Terra group recenze

0
Aktualizováno

Ušetřit na energiích, to je rozhodně vítaná nabídka. Elektřina a plyn zdražují, přepočty dodavatelů energií jsou někdy matoucí, ale jistot terra-group-recenze a je jen jedna – rok od roku je cena vyšší navzdory slevovým akcím a úžasným nabídkám pro údajné stálé klienty.

Co je Terra Group?

Řešení je jen jedno, dodavatele změnit a alespoň po nějaký čas se těšit z ušetřených peněz. Pokud si nejste jistí tím, kam se upsat, existuje i řešení v podobě firem, které celou transakci zprostředkují.

Jednou z nich je i Terra Group investment, a.s., česká firma se sídlem v Brně. Jaké má reference, opravdu se vyplatí ji oslovit?

Rozporuplné reakce klientů hovoří za vše

Terra Group nemá zrovna velkou míru pozitivních hodnocení. Naopak, v oficiálních zdrojích, které jsou snadno dohledatelné, nejde celková známka nad 3 hvězdičky (když maximum je 5).

Nepřehlédněte:  E.ON Rádce [recenze]

Nevýhodou totiž je, že pokud podepíšete smlouvu, není tak snadní od ní odstoupit. Zavazujete se totiž, že musíte podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem (tedy tím, který nabídne na současném trhu tu nejnižší cenu za energie).

Ne každému se do podobného jednání chce, většina lidí si raději vybere sama. A pokud někdo vysílá podomní prodejce, kteří chodí doslova byt od bytu, něco asi nebude zcela v pořádku.

Smlouva na několik stran formátu A4 popsaná drobným písmem je také něčím, co každý číst nebude – a s tím se tu samozřejměterra-group odstoupení od smlouvy počítá.

Pokud jste si tedy vše pečlivě rozmysleli, upisujete se na příští dva roky k vybranému dodavateli energií.

Najít pak formulář na odstoupení od smlouvy Terra Group není na internetu zrovna snadné, takže vám nezbývá nic jiného, než to zkusit osobně na pobočce.

Terra Group Investment a.s.už zpracovala žádosti u takřka sedmdesáti tisíc majitelů bytových jednotek či rodinných domků, do projektu se zapojilo i více než pět tisíc firem.

Recenze na další dodavetele energií:

To by samo o sobě mohlo budit důvěru, rozhodnout se však musíte sami. Internetová prezentace Terra Group je sice celkem povedená, ale reference na tuzemském internetu jsou poměrně nejednoznačné…

Přidejte vaše názory, zkušenosti a recenze na firmu Terra Group Investments a.s.

Zjednodušeně jde o agenturu, která sleduje ceny energií (plyn a elektřina) a vždy vyhledá tu nejnižší a informuje vás o ní, když souhlasíte tak provede administrativní kroky ke změně dodavatele …

Předem nutno upozornit, že opravdu vybírá ty nejlevnější – tedy cena je jediný aspekt který zohledňuje, takže třeba elektřinu odebíráte najednou od nějakého dodavatele jehož název ani nikdo nezná a jeho kvalita je pochybná – no nevím zdali bych od někoho takového chtěl odebírat něco jako elekřinu.

Srovnávače cen jsou i na internetu, ne třeba na to někoho najímat.

Doporučuji zůstat u těch nejsilnějších dodavatelů elektřiny a plynu, jak kvůli cenám v dlouhodobém horizontu, tak kvůli jistotám a zákaznickému servisu. E.ON, ČEZ, (PRE), RWE, Pražská Plynárenská ..

Starostové a města málo kdy spolupracují s takovými institucemi .. ostatně byli by sami proti sobě, zvláště v době kdy velcí dodavatelé podporují a sponzorují kde jakou kravinu .. nějaký dodavatel elektřiny a plynu ABC s pomale neexistujicí provozovnou bude něco takového těžko dělat.

Zdroj: https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/35645-nabidka-sluzeb-terra-group-investment.html

Terra group recenze
4.5 (90%) 2 hlasů

40 komentářů
 1. Zdravím,

  mam volnou chvilku a nedalo mě to. Jakožto investor, přesně vím kam peníze tečou z čezu nebo eonu – akcionářům. Nechal sem se také napálit firmou Terra Group. Nešlo mi o ušetření peněz, jakožto neplatit hodně z principu, bral jsem to sportovně. Po 5 letech mne kontaktovali, že je potřeba servisní schůzka kvůli mojim fakturám.. no kývl jsem. Zavolal jsem souseda, že rovnou porovnám ceny co těch 5 let mi soutěžili. K mému překvapení jsem se držel o cirka 15% níž než soused, nezajímala mne úspora, ale že platím méně. K tomu člověk z Terra groupu mi našel nesrovnalost ve faktuře a zaslal reklamaci. Navíc jsem nemusel nikam volat a nic řešit. Za mne to nebyl špatný přístup.

  Stojím si ovšem za svojim názorem, že na energiích nejde ušetřit balík, ale neplatit moc a mít servis? Nevím, autoservis bych taky neměnil a vím, že nejsou nejlevnější.

 2. Terragroup, za dva roky ušetřeno 4800 Kč. Další dva roky 2400 Kč prodělek. Cena stoupla o 32%. Jdu řešit odstoupení od jejich smlouvy na zprostředkování dodavatele. S vybraným dodavatelem musím vydržet další dva roky. Jsem zvědav na tu „nejlepší cenu“.

  • Dobrý den, pane Chmela,
   řešíme stejný problém se společností Terragroup. Ráda bych Vás požádala o informaci, jak se Vám podařilo ukončit s touto společností smlouvu případně zda byste neměl formulář na odstoupení? Děkuji Lenka Hanáková

 3. Před 2 lety zemřel můj otec a po pár dnech jsme dali žádost na E.ON o přepis energií na moji matku, které tehdy bylo 81 let. Pár dnů na to se matce ozvala nějaká ženská a matka v dobré víře, že má přijít někdo z E.ONu, domluvila ještě téhož dne návštěvu zástupce té firmy. Byl to jistý pan Sekanina z Terra groupu a matku utáhnul na nudli a podvodně z ní vylákal všechny informace včetně vyúčtování energií, kterých okamžitě náležitě zneužil. Když se mi matka pochlubila, že už má ten E.ON vyřízený, bylo již pozdě něco dělat. Pan Sekanina dokázal převést z neexistujícího odběratele – mojí matky – energie na existujícího odběratele – moji matku… Husarský kousek. Když matka zjistila, že byla podvedena, natolik se několik týdnů trápila, že udělala něco špatně, že skončila v nemocnici se srdeční příhodou… Nakonec po možná 10 velmi důrazných telefonických kontaktech s Terra group a poukázání na opravdu odporné zneužití důvěřivosti staré čerstvě ovdovělé ženy panem Sekaninou jsme dosáhli aspoň toho, že elektřinu matka mohla sama na své jméno zaregistrovat u E.ONu napřímo, plyn bere přes Terru od nějaké firmy snad z Ústí nad Labem. Je fakt mega odporné, že se vůbec tato společnost neštítí „natáhnout“ si klientelu tak hnusným způsobem.

 4. Také nyní řeším odstoupení od smlouvy,jelikož jsem podepsala v listopadě 2017,člověk,který tuto firmu zastupuje,ale opomenul,že stávající dodavatel Xenergie má smlouvu,až do 4.3.2020,což než by se stala dodavatelem tato firma uběhně víc,jako 2roky.Ano je to přesně tak,oslovují zejména důchodce,po přečtení recenzí je pro mne firma nedůvěryhodná.

 5. Posuzuji jednání firmy – vždy podané jiné informace(jednou stačí změna na jejich formuláři, podruhé jiný text,výpověď zaslaná na mail v příloze nestačí, doručená poštou originál má jiný text než požadují…), neseriózní a neúplné informace, vykrucují se z ukončení smlouvy(než dorazí správný formát výpovědi, nestihnete termín pro ukončení).

 6. Tera group je NEZNIČITELNÁ Mě dnes 21.2. 2019 e mailem konaktovala nějaká tuším Bílková,..Prý moje smlouva uzavřená s nimi v roce 2014 trvá. Po necelém roce 2015,mně navštívil nějaký pan Školník s tím,že se Tera Group nesnaží,žev tom má bordel atd…A že prý jí agendu odebrali.
  Sepsal semnou další smlouvu , s kterou údajně Tera spolupracovala Česká Aukční Společnost./Boušková z TG říkala že pro ně dělají aukce/ což by dávalo smysl…
  .Paní Boušková z Tera G tuto společnost zmiňovala při sepisování smlouvy 2014 ,tak nebyl důvod nevěřit.
  Od TG jsem měla elektřinu / kde jsem místo úspory, doplácela nemalé peníze xenergii .
  Od sjednaného dodavatele panem Školníkem z ČAS jsem měla plyn tam jsem měla šílené doplatky.

  Paní z TG na mě požaduje buďto další spolupráci a nebo je odškodnit. Já se ptám za co?? Za to že místo šetření jsem s nimi prodělal, a dos.
  Oběma jsem poslala výpovědi 2017 ČAS prý je v insolvenci. Tam nebylo možno výpověď doručit..Vše mám schované i oštemplovaný nedoručený dopis pro ČAS.. Všechny doipsy jsem poslala s dodejkou Tera G. odemně obdržela po vydírání 2017 výpověď a potom ještě jednou s uvedením nových dodavatelů energií jak plyne z jejich smlouvy….
  Já půjdu s nimi i do sporu,jelikož hlavní důvod jejich odmítání mnou,…je NEÚSPORA ,ale naopak velké náklady.
  Jak jsem se tady dočetla že v jejich dozorčích radách sedí ODSáci, tak to k sobě patří obojí šmejdi již o dobou KP, a velkého odkládání financí ze st. zakázek…

 7. Já mám takový dojem, že všechny pozitivní ohlasy na tomto fóru si společnost Terra Group píše sama. Obzvlášť mě zaráží názor pana „MARTINA ZET“, který tvrdí, že Terra Group kontaktuje zástupce u lídí ve věku nad 70 let, tedy jejich děti. Když jejich obchodní zástupce vnutil podepsání „dohody o zastupování“ mé 85-leté matce (která špatně vidí i slyší), nejen že mne nikdo neinformoval, ale navíc onen vykuk mé matce poradil, aby se o smlouvě s jejich společností nikomu nezmiňovala, obzvlášť ne svému synovi. Je pak těžké vypovědět smlouvu ve lhůtě čtrnácti dnů, když se o ní dozvíte za čtyři měsíce od jejího podpisu. A se zákazem podomního obchodování a uzavíráním smluv si Terra Group a její obchodní zástupci zcela evidentně hlavu nelámou.

 8. Jsem 86 ti letá důchodkyně smlouvu jsem u vás podepsala podomnímu prodejci tak asi před dvěma roky
  smlouvu pouze na plyn byl to podvod , .poněvadž mi chodí oznámení do mobilního telefonu. Jsem drži-
  telem průkazu ZTP a na adrese trvalého bydliště se pro neschopnost pohybu již téměř rok nezdržuji.Se svým dodavatelem jsem se dohodla, že od jejich smlouvy nechci odstoupit a platím základní sazbu do vyřešení
  problému nemovitostí.Potřebuji zrušit vaše útoky na můj mobilní telefon,ale zatím se mi to nepovedlo.
  Chybí mi vaše e-mailová adresa která je mou jedinou možností komunikace.
  MUDR Anna Peztrželová Brodecká 1689 Dobříš

 9. Já u nich mám také smlouvu, cca 1 rok. Nabídli mi dobrou cenu, tak jsem neměl důvod řešit odstoupení od smlouvy. Popravdě ani moc nechápu, proč tu všichni mluví o šmejdech, protože je těžké odstoupit od smlouvy. Zaprvé, když chcete v době růstu cen dobrou cenu, tak musíte zafixovat cenu a smlouvu na nějaké období a pak musíte počítat s tím, že nemůžete odstoupit (asi by se vám taky nelíbilo, kdyby v době fixace sazby společnost od smlouvy odstoupila). Zadruhé, většina lidí v aukci ušetří, tak proč dávat výpověď? Z uvedených recenzí jsem nepochopil jiné důvody, proč na ně nadáváte.

 10. NE!! A když už člověk udělá tu hloupost a podepíše tak při rušení smlouvy je ještě nutné zrušit PLNOU MOC.Jinak celou výpovědní dobu za Vás můžou podepisovat další smlouvy a zkomplikují přechod k jiným společnostem.

 11. Pozor na společnost Terra Group jsou to podvodníci a neštítí se podepsat za vás smlouvu kterou jste ani neviděli.

 12. DOBRY DEN NEVÍTE NĚKDO JAK SE ZBAVIT TĚCH ŠMEJDŮ Z TERRA GROUP. MAMKA SE NECHALA NAPÁLIT A PODEPSALA VÝBĚROVKU Z OBCE LUŠTĚNICE .CHCEME ODSTOUPIT OD SMLOUVY JENŽE FIRMA SE S NÁMI NECHCE VŮBEC BAVIT A HROZÍ SANKCEMI.MAMKA JE S TOHO PSYCHICKY NA DNĚ A JÁ UŽ TAKY.CO TADY ČTU BEZ PRÁVNÍKA NEBO TELEVIZE TO ASI NEJDE,JME S TOHO ZOUFALÍ .PROSÍM PORADTE.DÍKY

 13. NE!!!!! Velmi těžké po dvou letech odstoupit od smlouvy s nimi a se společnostmi , které vybrali.

 14. Dobrý den, odstoupení od smlouvy nás stálo 3000,- Kč. Šmejdi všech šmejdu, okamžitě vyhodit od dveří. Naše blbost, že jsme se nechali nalákat. Bohužel !

  • Prosim,nemohl by nekdo poradit,jakym zpusobem odstoupit od smlozvy s Terra group investment? Moc dekuji za případnou odpověď.

 15. Jsou to novodobí šmejdi! Okamžitě vyhodit od dveří!

 16. Koukněte se kdo sedí v jejich představenstvu a bude vám vše jasné jsou to lidi z ODS to už je důvod ,proč s nimi nic neuzavírat !

 17. Poněkud mě zaskočilo, že plná moc Organizátorovi je nejen pro výpověď původního dodavatele a přípravu smlouvy nové, ale i pro podpis smlouvy nové. Smlouvu za nás podepsal Organizátor TERRA GROUP Investment a.s. za nás 25.4.2018 a nám doručil systémem Mediapost 7.5.2018 bez razítka data doručení. V podmínkách smlouvy má dodavatel energie podmínku možnosti zvýšení ceny energie při změně na trhu, což vlastně popírá fixaci na 3 roky, na kterou nás obchodník nalákal… No nic moc.

 18. Pročítám recenze a čtu tady samé výrazy podvodník a šmejd. Jak je možné, že tu píšou recenze ti z vás, co nemají se službami společnosti Terra Group žádné zkušenosti? Vaše rodiče a prarodiče mají mnohem více rozumu než vy sami. Podepíšou přihlášku k energetické aukci, společnost Terra Group vše bezplatně vyřídí za klienta a klient ještě ušetří nějakou tu korunu. To je podvod? Nejdřív si to vyzkoušejte a pak můžete psát recenze. To je jako by jste psali recenze na zboží, které jste si nekoupili a ani nevyzkoušeli v obchodě a ještě hanili výrobce, obchod a prodavače, který vám řekl že to je fajn produkt. Národe prober se!!

 19. jsou to normální obyčejní šmejdi živící se na starých lidech

 20. Je to pakáž, ani mě neupozornili, že s vysoutěženou firmou (dodavatelem) musím uzavřít smlouvu. Navíc pán, který mě navštívil od Terragroup věděl, že jsem podepsal již jednu smlouvu u Energetické kanceláře a klidně mě nechal podepsat další s nimi (Terragroup). Je to banda podrazníků a já jim alespoň budu dělat reklamu, s tím musí počítat!!! Zkusím Čoi, ale nevím, zdali něco zmůžu. Varuji tímto všechny, kdo by chtělipodepsat těmto nebo jiným podobným parchantům nějaký papír.

 21. Tak u nás jsem s terragroup spokojený . Úspory energie za 2017 4250 Kč. Dřív E on. Tak spokojen a Doporučení!

 22. Rovněž u mé 80 ti leté matky nás, její potomky, nikdo neinformoval. že tuto smlouvu podepisuje. Kde to v těch podmínkách je??

 23. No, oni pracují pro Skautskou energii – a nemyslím si, že takováto organizace (nikoliv tzv. malý český človíček) by byla apriori tak blbá …

 24. Každá smlouva se dá odstoupit do 14 dnů, což každý člověk se základním vzděláním asi ví. Navíc v jejich smlouvě vidíte podmínky i ceny, mimochodem velmi dobré, dřív než ji podepíšete. Pokutu za porušení podmínek tam mají uvedenou poměrně velkým písmem. Takže čtěte, až potom podepisujte.

 25. Nechala jsem se letos nalákat u podomního prodejce Terra group, do změny dodavatele plynu. Podepsala jsem plnou moc na zprostředkování , a výhradně žádala o plyn nic jiného. Od září díky ním beru plyn od nějaké společnosti X energie, cena je nižší dle sms, kterou mi poslali ,ale dodnes mi nepřišla smlouva jen jakýsi papír o změně dodavatele. Co mně rozhodilo nejvíce, že mi přišla naopak smlouva na změnu dodavatele elektřiny od 2018, kterého jsem změnit nechtěla a zvlášť na to upozornila. V té smlouvě na zprostředkování je totiž uvedeno obojí, i když mi prodejce tvrdil, že se bude jednat pouze o plyn. Neuzavírat s nimi nic !!!!!

 26. Je to zlodějská pakáž!!!!!!!!!!!!!
  Zakázat tuto společnost.

 27. Jsou to prvotřídní šmejdi. Navštívili mou 85-letou matku, která špatně vidí i slyší a vnutili jí smlouvu, aniž by matka chápala, co vlastně podepsala. Navíc jí poradili, aby synovi (mně) nic neříkala, takže jsem se o celé záležitosti dozvěděl, až když už bylo pozdě a smlouvu nešlo zrušit. Na e-maily vůbec nereagují, takže zkusím řešení přes ČOI anebo podám trestní oznámení pro nekalé obchodní praktiky.
  Má rada zní – vyhněte se těmto zmetkům jako moru!!!

  • Dobrý den,

   řeším to samé, jak jste dopadla?

  • NEPRAVDA – u občanů starších 70-ti let si farma vyžaduje zástupce rodičů – děti osobně ! Mají to i v podmínkách před uzavřením smlouvy a verifikační smskou s klientem !!
   Asi pracujete pro konkurenci, že ?

   • Tak to nevím, kde jste to vzal. V úterý navštívil pán z Terka group investment, a.s. miluji 87 letou babičku, nesmlouvavě se ji vynutil do domu a ona aby se ho zbavila, tak mu pod nátlakem podepsala přihlášku. Tohle Vám přijde jako normální praktika seriózní firmy? Mi tedy ne a přijde mi pod úroveň podomní prodej a hlavně u důchodců, kteří jsou lehce zmanipulovatelní. Nedoporučuji, ruce pryč!

   • Dobrý den,

    dnes jsem zjistila, že můj 77- letý tatínek u nich také podepsal smlouvu, samozřejmě bez našeho vědomí.
    Bohužel smlouvu podepsal ještě někde jinde. Co teďˇ?
    V Terra Group mi radí volat na Energetický regulační úřad nechat zrušit tu druhou smlouvu, nebo budeme muset zaplatit sankci ve výši 5.000,- Kč. Jsem z toho v šoku, úplně náhodou jsem zjistila, že tatínkovi někdo volal, tak jsem zavolala zpět.
    Samozřejmě tatínek tvrdí, že nic nepodepsal a nikoho domů nepustil, prý si to podepsali sami!

   • Nepracuji pro nikoho a mohu potvrdit, že u mého nedoslýchavého otce 78 let postupovali bez mého vědomí. Ověřte si nejdříve skutečnost než něco napíšete.

    • MartinZet před 2017/12/26

     To nemusím, protože kdo to udělá nesmí pro firmu pracovat ! A pokud si přečtěte podmínky toto je i v podmínkách a pokud je podepsal bez vědomí dětí může smlouvu zrušit. Verifikační sms před podpisem vyžaduje údaje dětí – zástupce, jinak nemůže být podepsána samotným zástupcem a i tak by byla neplatná

 28. Prostě ne!!! Tahle společnost je jednoduše podvod, podepsaná smlouva rovná se nemožnost jen tak bez problémů odstoupit. Nikdy a nikomu nenaletět, to je dneska těžké, ale podomní prodejci – tomu se jednoduše nedá věřit! Jen si to sami zkuste, prý pomohli několika desítkám tisíc domácností. To by už měli reklamu mezi lidmi přímo dokonalou a jejich věhlas se šířil sám od sebe, ale vůbec se mi to nezdá.

  • Očividně si někdo kdo nečte co podepisuje :D Jakákoliv smlouva v ČR se dá odstoupit do 14 dní od podepsání to ví každé malé dítě, co já vím tak podomní prodej je skoro všude zakázaný a když vám zavolají a zeptají se jestli můžou s vámi mít schůzku v určený čas, a navíc si je tedy potom pustíte do domu tak už je to jen Vaše zodpovědnost. Navíc každá firma má nějaké pokuty pokud porušíte podmínky jejich smlouvy ale vždycky to jde ukončit ať jde o cokoliv :D

   • Naprosto s Vámi souhlasím. Jednání téhle firmy je podle mne naprosto korektní. I my jsme se k nim dali. Máme elektriku a plyn o dost levnější. Byli jsme u eonu a bohemia energy a teď konečně dostáváme slušné přeplatky. Salamoun má asi potřebu říkat že něco co nezná je podvod. A pozor. Byli u nás v obci. Tam taky ušetřili a my občani taky dostali možnost se k tomu přidat. Jen omezenec by v dnešní době rozhlašoval že tohle je podvod. Funguje to i jinde. Taky jsem četl nějaké recenze na tuhle firmu. Jasně. Ne vždycky jsou lichotivé, ale kdo nevyzkoušel neví

  Zanechte své hodnocení nebo dotaz

  Register New Account
  Obnovit heslo