Vigoexpress [recenze]: Jde o podvod? Kde sehnat kontakt?

0

V průběhu času jsme se už zabývali nekalými praktikami nejrůznějších šmejdů, kteří neustále přicházejí na metody, jak obrat důvěřivce, kteří se snaží u nich něco nakoupit. Mnozí mají dokonce webových stránek na lákání potenciálních zákazníků víc. Proto vás nejspíš nepřekvapí téměř identická podoba Vigoshopu a Vigoexpressu, o kterém bude dneska řeč.

O problematičnosti e-shopu Vigoshop jsme mluvili poměrně nedávno. Na popud jedné z komentujících jsme se dokonce dozvěděli, že existuje druhá webová adresa, která se jmenuje Vigoexpress, a která je obdobně problematická, jako Vigoshop. (Když se navíc podíváte na přiložené printscreeny stránek, tak je vám určitě jasné proč.)

Vigoexpress se stejně jako Vigoshop orientuje na prodej takzvaně “akčního” zboží. Přijde nám být však úsměvné, že inzerovaná pilka, kterou vidíme na hlavní stránce, a o které z minulosti víme, že byla uživatelům naprosto k ničemu, měla původně stát 2 399,- a posléze “jen” 1 399,-. (My bychom ji upřímně řečeno nepoužili, ani kdyby byla zadarmo.)

Co dalšího je na Vigoexpress podezřelé? A jak poznat neseriózního prodejce?

Tohle není v pohodě

Vigoexpress není technicky vzato e-shop, který má svoji vlastní skladovou zásobu, ze které odebírá zboží pro pokrytí objednávek zákazníků. Jde o takzvanou nákupní galerii. To znamená, že Vigoexpress poskytuje prostor, kde mohou jeho subdodavatelé inzerovat své výrobky. V případě, že si něco objednáte, odesílatelem není Vigoexpress, ale subdodavatel, který má své vlastní podmínky.

Velkým rizikem těchto webových stránek je například to, že i když se tváří jako české e-shopy, zboží přeprodávají například z Číny. To samo o sobě nemusí být nic zlého, jenže doba dodání může být delší, může vznikat povinnost platit celní poplatky, nemusí vám nic přijít či obdržené zboží může vypadat jinak/být nefunkční.

Také víme, že za Vigoshop a Vigoexpress stojí stejná společnost, konkrétně HS plus d.o.o. ze Slovinska, o které víme, že s ní byly problémy už v minulosti. Někteří klienti byli s nákupem na těchto stránkách spokojení, rozhodně tím ale nelze smazat nespokojenost lidí, kteří nedostali zpátky peníze za nákup a podobně.

Zkušenost paní Ludmily

Naše čtenářka nás například upozornila na to, že Vigoexpress nabízel 1+1 regál zdarma. Pro jistotu vytvořila printscreen nabídky. (Objednala dohromady 3 regály, takže očekávala, že dostane další 3 zdarma.) Domů jí však přišly pouze 3 regály a pracovníci Vigoexpress tvrdí, že nabídka je již ukončena, i když v den vytvoření objednávky platila. Dle svých slov neví, jak na ně a určitě by nedoporučovala nakupovat na slovinských e-shopech.

Proč na to pořád někdo skáče?

Provozovatel výše uvedených webových stránek používá při svých aktivitách karty, které mají velkou účinnost.

  • Má širokou nabídku produktů
  • Operuje s příznivými cenami

Některým lidem navíc skutečně přišlo zboží v pořádku, takže potíže, které měli při nákupech jiní lidé, mohou na první pohled vypadat jako výjimečné komplikace, ke kterým nedochází zas tak často. (Do reality člověka dovede vrátit portál časopisu dTest, který se jmenuje Vaše Stížnosti, a kde si můžete přečíst negativní zkušenosti zákazníků s HS plus d.o.o.)

V mnoha případech se lidé také zamýšlí nad tím, že o těchto praktikách a o svých zkušenostech informují ČOI. (Což obvykle nevěstí nic dobrého.)

Jak poznat šmejdy

Asi nemá smysl řešit, kde sehnat kontakt, protože bychom vám nákup na těchto webech vůbec nedoporučili. Minimálně preventivně.

Místo toho se raději podíváme na to, jak s největší pravděpodobností detekujete šmejdy a problematické weby ještě předtím, než si na nich něco neuvážlivě koupíte.

Sledujte:

  • Kdo je provozovatelem (často se tato informace nachází v Obchodních podmínkách, které jsou v zápatí webových stránek)
  • Jaké má web/e-shop recenze na internetu (klidně se podívejte i do diskuzí, super jsou i srovnávače zboží)
  • Jestli web není na stránkách ČOI, Vaše Stížnosti, Kupní Síla a podobně (pokud figuruje na některých z těchto stránek, pak to znamená, že takový web či produkt není příliš důvěryhodný)

Tyto informace raději pokaždé opakujeme, protože stále se (bohužel) najde dost lidí, kteří se nechají zlákat výhodnou nabídkou. A pak se mnohdy nestačí divit.

Také máte s Vigoexpress nějakou osobní zkušenost?

Nepřehlédněte:  Zkušenosti s PoštovnéZDARMA.cz [recenze]

 

VAŠE HODNOCENÍ
Máte vlastní zkušenost? Podělte se o ni s ostatními. Budou vám vděční.

Zanechte své hodnocení nebo dotaz

Register New Account
Obnovit heslo