚ STARNY MUSÍ CÍTIT, ŽE JE TO PRO NĚ PŘÍNOS A NÉ ZTRÁTA!

 29. četla jsem si všechny tyto vaše názory a nechápu to já jsem na semináři byla, smlouvy jsem si uzavřela, dokonce si troufám říct že jim teď víc rozumím, než když k nám přišel jen pojišťovák a řekl že ty jeho jsou ty nejlepší!! Nikdo mě do žádné spolupráce nenutil, sama jsem si řekla co od toho očekávám a provize za moje smlouvy mi přišly v plné výšši. JÁ JSEM SPOKOJENÁ.
  TAK NECHÁPU CO TO TADY PÍŠETE ZA BLUDY. Je to vaše blbost, každé finanční poradenství je o lidech a né o společnosti. já mám špatné skušenosti s bývalým AWD a Partners, ale né se společností, bohužel jsem jen trefila na špatné poradce, kteří si na mě chtěli vydělat.
  ZFP DOPORUČUJI!!!

  • O fin. poradenství se u ZFP nedá mluvit ani náhodou. Podepisovat pojistky a ovládat kalkulačky umí každý gramotný člověk, ale pokud jsem se ptal prodejce ZFP na odborné termíny, které by měl znát každý fin. poradce, tak nebyl schopen odpovědi. A setkal jsem se s mnoha prodejci ze ZFP, takže to nebyla náhoda. Prostě v ZFP se to nikdy neučili, tam se jen učí podepisovat pojistky a balamutit lidi. Nikdo z nich neslyšel o nákladovosti produktů, které má mimochodem ZFP jedny z nejdražších (kvůli vysoké provizi, což zaplatí klienti). Odbornost prodejců je opravdu mizivá. A to je vizitka společnosti, to není o lidech.

  • Paní „Ta rozumná“, musím se Vám smát. Byť Vám do smíchu na pár let nebude, až se podíváte na výpisy, resp. budete chtít na své peníze sáhnout.

   Jetlipak se pochlubíte, když je to tak skvělé, co jste si vše uzavřela? Pokud je to lepší než to, co mám, uzavřu si to též.

   Název produktu, vázací doba, za jak dlouho budete mít dvojnásobek vkladu, průměrné roční zhodnocení, nákladovost produktů, tj. poplatek za uzavření, roční náklady atd. Likvidita, tedy za jak dlouho budete mít peníze doma, zdanění, penále za předčasné zrušení…

   Když Vám to tak dobře vysvětlili a všemu rozumíte, jiste nebudete problém nám, bludy píšícím blbcům, odkrýt karty a pochlubit se.

 30. Hm, tohle číst dříve, tak tam v sobotu nejedu… Doprd… peníze v háji…
  Jojo, jsem blbá důvěřivá ovce:(((
  Teď mi poraďte jak z nich dostat tu zálohu a nikam nejet!!!

 31. Firmu ZFP už nikdy. Jejich neodbytné pracovnice mě naverbovali na seminář, ze kterého jsem stejně nic nevěděla. Na rovinu jsem jim řekla, že tohle dělat nechci, že mám svoji firmu a nemám na blbosti čas. I tak mě zlomili a na ten hloupý seminář šla. Donutili mě uzavřít si tu jejich slavnou kombinaci nevýhodných pojistek, pak i manželovi. Když mi po půl roce, co mě furt otravovali došla trpělivost a nevýhodné pojistky vypověděla, chtěli po mě vrátit provize, ktré mi ani nevyplatili ve výši, které měli. Ale naúčtovali si dvakrát tolik zpátky. Takže za mě, UŽ NIKDY!!! Je to banda podvodníků a věřím, že jednou jim toto okrádání lidí, bude zakázáno!

  • Paní Martino, doporučil bych oznámit věc na ČNB. Už jednou za klamání klientů a další praktiky dostali pokutu 2 miliony, tak repete by je mohlo vyjít dráž.

 32. Dobrý večer,mám tak též nepěknou zkušenost s touto firmou.
  ZFP akademie mi za sepsané smlouvy zaplatila pěkné provize.
  Jenže pak ti,kteří se mnou smlouvy sepsali,přestali platit a já musela provize vrátit.
  Nyní chtějí další peníze a dokonce vyhrožují právníkem,který za ně vymahání převzal a tomu již mám také zaplatit nemalou částku.Přitom provizi jsem jim již jednou vrátila..tvrdí,že mi poslali dopis psali email,ale nic z toho není pravda..prý jsou na tom nyní zle finančně,tak si myslím,zda touto formou se něchtějí na lidech jen zahojit.Je tu prosím někdo s podobnou zkušeností?A poradí mi?Děkuji Monika

  • Dalsi okopirovany nesmysl z jineho fora od anonyma? Ja pasivne spolupracuji uz 6 let a kdykoliv jsem v rodine nebo u znamych vyresil s odbornikem smlouvu, vzdy mi dohodnuta cast provize prisla do 2 mesicu od podepsani.

   A to, ze klient prestane platit je nejcasteji zpusobeno tim, ze je smlouva nekvalitni. Kdyz delate praci dobre, tohle se vam stane max. v 1 ze 100 pripadu. Mimochodem, Moniko, od kdy se vraci provize klientum? V pripade storna se automaticky strhne pomerna cast provize z vaseho vyuctovani, po vas samotne nikdo penize chtit nemuze.

   • Ano, klienti maji jako poradce meho nadrizeneho, sam delam jen to, co umim nebo uz na to mam autorizaci. Kdyz jdeme za klientem, ktereho jsem nasel ja, jdeme vetsinou oba, pokud se resi vazne veci. Vam to muze pripadat zvlastni, ja to beru spise ze privedu odbornika, neco se od nej priucim a jsem kontaktni osoba mezi klientem a odbornikem.

    Dalsi myslenka, co se libi hodne absolventum seminare – neco sepisu s odbornikem a podelime se o provize – to se jinde nestane. :)

   • Ještě dotaz – klient má jako poradce Vás nebo Vašeho nadřízeného? Mě to připadá, jako by můj zubař se chodil ptát zkušenějšího zubaře, jestli mi ten zub má opravdu vrtat nebo ne….Asi bych si našel někoho, kdo to umí, má na to potřebné vzdělání, certifikáty, atd…Fakt si to neumím představit, že by mi někdo radil v tak důležitých záležitostech, kdy jde o velké částky, a sám by se chodil ještě ptát druhého…navíc jde i o mé soukromí. K semináři – nikomu asi neublíží, pokud ho tam nemasírují ke spolupráci, ale ve finančních produktech a trhu se stejně po semináři moc nevyznáte, pokud se tomu nevěnujete opravdu téměř každý den. Neustálé novinky, akce, změny…Ale pokud si to někdo myslí, proč mu to brát.

   • Ano, myslel jsem tim neco takoveho. S tim ze kdyz neco resim, tak vzdy s nadrizenym. Vim, jak funguje provizni system, jen jsem nepochopil puvodni komentar od Moniky.

    Naopak velmi ocenuji, ze se trh zprostredkovatelu procisti tim, ze se bude provize ze ZP vyplacet behem peti let po 20%. Prestane to potom zajimat „namachrovane frajery“, co to delali jen pro penize.

    ZFP se dynamicky vyviji, uz cca 4 roky jsou v nabidce jak investice, sporici produkty vice typu, uvery, refinancovani atd. I samotna „kombinace“ prosla hodne zmenami, recenze je hodne zastarala. Pro vyhnuti se poplatkum na beznem uctu doporucuji zmenit banku.

   • Co to znamená „pasivní spolupráce“? Jako že to máte jako hobby? Vy byste si nechal spravovat zuby od „pasivního zubaře“? Tak jako vy sjednáváte smlouvy jako „pasivní“ spolupracovník… A provize se nevrací klientům, ale klienti stejně zaplatí vstupní náklady, které jim už nikdo nevrátí. Pokud jde jen o provize, jaké je to pak poradenství? Klient až na druhém místě… Jak řešíte lidem rezervy (ale ne v pojistce), jak lidem ušetříte, pokud mají kontokorenty, kreditní karty, spotřebitelské úvěry? Jak jim snížíte poplatky na běžném účtu?

  • Musím s Moniik77 souhlasit. Jsme na tom úplně stejně, přesně to se stalo i mně. Nerada na tu dobu, kdy jsem u nich pracovala vzpomínám.

   • Ja sa tiež pripájam. Pracovala som niekoľko rokov vo firme,ale teraz mám na krku exekúciu pre vrátenie províze zo zrušených zmlúv. Tie však mi už dávno stiahli z provízií a teraz som v koncoch.Takže asi tak…..

 33. taky si myslim že je to banda podvodniků a šmejdů okrádají slušne lidi co si poctivě vydělavájí hnus jako vše tady v teto republice

  • Hlavne ze vy jste ten nejvetsi poctivec. :) S kym konkretne mate tak spatnou zkusenost?

  • Pane LAďo, jste naverbovanou duší a nebo spokojeným klientem? Mně osobně stačilo od několika obchoďáků se dozvědět, že v té nesmyslné trojkombinaci budu mít 30% ročně garantované zhodnocení. Jaká to škoda, že jsem si je nenahrál na diktafon. Ale nevadí, regulátor již zasáhl, byť ne dost důrazně.

   http://www.opojisteni.cz/ekonomika/dohled-nad-pojistnym-trhem/cnb-potvrdila-dvoumilionovou-pokutu-pro-zfp-akademii/

   Stačil začátek: 100000 kč na jakýsi „mimořádný účet“, úročený 4% p.a., ze kterého se přelije po připsání úroku 20 tisíc do stavebního spoření, kde dostanu státní podporu 2000 kč, tedy 10% z částky… Jestlipak někdy zkusili spočítat, kolik % činí 2000 k 42000… Pro nechápavé, 20000 vklad v prvním roce + SP 2000 + 20000 vklad v druhém roce. Kdo dokáže spočítat, že 2000 k této částce je 10%, zřejmě vynalezl novou matematiku… K těm 42 tis. jsou samozřejmě nějaké drobné z sotva 2% úroku. Daní z „výnosu“ ani poplatky za vedení a založení to zde komplikovat nebudu…

   Ale konečně. Sumář tdy je, že zhodnocení vložených prostředků je 14%! 4 + 10 je přece 14… Žák střední školy v téhle chvíli musí zbystřit, že to nejde sčítat, jen průměrovat, a že to jsou procenta k různých částkám… Čachry s daňovými odpočty, kterými se dostali na výslednou třicítku, už přesně nepopíšu, papír mi z těch zážitlů bohužel nezůstal.

   Kdokoliv z mých známých tam byl klientem, byl oklamán a na zmíněných produktech přišel o peníze. Ale jestli jako obchoďák uděláte alespoň 8 smluv na IŽP za měsíc, věřím, že pro Vás to je dobrá společnost…

   Jinak MLM není špatné obchodní schéma, naopak je výborné, ALE má smysl u produktů/služeb, které se nedistribuují v kamenných prodejnách/na pobočkách. Smyslem MLM je, že firma peníze místo investovaní do reklamy vyplácí distributorům a jejich manažerům podle odvedené práce. Tento smysl se vytrácí u stavebních spoření, které se prodávají na každé poště, penzijnch fondů a podobných nesmyslů, které se inzerůjí v debilátoru, pardon televizi, v tisku atd.

   Jak z toho všeho ven? Fondy v přímé formě tak, aby klient měl upisovací formulář přímo té konkrétní investiční společnosti. Ne oranžovou, zelenou či modrou složku od pijavice, která mu bude rok co rok krátit jak výnosy, tak vlastní vklad. A hlavně, smysluplné jsou fondy od renomovaných zahraničních společností, registrované v Lucembursku, Lichtenštejnsku a vůbec výrazně na západ od ČR, ne nějaké české legrácky. To abych jen nenadával.:o)

 34. Na doporučení a za účasti mé velmi dobré kolegyně jsem včera absolvovala pohovor se členem této společnosti. Jelikož zásadně nepodepisuji nic bez předchozího uvážení všech okolností a zjištění si nějakých informací, všechno nasvědčuje tomu, že jsem ušetřila 2100 Kč, když jsem se do ničeho nedala vmanipulovat. Společnost ZFP je prý na trhu velmi dlouho, tak nechápu, proč poplatky za úvodní seminář nelze zaplatit bankovním převodem. A když prý ano, tak jedině na účet toho člověka, který s vámi tento seminář dohodne. Už tohle mě varovalo: Pozor, letadlo!!!!!! Dále mi byly sděleny mylné informace o tom, že produkty jako stavební spoření, penzijní pojištění a životní pojištění je možno v průběhu trvání smlouvy čerpat. Lidičky, nenechte se nachytat. Na finance, které máte na stavebním spoření nebo na penizjním pojištění, si nesáhnete – zákon to neumožňuje. Pokud je chcete čerpat dřív, musíte smlouvy vypovědět a v tom případě přicházíte o dost peněz. Výjimka je jen kapitálové životní pojištění, tam to lze. Takže pozor, nevěřte nikomu, vše ověřujte a hlavně NIC NEPODEPISUJTE hned ani pod nátlakem. A manipulovat s lidmi, to tedy umí dobře.

  • Milá paní, důchodko je do 60 let a stavební spoření trvá 6 let…pokud ukončíte přijdete pouze o státní podpory a příspěvky, tak hovoří zákon o důchodovém spoření a stavebním spoření nikoli ZFP Akademie, koukám inteligence utíká. Není na závadu vypadat jak blbec, ale otevřít pusu a potvrdit to

   • Trochu se tu míchají jabka s hruškama…Je rozdíl mezi penzijním připojištěním a důchodovým spořením, a dost podstatný… Kapitálové životní pojištění – z toho vyberete, jen když to zrušíte (oproti investičnímu životnímu pojištění, což jsou naprosto rozdílné produkty). K prostředkům v penzijním připojištění (které se již nedá sjednat , nyní transformovaný fond), je přístup i v průběhu spoření (samozřejmě za určitých podmínek, podle sjednané varianty výplaty penzí), peníze ze stavebního spoření samozřejmě vyberete jen při ukončení smlouvy (bez státní podpory). Myslím, že i mnozí „poradci“ (rozumějte prodejci produktů) v tom mají guláš…, natož aby rozuměli dalším parametrům produktů.

 35. Dnes jsem absolvovala pohovor s lidmi od této firmy. Zaplatila jsem zálohu na první školení. Už teď ale ví, že nikam nepojedu. Myslela jsem si hned, že se jedná o nějaké „letadlo“. Schůzku mi sjednal jeden velmi dobrý známý, tak jsem věřila, že to snad není podvod. A jak vidím, je. Škoda, že jsem se na tyto stránky nepodívala dříve. Mohla jsem dát tu částku co jsem zaplatila raději svým vnoučatům. No, za blbost se platí.

 36. Všichni tu píšete jak kdyby ste museli něco podepisovat s pistolí u hlavy pokud nemáte vlastní hlavu a neumíte použít zdravý rozum a úsudek je to jen a jen váš problém. Nikdo nikoho nenutí nic dělat. Když už píšete pyramida a letadlo alespoň si zjistěte co tyto slova znamenají v letadle se prodává produkt který ani neexistuje. Pyramida, a co takové zaměstnání to není pyramida ??? vyděláváte na šéfa pak na majitele a atd takže zapojte ty vaše mozečky a než sem něco napíšete trochu začněte přemýšlet…. a pokud se vám něce nelíbí tak to řešte jako dospělí uvažující lidé a ne trapným vypisováním se na internet to je taková ubohá forma postěžování si že??? tak ať se vám všem daří v zaměstnání a hodně štěstí s pojišťovákama :-) :D

  • v zamněstnání vyrábím spotřební zboží které se dál prodává a spotřebuje a můžeme vyrábět pořád dokola.to je klasický koloběh a s pyramidou to nemá nic společného.Máte o pyramidě dost zvláštní představy.

 37. Jsem s touto společností velmi spokojen, nechápu, kdo píše takové hanlivé řeči.

  • Souhlasim. Hanlive reci vetsinou pisou lidi, co bud nemaji co na praci, pripadne je bavi vse okolo nich kritizovat, aniz by to sami zkusili, nebo se „bavi“ vyvolavanim hadek na internetu. Tak jako tak, uroven recenzi zde je velmi nizka a valna vetsina komentaru nema hlavu, ani patu.

 38. Dobrý den,
  Nechala jsem se taky unést asi před 5 lety a založila spoření,tzv trojkombinacia a registraci u ZFP.Nyní je doba jiná,chtěla bych odstoupit od smlouvy u kapitalového živ.pojištění Kooperativa a ĆSOB. Stavebko jsem ukončila dávno.Ponechala bych si pouze důchodové spoření.Podotýkam,že jsem se tomu nikdy nevěnovala a nevyužila žádných benefitů krom ročních úlev na daních.Jak mám postupovat aby vše bylo podle zákona a vyhla se tak nějakým nepříjemnostem a sankcím,co se týče členstí v ZFP?Poradíte?

 39. S touto společností mám velmi dobré zkušenosti. Opravdu mě naučila rozumět svým financím

 40. Plně souhlasím s autorem článku.

 41. To ty nevíš o čem mluvíš! Nikdy jsi nespolupracoval se ZFP. Mé zkušenosti jsou jiné!
  Že nikdo není nucen?
  Pani která mně natlačila do této společnosti, Podstrčila několik papíru podepsat na neosvětleném parkovišti. O několik dni později mně dala smlouvy a stvrzenky od pojištení, protože ona už to za mně zaplatila, a žádala ode mně uhrazení. Zuřila jsem, že co to dovolila. Ona mi ale řekla, že žádne obavy, spolupráce se ZFP mi tohle několikanásobně vrací.
  Nakolik ze spolurpáce se mi nepodařilo vydělávat, přestala jsem s tým. Na to mně zavolali do místní kanceláře ZFP. Když přestaneš spolupracovat, přestanu se k tobě mluvit s úsměvem, a udélají z tobě debila. Byla tam tá pani, plus několik dalších spolupracovníků ze struktury. Říkali, mně že je to pracovní schůze. Schůze vedl vedoucí místní kanceláře, a ten se do mně pustil, že proč mám taký slabý výkon. Já jsem mu řekla, nakolik se nacházíme v zaostalém regionu, a moji známí nejsou žádní boháči, a tak jsi rozmyslejí, že kam utratí své korunky. Na to mi odpověděl, že proč pak neponukám jim smlouvu na druhý penzijní pilíř, že on s tým vydělával hodně, a jiný spolupracovníky mají 50 000 mésíčne jen z toho, a že to nemusí být ani zaměstnaní lidi, a ty lidi ani za to platit nemusí. A to byla lež jak jsem to zjistila o několik měsíců později. Provize jsem nedostala, protože za všechny ty slmouvy jsem musela zaplatit odvody za tí lidi. A já jsem o nic takovém nevěděla, i když jsem ptala „nadřízených“, že klienti dostávají výzvu k zaplacení od pojišťovni. Oni mi řekli, že klid, to se brzy vyřeší. Za měsíc mi volala pani, ať se dostavím do místní kanceláře. Tam mně dali seznam s číslem účtu a variabilnými symboli, a řekli mi, že nebudem mat provizi z těch smlouv, jestli ty odovody za klienti nezaplatím, a taky mi hrozí hromada třestních oznámení od klientů. Odvody jesm zaplatila, minula jsem všechno co jsem do té doby vydělala ze ZPF, ale ani to nestačila, takže jsem musela brat i půjčku.
  Jenomže provize jsem nedostala ani tak. Bylo mně zaplaceno za pouhých osum slmuv, i když jsem odevzadala a zaplatila přes sto. Dostala jsem později informaci, že ostatné mé smlouvy ukradl někdo z nadřízených ve struktuře. Dokázat to neumím, ani to, že mně „nadřízení“ podvedli, nepravdivými informaci. Na to jsme už zrušila svou Kombinaci (smlouvy které jsem méla od ZFP). Když jsem šla do místní kanceláře udělat rámus, pak ješté vedoucí kanceláře a jedna spolupracovnice začali mně napadat, že proč už několik měsíců nedonesla žádnou novou smlouvu, a že když jsem uzavírala smlouvy na druhý penzijný pilíř, pak jsem šla pouze na rýchlé peníze. Pamatuješ co jsem psala výše? Oni na mně tlačili, ať takové smlouvy mám dělat víc. A ještě blya řeč o tom proč jsem nenatlačil další spolupracovníků do ZFP. Po těch podvodech ještě mám zavolat k spolupráci někoho jiného?
  Zabouchla jsem dvěře. Na nejbližší semináři jsem o situaci řekla ředitelovi obchodní sítě. On to řekl, že mi pomůže, pak jesm mu dala své číslo mobilu a e-mailovú adresu. Já taky jsem ptal na jeho číslo mobilu, on ale řekl mám mu volat do kanceláře. Představ si nikdy mně nazavolal. Celý další měsíc jsem volala do jeho kanceláře, ale sekretárka vždy řekla, že není přítomen.
  To byl konec mé trpělivosti. Napsala jsem list na centrálu společnosti generální ředitelke o situaci a taky o nečinnosti ředitele obchodní sítě (Odpověď nemám ani dnes a uplynulo už několik let). Několika dnů po podáni listu mi zavolala tá pani která mně do ZFP natlačila, a ptala se proč jsem to musela udělat, že vedoucí místní kanceláře už s ní nechce mluvit kvůli mému chování, a já jsem ji poalala do prdele, že kvůli něj jsem v zoufalé siutaci, a ať mi už dál nikdy nevolá.
  Malý dodatek:
  Sekretářka z kanceláře ředitele obchodní sítě mi mezitím volala. S potěšením mi oznámila, že mám možnost převzít certifikát v Bilovicích. A já jsem ji odpověděl, že kdo mně odveze do Bilovic, a jestli ZFP m i hradí ubytování v hoteli. Ona řekla, že to mám vyřešit na vlastní náklady. Na to jsem ji řekla, že ať ten certifikát pchala ředitelovi do prdele, a že vypovídám smlouvu o spolupráci.
  Takže provize nemám, dluhy jsem platil více než rok.
  To byly mé zážitky s ZFP.

  • Podle kvality Vašeho pravopisu jsem si udělal obrázek o Vašem příspěvku:)))) vy jste učiněný mučedník, vlastně ne, kdyby jste byla ukřižovaná, tak nemůžete psát takové bláboly

  • Tento fake komentar jsem videl zkopirovany uz asi 100x, patrne nejaky konkurent to vymyslel bez jakekoli osobni zkusenosti. Lidi, neverte nesmyslum na internetu, je to skoda casu. :)

 42. Taqké jsem asi před dvěma lety složila 25OO kč,chodila a jezdila na školení,pár lidí v rodině jsem přesvědčila o dobré změně přejít z jedné poj.spol.do „naší“ ale brzy jsem zjistila,že tohle není můj šálek kávy.Zapoměla jsem.Před dvěma měsíci se nenadále ozvala moje manažerka,přinesla mi k podpisu papíry na prý provizi 2OOOkč,které dostanu na účet.Nevím,jestli to byla sranda nebo podvod.Emailová adresa neexistuje,peníze nemám ,tak co na to ? slečno Seidlová Gabrielo? Marta

 43. ja osobne mam s firmou ZFP skusenosti a kdo rika ze firma je podvod tak lze nebo vubec nevi co to slovo znamena.lide nejsou do niceho nuceni a na ne neni vyvijen zadny natlak vse je dorovolne a opravdu je mozne touto cinnosti nejakou korunu privydelat to ze tdy nekdo pise jak vas to bude stat vas cas a svobodu tak nad tim se clovek musi pousmat.Nevim jak vy ale neznam praci kde by se dali vydelat penize a clovek by nevenoval tomuto zadny cas to je asi nesmysl a co se tyka svobody u firmi ZFP JE VSE DOBROVOLNE ANI PO PRVNI SKOLENI NIKDO NENI NUCEN NIJAK VE FIRME FUNGOVAT,PRACUJE TEN KDO MA ZAJEM A CHCE SI VIDELAT

  • Psychologický nátlak jsem poznal nejen já.Možná si to jen neuvědomujete ale i to jak váš „SPONZOR“ se o vás stará a od dalších kolegů tam posloucháte o luxusních dovolených v 5ti hvězdičkových hotelech a další plky za co se dá utratit spousta peněz je nátlak.

 44. Víte, vše je o LIDECH. I např. v KB může za přepážkou pracovat ne zrovna dobrá pracovnice, ale to přece neznamená, že budede kvůli ní odsuzovat celou KB! Spolupracuji se ZFP už od r. 2003. Je to běžná práce ve finančním poradenství, podobná jako u jiných firem v daném oboru.

 45. Dobrý den, já tedy se ZFP přímo nespolupracuji (pokud jsem to dobře pochopila, tak nemají zaměstnance, ale pracuje se tam, na OSVČ, ale to je jen taková poznámka), ale máme doma od nich nějaké smlouvy a jsem s nimi rozhodně více spokojena než např. s OVB, kde jsem viděla nějakého pána 1x a více se o mě nezajímal, tenkrát jsem byla velice mladá a tak jsem si toho taky nechala více nabulíkovat. K ZFP jsem přišla mnohem později (a tedy i po mnoha pádech a zkušenostech) a zatím s nimi nemám žádný problém, žádné vymývání mozků se nekonalo a dokonce paní od nich i pravidelně vídám (aniž by mi pokaždé něco uzavřela. A co já vím, tak pokud si chce někdo vydělávat obdobným způsobem jako u ZFP, tak je to v jiných firmách podobného formátu úplně stejné (to jsem BOHUŽEL zažila na vlastní kůži).

 46. Největší podvodná firma u nás. Filozofie : kdo porozumí Vaším financím lépe jak Vy sami a ještě dostanete vyplacené provize ?????
  Po základním semináří nevíte vůbec nic, pouze dneska nebo zítra musíte uzavřít smlouvy,abyste mohli profitovat !!!! Smlouvy stejně uzavírá sponzor a ten se dívá vždy jen na to, aby měl co nejvíc bodu ve vaší rodině – super plných 100 bodů je ta nejideálnjěší kombinace, ale že platíte za smlouvy, které Vám nic neřeší ????? To mají na háku, 70% provizí s Vás mají jistých a proklamovaných 100% že máte Vy ???? pouze 20-30% !!!!! Jedná lež za druhou prostě HNUS !!!!!!!

  • Proč se nepodepíšeš ty pamětnice….píší zde samá lízátka vylízaná

  • Jeste se podepsat, vidte? Nesirte bludy.

   • Po regulaci provizí tzv. „poradci“ zapláčou a brzy skončí. Už se nebudou vyplácet provize najednou, ale v průběhu 5 let postupně, právě kvůli tomu, aby skončili tzv. přebouchávači pojistek. Roky hojnosti končí. Takže se konečně pročistí trh od rádobyporadců a lidí, co sjednávají smlouvy na něčí provizní číslo. Jak si může někdo nechat radit od člověka, který to nedělá jako hlavní činnost, nechápu. Nejde jen o některé lidi ze ZFP, ale i další firmy.

 47. ZPF Akademie? Žádnou takovou společnost neznám. Ale dobrá, na tu si dám pozor.
  Mám zkušenost se společností podobného názvu, a to ZFP Akademie. A jak neznámý autor píše v odstavci zaznačeném kurzívou, na první pohled zde zaměstnání vypadá velice zajímavě. Ovšem v ZFP je právě ještě zajímavější, když se dostanete blíže k lidem z této skupiny a tohoto oboru.

 48. Plně souhlasim, i ze sve zkušenosti, s tímto článkem a doufám, že si ho přečte co nejvíce lidí. A POUČÍ SE.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo